Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Burun
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Burun

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 4>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Gamzefeyzullah Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 38
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Gamzefeyzullah Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Burun
    Gönderim Zamanı: 22 Mar 2022 Saat 19:12
Hocam 6 yaş oğlum anaokuluna gidiyor neredeyse 2 3 aydır Bi azalan Bi duran bir artan burun akıntısı var dediklerinizi uyguluyorum yalnız son zaman az ve sanki kokulu sümüğü farkediliyor yani rengi sarı yesil böyle olması nedendir acaba kokulu olması bir rahatlayamadi  çocuğum , okuldan aldığımda burnunun ucunda duruyo öyle , bugünleri geçecek değil mi hocam 
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Mar 2022 Saat 03:35
Sadece; iyilesmeye basladigini gosterir. 
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Gamzefeyzullah Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Ağu 2022 Saat 16:22
Hocam oğlum 18 ekimde 7 yaşına girecek,konuşurken bazen çünkü kü kü yarın okula gidiyorum,gelin ama ma gitmeyin gibi takılmalar oluyor, d vitamini baktırmak için tahlil yaptırmaya gittiğimiz çocuk doktoru uzman görsün dedi,oğlum konuşmayı seven Bi çocuk kitap okurum bende ona her gün ama diğer çocuklara göre çok geç konuştu 3 5 yaş arası olabilir böyle diyorlar ama zaten 3.5 yaşında yeni başlamıştı konuşmaya,maalesef annelik yüreğim her bir yorumda kanadım kırılmış gibi hissediyorum sizin fikriniz benim için çok önemli, kekeme  gibi k k k kalem gibi konuşmuyor oğlum,  sizin fikriniz nedir hocam
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Ağu 2022 Saat 18:37
Konuşma konusunda, erkek çocukları genellikle sorunludur. Ama ortak özellikleri, 4 yaş bitiminde hepsi 
konuşurlar..  4 yaşından sonra problemli olanlara yardım gerekebilir. 
Arada bir kısa şiirler, tekerlemeler ve reklam spotlarını tekrarlatın. 

Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Gamzefeyzullah Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Eyl 2022 Saat 15:31
Merhaba hocam, 1 sınıfa başladı çocuğum, 3.gun burnu da başladı akmaya, limonlu bal veriyorum yüksek yatiriyorum arada açık renk oluyo arada koyu renk akıntısı,okula maske ile gönderiyorum, geceleri arada burnu tıkalı olunca nefesini tutuyo gibi oluyo birden nefes aliyo cold mix de damlatiyorum hocam evdeki büyüklerin israriyla sağlık ocağına gittik ciğerleri temiz dedi erdostin coldaway ve tabi iliadin sprey verdi.Kullanmiycami bildiklerini için ilaçları kullan diyolar.Okuldada zor oluyordur burnunu silmesi koyu koyu aktikca , anasinifini sizinle beraber atlatmistik ilaçsız aksada burnu , acaba başka Bi şey mi var hocam tek çocuk dışarıdan uzak tutmadık ama nerde hata yapıyorum bilemedim 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Eyl 2022 Saat 17:28
Bu tip burun tıkanıklıklıklarında, İliadin sprey kullanılabilir. Gene 5 gün, günde:2x1 fıs. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 23 Eyl 2022 Saat 17:28
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Gamzefeyzullah Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Eki 2022 Saat 19:53
Hocam merhaba, oğlumun burun akıntısı vardi o azalmıştı baya yeşil geliyordu ama çok çok az sabahları iki sefer siliyordu o kadar,dışım ağrıyor diye uyandı pazar günü,meğer kulağıymis sonra kulagini gösterdi  ,iliadin damla yapıyorum dün akşam küstü yediğini bisey yemekte istemiyor bugünde bir muz biraz su içti sabah şimdide biraz yoğurt ve meyve suyu içti bitirince küstü tekrar , vücudu sicak biraz bir şey vermedim uyuyakaldı kustuktan sonra dili normal ama kulağına dokundurtmuyor yani başında konuştuğumda acıdığını söylüyor hocam kusma neden olur kulak ağrısı varken baglantilimi ikisi ne yapmam lazım bisey istemiyor yemese olur mu 
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Gamzefeyzullah Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Eki 2022 Saat 14:01
Hocam oğlumun  2 3 hafta süren burun akıntısı olmuştu en son tam burnu akmamaya başladı kulağım ağrıyor dedi o gün ateşi falan çıktı iliadin veriyorum hala ama duymakta zorluk çekiyor hocam duyması ne zaman netleşir ne zaman etki eder iliadin , kulak ağrısı yok şuan sadece ney ney diye duymadığında sesleniyo kısık konuşunca hiç duymuyo hocam duyması düzelir dimi  
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 4>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.