Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Burun kanaması
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Burun kanaması

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
mervezehrayağmur Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 98
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı mervezehrayağmur Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Burun kanaması
    Gönderim Zamanı: 22 Eki 2021 Saat 23:00
Hocam 5 yaşında kızım var. Her kış (doğalgazı açmamızla ve evde çamaşır kurutmaya çalışmamla)burnu kanamaya başlıyor. KBB gittik bize deloday şurup verdi. İçince çok yoğun kanayan burnunun kanaması duruyor. Bilmiyorum denk mi geliyor ama, çikolata yediği günde burnu kanıyor. Sorum şu ki besin alerjileri veya alerjik rinit veya ev tozu akarları alerjisi burun kanaması Yapar mı? Ne yapmalıyız? 
Bir de gece  yattıktan birkaç saat sonra öksürüyor yanına gittiğimde yutkunma sesi duyuyorum sanki midesindekiler ağzına geliyor gibi yastığını yükseltiyorum. Yatmadan 2 saat öncesinde yemek yemesini kesiyorum. 18.5 kilo. Asla zorla yedirmiyorum. Ne tavsiye edersiniz? Teşekkür ederim. Kitabınız hayırlı olsun. Şiparişimi verdim, heyecanla bekliyorum. İyi ki varsınız hocam.
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı mervezehrayağmur Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Eki 2021 Saat 23:06
Bir de pijamaların lastik kısımları çok dar olmadığında bile rahatsız oluyorum diyip aşağıya doğru çekiyor. Külotlu çorap bile giydiremiyorum.
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Eki 2021 Saat 07:25
Allerji; dogrudan burun kanamasi yapmaz, ama sebep oldugu "burun kasintisi" sonucu burun karistirmakla
 kanama olur. Sik sik burnuna su cektirp, sumkurtun.
Pijama ve corap sikintisi: Huyu oyle! Vardir soyda oyle biri.

Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı mervezehrayağmur Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Eki 2021 Saat 09:04
Hocam bebekken reflüsü vardı. Fışkırır tarzda kusardı katı gıdaya geçince bariz azalmıştı. Şu anda gizli reflü devam ediyor diyebilir miyiz? 5 yaşında.Geceleri aşırı yutkunmaları akabindeki öksürükler, o midedeki hareketleri duyabiliyoruz hocam. Ne zaman geceleri bu öksürükler artsa. Anlıyorum ki hasta olacak. Ses tellerinde ödem krup tarzı öksürükler ve bronşiolit tanıları beraberinde geliyor. Geceleri bu ağıza gelmeler yemek borusuna zarar verir diye korkuyorum zamanla. Bazı yiyecekleri tolere edemiyor onlar mı sebep oluyor bilmiyorum.
Yüzünü de çok kaşıyor. Burnu yanakları gözkapakları. Gözkapakları pullanmıştı geçti çok şükür. Bir alerji doktoruna görünelim mi? Babasında geçmeyen öksürük, babaannesinde hapşırık krizleri var. Allerjiye genetik bir yatkınlığı var sanırım. Deterjanlarını bile bebekler için antialerjik olanlardan kullanıyorum hala. Evi sürekli süpürüyorum. Kakaoyu anladığımdan beri yedirmiyorum. Ne yapacağımı şaşırdım
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Eki 2021 Saat 19:14
Turk doktorlari; REFLU hastaligi hakkinda hicbir sey bilmezler...
1- Reflu'de, KUSMA OLMAZ!!! Turk doktorlari her kusana; "Reflu" derler o salaklara inanmayin..
2- Reflu'de; mide muhteviyati yemek borusuna kacar ve tekrar yutulur. Bu mekanizma ile, yemek borusu
mide asiti ile tahris olarak, seneler sonra doku degisiklikleri olusur. Iste bu doku degisikligine; "Reflu" denir! 
3 "Gizli Reflu" diye bir sey yok! Salak Turk doktorlarinin k.c.arindan uydurmasidir. 

5 seneden beri, iyi kazik yemissiniz.. hepsini yazmaya kalksam, "Kitap" olur. En iyisi siz benim yazilarimi 
okuyun. 
Simdilik:
Asiri temiz bakmayin. Kres/okul basladiginda hastaliklari hem agir, hem uzun surecek. 
Ilac kullanmayin. 

Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı mervezehrayağmur Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Eki 2021 Saat 20:49
Başımıza ne iş açtıysak aşırı temizlikten geldi hocam. Aşırı burun kanamaları olduğu vakitler hariç ilaç kullanmıyorum. Kreşe devam ediyor. Bir ay oldu viral enfeksiyonu geçmedi. Aşırı balgam aşırı öksürük vardı hep sabrettim. Şu an kuru öksürükle tamirat devresine girdik. Sizi okumadan önce ne ventolin buharlar kullandık. Ne değişti, hiçbir şey. Kalbi öyle hızlandırıyor ki. Siz hep yazın hocam. Allah ilminizi arttırsın, ayağınıza taş değmesin. Teşekkür ederim..
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.