Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Covid hastası
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Covid hastası

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 112786
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (1) Teşekkürler(1)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Nis 2020 Saat 19:15
Ilacin resmini ne diye gonderiyorsunuz?? Benim Cince bildigimi de nereden cikardiniz??

Covid-19'un ilk belirtileri: Grip arazlari ve ATES dir. Oksuruk cok sonra gelir veya gelmez.
Yapilan testler; sadece Covid-19'u GOSTERMEZ.. Daha evvelce Coronavirus gribi gecirmis herkesde (+) olur. Bosuna ilac kullaniyorsunuz.
Makalelerim arasinda, seneler evvel yazdigim; Coronavirusler makalemi acaba kac kisi okudu??

Ben o makaleyi yazdigimda, Turkiye'nin "muhtesem doktorlari", her oksuren hastaya, Astim teshisi koymakla mesgullerdi!!

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 21 Nis 2020 Saat 19:23
Yukarı Dön
den_den Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 6
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı den_den Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Nis 2020 Saat 23:06
Merhabalar hocam, ben bizzat kendim covid19 teşhisiyle üç gün kadar hastanede serviste yatıp evde karantina yaşadım, bu gün karantinam bitince tekrar kontrol amaçlı teste gittim, herhangi grip şikayetim yok, hastalık boyunca da olmadı öyle büyük şikayetlerim, fakat Sol akciğerde alt lobda periferik yerleşimli tek odakta buzlu cam alanı izlenmiştir diyor tomografi sonucum, ve yatışta yapılan kan gazı tahlillerimde referans dışı sonuçlar vardı, bu gün kontrolde şikayetim olmadığı için sürüntü testine gerek duyulmadı, kan aldılar 5-6 tüp gibi, şimdi enabızdan sonuçlara bakıyorum, yine kan gazı değerleri referans dışı, bu hastalıkta kan gazı değerlerinin önemi nedir, yine hastaneye yatırılacak mıyım diye stres içindeyim şu an, yarın sonuç göstermeye gideceğim.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Nis 2020 Saat 23:14
Onlarin hepsinde bos verin, resmen sacmaliyorlar!
Ayricada; "buzlucam" benzetmesi, SADECE Rontgen bulgusudur!! Tomografide bu terim kullanilamaz..Bunlar son derecede cidiyetten uzak, palavraci cahiller.
"sürüntü testi" SADECE;hastaligin ILK gunlerinde uygulanir.. Bu bile bunlarin ne kadar bu isin cahili oldugunu gosteriyor.
Sizin; Covid-19 gecirdiginiz bile supheli!
Bunlarin ipi ile kuyuya inerseniz, bir daha cikamazsiniz.
Soylenen her seyi unutun..   

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 21 Nis 2020 Saat 23:16
Yukarı Dön
den_den Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı den_den Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Nis 2020 Saat 23:32
Po2 - 25.1 mmhg
Pco2- 51.0 mmhg
PH- 7.313
So2 - 39.3 %
Methb- 1,8 %
P50 (act)- 29.63 mmhg
Laktat- 2.1 mmol / L
İyonize kalsiyum - 1.41 mmol/ L
Dansite- 1.010 

Referans dışı olan tüm sonuçlarım bunlar, hemogram sonuçlarımda hiçbir referans dışı sonuç yok. Sonuçlar için hiç gitmek istemiyorum, sizce gitmem faydalı olur mu hocam? Artık bu hastalığın stresi beni pskilojik inanılmaz zorluyor.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Nis 2020 Saat 02:51
Kan gazlarina, SADECE; solunum guclugu olan hastalarda bakilir.
Sizin ise, hicbir sikayetiniz YOK!!
Hicbir solunum sikayeti olmayan bir hastada "Kan gazlari" bakmak, en hafif deyimi ile sahtekarliktir.
Sakin bu sahtekarlarin semtine bile ugramayin.

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 22 Nis 2020 Saat 18:57
Yukarı Dön
den_den Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı den_den Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Nis 2020 Saat 07:23
Solunum güçlüğüm var mi yok mu ondan bile emin değilim artık hastaneye gittiğimde yoğun stres yaşıyorum, panik atak geçirir gibi oluyorum, peki benim bu değerleri kendi çabamla yükselebilmem için bir tavsiyeniz var mı hocam, çünkü bunlar yükselmedikçe beni serbest bırakmayacaklar, eşim de sürekli ihmal etmeyelim diye baskı yapıyor. Artık ben bile sanırım hastayım da kabul etmek istemiyorum noktasına geldim.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Nis 2020 Saat 19:00
1- Evin icinde dahi rahat dolasabiliyorsaniz.
2- Konusurken cumlenin sonunu getirebiliyorsaniz.
3- Solunum sayisi;dakikada 60'dan fazla degil ise,
solunum sikintiniz yok demektir.
SAKIN, bu soytarilara kanmayin. Oturun evinizde, sicak su buhari uygulayin.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.