Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Damak kaşıntısı, geçmeyen ateş, ağız içi yara
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Damak kaşıntısı, geçmeyen ateş, ağız içi yara

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Sevday Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 137
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Sevday Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Damak kaşıntısı, geçmeyen ateş, ağız içi yara
    Gönderim Zamanı: 11 Ağu 2022 Saat 03:48
Merhaba Kadir bey, oğlum 5 yaşında 117 cm 20 kilo.. Geçen hafta ilk olarak ağzında üst damağının boğaza doğru olan kısmının kaşındığını söyleyip duruyordu. Bikaç gün sonra akşamına ateş karın ağrısı ve ishali başladı. 3 gece boyunca sadece akşamları ateşledi (kafa el ve ayak ateşliydi bide sadece) , gündüzleri ateşsiz biraz halsiz geçti keyfi yerindeydi ishali devaö.. Ağzı kokuyordu ama başka belirti yoktu İlaç kullanmadık.. Ama sonra gündüzleri de ateş olmaya başladı ve pazartesiden beri gece gündüz ateş dünden beri de hep 39 larda calpol ve dolven veriyoruz hiç etki etmiyor..ishali hala devam sürekli karın ağrısı var. Boğazı da ağrımaya başladı, Boğazı acımaya başlayınca bugün sabah sağlık ocağına götürdük orda dr boğazlarında iltihap var demiş amoklavin, calpol berazinc şurup vermiş.. Antibiyotik başladılar sabah ve akşam içti calpol de 3-4 saatte bir alıyor ama ne ateşte ne hastalıkla gerilme Yok bugün bi de yanaklarında tabi ağız içinde yaralsr çıktı.. Bende pazartesi doğum yaptım baba ve anneanne ilgileniyor, araştırma da yapamadım yazılanları eski maillerş bu kez hocam.. Bugüne kadar bi çok hastalığımızın çoğunu okuyarak tedavi etiik..
4 günlük bebeğe bulaşmasından da korkuyorum, ev içinde maske falan da taktıramadık abisine..
Şuanda ateşi hala düşmüş değil hiç düşmeyen pazartesiden beri hiç 38 altına inmedi gece gündüz xşimdi 39.1 sayıklama hali var.. ne yapayım hocam antibiyotik devam edilsin mi.. İştahı da yok pek biraz Biraz yiyor içiyor ama.. Bi acile gidip kan tahlilleri mi yapılsın.. Orda da hemen iğne serum verirler diye gitmesini istemiyorum ama çocuk da iyi değil son 4 "gündür gündüzleri de keyifsiz ve halsiz
.
Yukarı Dön
Sevday Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Sevday Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Ağu 2022 Saat 11:41
Kan tahlili yapıldı sabah acilde sonuçları ekliyorum..

Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Ağu 2022 Saat 16:43
1- Antibiyotik gerekmiyor. Antibiyotiği hemen kesin. 
2- Viral bir enfeksiyon, Covid olabilir, mutlaka Test yaptırın. 
3- Sakın ateş düşürmeyin. 
Yukarı Dön
Sevday Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Sevday Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Ağu 2022 Saat 21:51
Teşekkürler, kovid değilmiş kadir bey.. Ağız yaraları çoğaldı iyice,dilinin üstünde de beyazlık var ama pas tabakası kadar değil öyle, ama hiç geçmedi hastalığından beri.. Ağız yaraları için maillerden destinox ve prilam aldık kullanıyoruz.. Boğaz enfeksiyonu geçirmişti 1-2ay kadar önce yine aynı şekilde seyretmişti hastalık.. Bugün covid testi için götürdükleri dr da testi yapalım ama boğaz enfeksiyonu bu demiş cestinex 250mg/5ml ve dolven yazmış.. Ben de bebekle bulaşma olmasın diye Biraz dikkat etmeye çalışıyorum, bulaşıcılık durumu nedir yenidoğan 4 günlük bebeğimiz korkuyoruz.
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Ağu 2022 Saat 09:08
Bulaşmasını önlemek için, öptürmeyin! 
İlk 1 sene BÜTÜN bebekler, anneleri kadar hastalıklara bağışıktırlar. Sakın Türk doktorlarının geleneksel bir
 uydurması olan; "bebeklerin bağışıklık sistemi henüz gelişmemiştir" yalanına inanmayın. Anne karnında 
iken anneden geçen   bu antikorlar sayesinde, bağışıklıkları anneleri kadardır. O yüzden anne antikorları 
varken, ilk 1 sene canlı   aşılar yapılmaz!  
SAKIN antibiyotik başlamayın. 

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.