Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - d vitamini
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

d vitamini

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
esmanurr Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 311
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı esmanurr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Kas 2020 Saat 20:24
hocam kusura bakmayin yine yaziyorum.. esim duramamis bi doktr arkdasinin israri uzere 1000 lik ocean sin damlalik li d vitamini almis  bir daki olcume kadr gunde bi damla kizima 5 6 damla biz icsek bundan bi zarari olur mu en son 1 bucuk ay once degrlerimi benim 17 kizimin 19  ciktigi icn bu senenin ikinci ampulunu icmistik bu sekilde damla damla ics3k birde ekstra bi zarar olusur mu 
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113113
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (1) Teşekkürler(1)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Kas 2020 Saat 21:32
Pahali ilac. Ayrica; hem ampul hem damla beraber olmaz. 
Yukarı Dön
iparkatre Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 112
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı iparkatre Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Kas 2020 Saat 22:04
Şubat 2015 doğumlu kızımın D vitamini değeri 59, b12 değeri 567, hgb değeri 11 çıktı. Doktor da şaşırdı. Pek gördükleri değerler değilmiş. Altı ay öğlen sıcağında güneşleniyoruz, sonrasında da günlük damla şeklinde takviye kullanıyorum. Hafif kansızlık var dedi. Aslında et tüketimi iyi ama sebze yemiyor. Ne yapabilirim hgb değerini yükseltmek için Kadir bey? Her gün maden suyu içiyor, içine karadut özü katıyorum biraz, gazoz niyetine içiyor. 🙂 
Boyu 110 cm, kilosu 17. Kilosu az dedi.ama beslenme sorunu yok, ben de öyle miyondum hep, hâlâ öyleyim. Kan değerlerini görünce sıkıntı yok dedi kilosu için. Hgb için kan ilacı yazdı ama almadım. 

Düzenleyen iparkatre - 25 Kas 2020 Saat 22:05
Yukarı Dön
esmanurr Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 311
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı esmanurr Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Kas 2020 Saat 22:21
almis artik icmeyelim yani hocam zarari mi olur tuh 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (1) Teşekkürler(1)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Kas 2020 Saat 01:31
Daha kac defa anlatmam gerekiyor??? 
Turk doktorlari, cocuk Kan Degerlerini bilmezler. Ahmak olduklari icin, cocuk kan degerleri ile Eriskin kan
 degerlerini ayni zannederler.
Lutfen once biraz okuyun. 

Yukarı Dön
iparkatre Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 112
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı iparkatre Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Kas 2020 Saat 06:43
Yaşa göre wbc değerleri konusunda Nelson kriterleri paylaşılmıştı, ordan baktım ben. Orda da 11.5 görünüyor en az, o yüzden sordum. Yoksa hep söylüyorsunuz zaten ahmaklıkları. Smile
6 yaşta alt ve üst değeri nedir hgb'nin? 

Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (1) Teşekkürler(1)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Kas 2020 Saat 19:10
5-8 yas : Hgb: 11.5-14.5g/dL dir. 
Yukarı Dön
ferideay Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 9
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ferideay Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Eyl 2023 Saat 22:20
D vitamini değeri normalse  yükleme yapılırsa yüklemeden sonra d vitamini kullanımı bırakilirmi

Düzenleyen ferideay - 06 Eyl 2023 Saat 20:18
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.