Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Covid 19 şüphesi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Covid 19 şüphesi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
bykr Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 80
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı bykr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Covid 19 şüphesi
    Gönderim Zamanı: 17 Haz 2020 Saat 06:56
Merhaba hocam.32 yaşında bir bayanım.dün sabah hafif boğaz ağrısı çok hafif göğüs ağrısı ve baş ağrım vardı.ilk etapda hiç ateş yoktu.çokda halsizlik olunca bir parol içtim.baş ağrılarım artınca paranox triple içtim bir adet migren mi geliyor acaba diye.sonradn kafam dank etti covid olabilir mi diye.gece ateşim 38 oldu boğazımda hafif bir ağrı,yaygın olarak burun tıkanıklığı baş ağrısı ve tüm eklem yerlerinde ağrı var.makalelerinizi okudum.hastaneye gitmek istemiyorum.ateşi hiç düşürmedim terlemeye çalıştım.göğsümde hafif bir baskı var.ne durumda hastaneye gitmeliyim
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (1) Teşekkürler(1)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Haz 2020 Saat 17:46
Parol ve Paranox, icerikleri AYNI olan ilaclardir.
 Ikisi de; ates dusurur!!! 
Griplerde bu tip ilaclari kullanmayin. 
Yatin istirahat edin ve bol su/sivi gida alin. 
Covid-19 olabilirmi??? Olabilir, ama yapacaklariniz  seyler ayni. 
Yukarı Dön
bykr Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı bykr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Haz 2020 Saat 18:13
Hocam belimin kasıklarım başımın ve tüm eklemlerin ağrısından duramıyorum.yatamıyorum bile.ne yapayım hocam
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (1) Teşekkürler(1)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Haz 2020 Saat 21:46
Yatin, istirahat edin. Atesiniz yoksa, Novalgin tablet alin. Gunde(en fazla):3x2 tablet
Yukarı Dön
bykr Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı bykr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Haz 2020 Saat 18:56
Tekrar merhaba hocam.başımda ensemde çok fazla ağrı oluyor hocam.mide bulantısı kasıklarımda belimde ağrılar var.öksür0k arttı.ateş en fazla 38 oluyor.en kötüsü öksürürken başım zonkluyor.gözlerim dahi çok ağrıyor.ateş çok geçmeyince novalginide sadece 1 defa içebildim.hocam kanda enfeksiyon gibi bir durum olabilir mi.tahlil yaptırmam gerekiyor mu
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Haz 2020 Saat 19:41
Tansiyon dahil sistemik muayene olmaniz gerekir.. Ondan sonra ne tahlil gerekiyor, karar verilir ..
Yukarı Dön
bade Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 46
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı bade Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Haz 2020 Saat 10:30
Hocam dünden beri devam eden boğaz ağrım var. Normalde kronik faranjitim var, baharatlı, asitli şeyler tüketince boğazım kaşınır acır. Ama bu öyle ağrı değil. 

Bu sabah telefonun flashıyla baktım aaaaa diye ses verirken sol bademciğimde 2 3 tane beyaz nokta gördüm.ağrım daha çok sol taraf fta. Burnum ise çok tıkalı değil bezen tıkanıyor bazen kendiliğinden açılıyor. Akıntı yok. Sadece avuçlarım çok sıcak, ellerimin içi. Ateşim ise 36.4 oldu en fazla. Sizi dinlediğim için dr gitmedin. Tonsillit mi acaba. 3 4 gün önce  sadece eczaneye gitmiştim. Covıt olabilir miyim diye endişeniyorum. 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Haz 2020 Saat 18:39
Bademciklerde gordukleriniz; Fibrin tikaclari.. Hicbir onemleri yoktur, Ekmek kabugu, Elma veya Ayva gibi sert gidalar yenirken, siyrilip, dokulurler. 
Covid-19 olsaniz DAHI, bu sikayetlerle SAKIN ev disina cikmayin. 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.