Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Corona aşı
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Corona aşı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Gülceeslan Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 176
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (1) Teşekkürler(1)   Alıntı Gülceeslan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Corona aşı
    Gönderim Zamanı: 26 Kas 2020 Saat 12:04
Hocam bu konuda fikrinizi merak ediyorum. 
Corona olmuş herkeste antikor oluşmuyor deniliyor. Bunu kizilayin covid gecirmislere test yapip antikor olusmus kisilerden kan almasindanda anliyoruz. Dunyada corona olan kisilerin 2. Kez tekrar virusu aldiginida duyduk. Hastaligi gecirip atlatmak bile riski ortadan kaldirmiyor deniliyor.
Cocuklarima asilarini eksiksiz yaptirdim. Ama coronayi yaptirmayi dusunmuyorum. Risk grubunda bile degiller. Kendim icinde beni korumayacagini dusundugum icin yaptirmayacagim. Sizce yanlis mi dusunuyorum? Aşı ölü virusun inaktif olaninin vucuda verilip antikor olusturulup bagisiklik kazanmasiysa canli virus bile antikor olusturmuyorsa yaptirmak ne kadar mantikli?
Vatandas olarak biz neyi nasil ogrenip emin olacagiz hocam? Fikriniz cok kiymetli su an benim icin. Tesekkurler

Düzenleyen Gülceeslan - 26 Kas 2020 Saat 12:23
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (2) Teşekkürler(2)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Kas 2020 Saat 19:31
1- Antikor kisa sureli olusuyor. Uzun sureli etkili olan; T-Hucre bagisikligi.. Herkeste farkli seviyelerde 
bagisiklik olusuyor. 
2- Asilarin tamami 2 doz yapildigina gore, belkide 2 defa hasta olunca esas bagisiklik olusuyor(????)
Zaten bu yuzden de; Kizamik asilari 2 defa yapiliyor. 
Virus asilarinin; olu ve canli tipleri vardir. 
Misal: Polio asilari 
- Salk (olu asi) igne ile yapiliyor.
- Sabin (canli asi) agizdan veriliyor. 
3- BioNTech asisi; mRNA asisi olup, bu asi ile verilen mRNA zinciri, dolasimdaki Dentritic hucreler
 tarafindan alinip, parcalaniyor ve  yapisini bagisiklik sistemimize bildirilerek, virusun "spike " (diken)
 proteinlerini  hedef haline getiriliyor.. 

NOT: Asilardaki mRNA, TV'lerdeki veya diger medya ortamlarindaki bazi SALAKLARIN iddia ettikleri gibi,
 hucre cekirdegi icindeki insan DNA'sina etki etmiyorlar.Hucre icine bile girmiyorlar!
Virusun RNA zinciri baska seydir, mRNA baska seydir.. Virus RNAsi  bile,  hucre icine girdiginde, icindeki
 "Reverse Transcriptase" enzimi sayesinde kendisinin bir DNA kopyasini yaparak, replikasyon denilen
 cogalmalari yapar. (Seneler evvel yazdigim, "Viruslarin cogalmasi" makalemi okuyun)
Asilardaki mRNA ise, sadece virusun "diken proteininin" yapisini icerir ve bu sayede, bu proteine karsi
 antikorlar olusur ve bu sayede diken proteinlerini bloke ederek, hastalik yapmalarini onlerler.

Turk doktorlari Virus konusunda cok cahil olduklari icin, 40 seneden beri yapilan Hepatit-B asilarinin da
bir DNA asisi oldugunu BILMEZLER! Bu yuzden de, Hepatit-B asisi; "canli" veya "olu" asi siniflandirmasina
 girmez.
Siz BioNTech  asisini bekleyin. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 26 Kas 2020 Saat 19:51
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (1) Teşekkürler(1)   Alıntı Gülceeslan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Kas 2020 Saat 19:50
Bir allahin kulu cikip sunu anlatmiyor. Cook sagolun kadir bey. Gercekten minnettariz...
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (2) Teşekkürler(2)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Kas 2020 Saat 20:08
Bilmiyorlar ki!!!! Prof.lar dahil hepsi, Viruslar hakkinda bir sey  okumaya Mart 2020'den sonra basladilar. 
Ondan sonra da, boyle yarim yamalak bilgi karmasalari oluyor. 
2020 Mart ayina kadar, butun Grip hastalarina Astim teshisi koyan ahmaklardan bahsediyoruz!! 
Ne oldu, Turkiye'de, Mart2020'den sonra Astim salgini bitti galiba!! Hic astim teshisi konulmuyor da! 
Anladiniz mi simdi Turk doktorlari senelerce nasil Turk halkini dolandirdilar!! Allahin sopasi yok!!
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Gülceeslan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Kas 2020 Saat 21:56
Ve utanmadan cikip son 5 haftadir influenza hic gozukmedi diyorlar. Halbuki kizimla oglum grip oldu. Hastaneye gitsek corona diyecekler muhtemelen. Ve halk olarak herkese boyle bir salginin varligini sorgulattilar. İnanin korona kimsenin umurunda degil. Cunku kimse inanmiyor. En azindan etrafimdaki herkesten ayni cumleyi duyuyorum istisnasiz. Ayni evde biri hafif digeri atlatanlar var. Verilen ilaclari icenlerinki cok daha agir geciyormus. Hatta gecen gun 72 yasinda kadin evde grip oluyor. 3 gun sonra hastaneye gidiyor korona deniliyor. İlaclara baslaniyor 7 gun sonra vefat ediyor. Gercekten akil sagligimizi koruyamiyoruz. 
Ben kendime kiziyorumm. Kizimda facebooktan ulastim zaman zaman size. Bu forumu yazilarinizi 4 ay once ogrendim. İlk defa ilac kullanmadan serum suyuyla grip atlattik. Varolun...

Düzenleyen Gülceeslan - 26 Kas 2020 Saat 21:57
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Gülceeslan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Kas 2020 Saat 22:02
Hocam ayrica dr ugur sahinin iki sene once m-rna ile kuresel salgini onleyecegini soyledigini soylemissiniz makalenizde. Bu durumla ilgili ne dusunuyorsaniz? Virusun laboratuvar ortaminda uretildigi teorileri dogru mu? İki sene once salgini bilip aşı uretmesi tesaduf mu?

Düzenleyen Gülceeslan - 27 Kas 2020 Saat 00:23
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (4) Teşekkürler(4)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Kas 2020 Saat 03:17
Dunyanin hicbir yerinde, hicbir laboratuvarinda, Virus uretilmemistir. 
Ayrica; mRNA calismalari bilhassa MERS ve SARS salginlarindan sonra onem kazanmis ve  bunlarin arkasindan
Covid-19 gibi bir salgin beklenmekte idi.. Butun bunlar olup biterken ve butun dunya ilim adamlari bunlara
kafa yorarken, bizdeki hazretler, Griplere Astim teshisi koymakla mesgulduler. 

Viruslar, hucre icine girdiginde, bazi salaklarin sandigi gibi;hucre cekidegi icine GIRMIYOR!! Hucre
 icindeki ama hucre cekirdegi disindaki; sitoplasma icindeki Ribosom denilen ve hucre icinde protein imal
 eden yapiya girip replikasyon denilen cogalma islemini yapiyorlar.

Asi icindeki mRNA, birakin cekirdek icindeki DNA yapisini bozmasini, hucre icine bile girmiyor!!! 
Dalasimdaki Dentritic hucreler tarafindan alinip parcalaniyorlar. Bu parcalanma sonucunda, mRNA'daki 
"Spike protein" ( virusun hucre icine girebilmesini saglayan ve ACE 2 reseptorlerine yapisan protein)nin
 sifresini bagisiklik sistemimize bildirip, o virusa karsi antikor ve T hucrelerinin yapimini sagliyorlar. 
 NE HUCRE ICINE GIRMESI!! 
Bazi salaklarda, ondan sonra, yok; mRNA hucre icine giriyorda, insan DNA'sini bozuyorda gibi salak salak 
yorumlar yapiyorlar. 

Hastalik yapan viruslar bile, hucre cekirdegindeki DNA yapisina girmiyorlar!!! Ribosomlarda kendilerini
 cogaltiyorlar. 
Ayrica da; Insan DNAsi, yapisinda bir farkli durum olustugunda, p53 geni denilen bir gen sayesinde, kendisini
yok eder. Bu sayede kanserler onlenir. Bu p53 geni bazen bu farkli DNA yapisini farkedemedigi zaman 
veya calismadigi zaman Kanser olusuyor.

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 27 Kas 2020 Saat 03:28
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (1) Teşekkürler(1)   Alıntı Gülceeslan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Kas 2020 Saat 05:44
Akliniza zihninize elinize saglik...
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.