Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Eğitim / Öğretim / Gelişim > Yabancı Dil
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Çocuğuma yabancı dil öğretirken...
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı KonuÇocuğuma yabancı dil öğretirken...

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
aibü Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 189
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 May 2011 Saat 16:28
biz 3,5 yaşında başladık ing eğitimine. şimdi 5 yaşında. çizgi filmleri ing izletiyorum, ing hikayeler okuyup ardından türkçesini okuyoruz, ing şarkılar dinliyoruz, ing oyunlar oynuyoruz, günlük hayatta kullanılan kelimelere ve kalıplara çalışıyoruz. 40 a kadar sayıyor. kendisi de çok meraklı. bilmediği kelimelerin ing sini sorup öğreniyor muhakkak. kreşte de ing dersleri var eşim de ing öğretmeni zaten. dil yatkınlığı ve telaffuzu baya gelişti. inşallah daha da ilerleriz çünkü yurt dışında okutma düşüncemiz var allahın izniyle. çok da hoşuma gidiyor konuşması. hoşuna giden birşey olunca " vaaaaav ten point" diyor LOL okuldaki ing öğretmeninden öğrenmiş bunu

Yukarı Dön
yeliz Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Puanlar: 1434
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 May 2011 Saat 12:10
biz 2.5 yaşında başladık 40 kelime bilio şimdi de komutlara başlıcaz. bence bunun bir başlama yaşı yok çocuğunuzun dil gelişimi ne zaman hızlandı o zaman ek bir dile geçebilirsiniz bence biz öyle yaotık şimdi diyorum  keşke 2 yaşında başlasaydık Tongue
Yukarı Dön
Şehnaz Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye
Simge

Puanlar: 7998
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Haz 2011 Saat 16:17
Ben bu konuda belki onu sıkarım diye üstüne gitmedim. Ama her zaman ingilizce, türçe kelimeler söyleyen çizgifilimler izlettim. Sonra bir gün bir baktım 11'e kadar ingilizce sayıyor. Çok hoşuma gitti. Bende küçük yaşta öğrenilen şeylerin daha hafızada kaldığını düşünenlerdenim. 
Yaşama Sebebim Canım Oğlum Seni Çok Seviyorum
Yukarı Dön
sümeyye2 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 510
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Ağu 2011 Saat 13:00
paylaşımınız için teşekkürler,çok faydalı buldum ,oğlum 2.5 yaşında mükemmel boyutta dilimizi konuşuyor mAŞAallah,bir başka dil daha konuşması çok güzel olur eşimle pratiklere başlasak iyi olur diye düşündüm yazınızdan sonra..tekrar teşekkürler...
Yukarı Dön
monalla Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 4
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Oca 2012 Saat 17:40
bizim deneyimlediğimiz kadarıyla ne kadar erken başlanırsa o kadar kolay oluyor, doğumdan hemen sonra iki dil konuşulan çocuklar ikisini de kolayca öğrenebiliyorlar, eğer yabancı dil biliyorsanız sık sık o dilde çocuğunuzla konuşmanızı tavsiye ederim 
Yukarı Dön
ceydanakis Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 8
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Mar 2012 Saat 16:30
Bende eşimde dil bilmemize ragmen dil ögretimi hakkında çok üzerine düşmüyoruz oğlum 4 yaş 7 aylık. zaten kreşte yeterince üzerine düşüyorlar. şu anda renkleri 10'a kadar saymayı ad soyad sorup cevap vermeyi biliyor.
Yukarı Dön
ceydanakis Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 8
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Mar 2012 Saat 16:31
nasıl olsa ilkokulda ögrenecekler çok sıkmaya gerek yok çocukları
Yukarı Dön
onlineanne Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 3
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Şub 2013 Saat 11:56
İş sebebiyle yurt dışında yaşamaya başlamış ve çocuk sahibi olmuş anneler olarak, çocukların dil gelişimini desteklemek bizim için en önemli konulardan bir tanesi, ancak kimilerine göre tersten. Çünkü yaşadığımız ülkenin dilinin yanında türkçeyi belki bir anlamda 'yabancı' dil olarak öğretmeye çalışıyoruz. 
Aslında biz 3 anne biraz da bu ortak konumuz nedeniyle bir araya geldik..............................
Çocuklar ikinci dili erken yaşlarda erişkinlere göre çok daha kolay öğreniyorlar, ancak aynı zamanda dil ile insanı birleştiriyorlar. Yani aynı odadayken çocuğum benimle türkçe, kuzeniyle ingilizce, arkadaşıyla almanca konuşuyor ve bunu ekstra bir çaba sarfetmeden otomatik olarak yapıyor. Ama bu yaştaki dil gelişimindeki en önemli konulardan biri de, öncelikle bir anadili doğru bir şekilde öğrenmesi gerektiği. İkinci, üçüncü dilleri bu anadilin üzerine inşa ediyorlar. Bunlar bizim şimdilik 3 anne olarak toplam 6 çocuktan öğrendiklerimiz. Smile
Gerisini isterseniz paylaşmaya devam ederiz.

Düzenleyen yasemin - 06 Şub 2013 Saat 14:21
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.