Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Eğitim / Öğretim / Gelişim > Okul Öncesi Dönem
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Devlet Anaokulları ( Anasınıfı )
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Devlet Anaokulları ( Anasınıfı )

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 41>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Gülsen Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Yazıldığı gibi okunur:)

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 13226
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Gülsen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Devlet Anaokulları ( Anasınıfı )
    Gönderim Zamanı: 30 Eyl 2012 Saat 23:52
Çocukları devlet anaokulunda okuyan tüm anneler burada paylaşım ve birikimlerini aktarabilirler Smile
Yukarı Dön
fatoş Açılır Kutu Gör
Pırlanta Üye
Pırlanta Üye

Puanlar: 16849
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı fatoş Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Eki 2012 Saat 00:05
Canım çok teşekkür ederim Clown
Benim kızım kurada sabahçı oldu, saatleri ise 08:00-12:00. 09:30 gibi kahvaltı ettirdiyorlar, bize gün gün liste veriyorlar, o listede yazan şeyleri beslenmesine koyuyoruz ama ben listeleri malesef hiç sağlıklı bulmuyorum, geçen hafta simit, kek, poğaça, sandoviç, börek, içecek olarak da süt ve meyve suyu vardı, onu beğenmezken bu haftaki daha da beter geldi, bisküvi, kek, meyveli yoğurt, puding, sarelleli ekmek, böyle saçma bir listemi olur ya, kendi kafalarınca liste yapıp veriyorlar sanırım !Sabah sabah çocuklar bunları niye yesin, bir sene boyunca sabah kahvaltısı böyle geçer mi ? ( ben okula gitmeden önce 07:00 gibi yumurta falan veriyorum) ama daha küçük yaşta bu şekilde beslenmeye alıştırmaları hiç hoşuma gitmedi, şimdilik okul konusunda tek sıkıntım bu Unhappy
Yukarı Dön
miss hugolina Açılır Kutu Gör
Pırlanta Üye
Pırlanta Üye

Puanlar: 9455
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı miss hugolina Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Eki 2012 Saat 10:25
Gülsen'ciğim  teşekkürler öncelikle...

Fatoş'cuğum  bende de aynı dert varUnhappykızım şimdilik(eğer bu okulda kalırsak ikinci dönem öğlenci olacaklar) sabahçı aynı 08:00 -12:00  arası.Sabah 09:00 da kahvaltı...Kahvaltıyı hergün bir veli hazırlıyor...Bazen gevrek,peynir,zeytin,meyve suyu yada kakaolu süt ne alakaysa sabah sabahStern Smilepatatesli börek,meyve suyu,meyve...Mesela ben çarşamba günü mercimek çorbası,bisküvili pasta,meyve götüreceğim...Ve temizlik problemi var okulumuzda,temizlikçisi yok çünkü mesela sırası gelen anne o gün çocukların kahvaltısını yaptırıp sınıfın ve tuvaletlerin temizliğini yapıyorTonguebenim midem çok hassas zaten  ve tabii paspasını temizliğini nasıl yapacağım diye düşünüyorum bu bel fıtığım ve eklem ağrılarım bu kadar artmışkenCryCryiçime hiç sinmedi yaCryCry  İnanamayacaksınız ama yeni sistemden dolayı sınıflar yetmediğinden....Anasınıfının o minik binasını  anasınıfını tek sınıf yapıp  diğer 2 sınıfı  imam hatip ortaokuluna tahsis etmişler,bir sınıfıda imam hatip idaresineTongueTongueminik çocuklar ve büyük çocuklar aynı yerdeTongueçok tehlikeli ve çok sesli bir okul...Gülermisin ağlarmısın???yakın bir zamanda  devletin yarı özel anaokulu açılacak  oraya geçireceğim.Süper birşey yapımı bitti.Çeşmeler sensörlü,minik lavaboları,yemekhanesi  son sistem...Allah hepimize kolaylık versin.

Düzenleyen miss hugolina - 01 Eki 2012 Saat 10:33
Yukarı Dön
burak7 Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Puanlar: 2754
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı burak7 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Eki 2012 Saat 11:21
of, of.. benim oğlumda buyıl devlet ana okuluna başladı. 2 yıldır özel kreşteydik. özellerdende istediğimi tam olarak alamayınca devlet kreşine verdim. zaten önümüzdeki yıl ilkokula başlayacak ve biz devlet okuluna göndermeyi düşünüyoruz, o yüzden özellikle devlet kreşini seçtik.
oğlum öğlenci, saat 1 de derse giriyorlar ve öğlew yemeği yok, sadece ikindi kahvaltısı var. verilen listeye göre beslenme koyuyoruz. genellikle simit, poaça, tost, kek ve içecekten oluşuyor beslenme. ama oğlum 9 da kahvaltı edior 12 de servisi geliyor, yani öğle yemeği yemeden okula gidiyor,  zaten simit, tost falan sevmez, koca gün aç kalıyor. akşam eve gelince direk buzdolabına gidiyor çocuk. bu durumdan çok şikayetçiyim.

Yukarı Dön
burak7 Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı burak7 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Eki 2012 Saat 11:26
birde benim oğlum 3,5 yaşında okumayı söktü. şuan yaklaşık 5 yaşında. (kasım 2007) kreş ve anaokulları çok yetersiz klıyor oğluma. 3 yaşında bir gelişim testi yaptırmıştık, o zamanlar geliişimi 5,5 yaş çocuğuydu. şimdi çok daha ileride. ne yapacağız hiç bilmiyorum. okuma yazma biliyor, basit problemleri çözebiliyor, 3 haneli rakamları tanıyor. sürekli bilim dergileri okuyor evde.
duygusal olarak 5 yaşında ama zeka olarak çok önde. ne yapacağımızı şaşırmış durumdayız eşimle. ana okulundan geçen yaptıklarına dair bir rapor geldi inanamadım. kırmızı ve sarı rengini pekiştirmişer, 1 rakamını öğrenmişler!!! oğlum çok sıkılıyormuş ve sınıfın en yaramazıymış. bu çocuğu nereye göndereyim siz söyleyin. seneye ilk okul var harcanacak diye çok korkuyorum. çünkü kendisini göre bir ortam bulamayınca azıtıyor.. özel okul düşünsek oda çözüm değil ki!
Yukarı Dön
Gülsen Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Yazıldığı gibi okunur:)

Puanlar: 13226
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Gülsen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Eki 2012 Saat 16:05
Canım her ilde ilçede Rehberlik Araştırma merkezleri ( RAM ) vardır. Eğer oğlunun gelişimi böyle ilerideyse oraya bir götür üstün zekalılar için okullar oluyor devletin, birde parlak zekalı yetenekli çocuklar için Bilim Sanat Merkezleri okulu var her il farklı sınıflarda oluyor bunu da bir araştır canım
Yukarı Dön
burak7 Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı burak7 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Eki 2012 Saat 16:29
Orjinalini yazan: Gülsen Gülsen Yazdı:

Canım her ilde ilçede Rehberlik Araştırma merkezleri ( RAM ) vardır. Eğer oğlunun gelişimi böyle ilerideyse oraya bir götür üstün zekalılar için okullar oluyor devletin, birde parlak zekalı yetenekli çocuklar için Bilim Sanat Merkezleri okulu var her il farklı sınıflarda oluyor bunu da bir araştır canım

evet habrim var RAM dan. ama bu çocukalr için asıl tespit 6 yaşında yapılıyormuş. henüz burak küçük üstün zekalı olup olmadığının tespiti için. kocaelide yaşıyoruz ve malesef bu yaş gurubu için burada bilim sanat merkezi yok:((  üstelik çok araştırdık malesef izmitte üstün zekalı çocuklar için hiçbir eğitim kurumu yok. bizim teşvik ve desteğimiz nereye kadar, çocuk bütün gün okulda. ortamlar ona yetersiz kaldığından aklı hep koşuşturmada, enerjisini böyle atmaya çalışıyor. çok zor bir durum gerçekten.. en kötüsü gittiğimiz özel kreşlerde de devlet ana sınıfında da öğretmenlerimiz üstün zekalılar hakkında yetersiz bilgiyesahip, hatta neredeyse hiçbir fikirleri yok. çocuğu anlamaktan uzaklar. geçen öğretmeni burak için, çok parlak bir çocuk ama sınıfın düzenin bozuyor diye şikayet etti:((
yurt dışında böyle çocukları havada kaparlarkeni biz yaramaz, uyumsuz deyip etiketliyoruz onları. artık hakkımızda hayırlısı, umarım harcanmaz oğlum
Yukarı Dön
Kevser Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Mersin benden sorulur:)))))

Puanlar: 7222
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Kevser Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Eki 2012 Saat 09:44
Orjinalini yazan: burak7 burak7 Yazdı:

birde benim oğlum 3,5 yaşında okumayı söktü. şuan yaklaşık 5 yaşında. (kasım 2007) kreş ve anaokulları çok yetersiz klıyor oğluma. 3 yaşında bir gelişim testi yaptırmıştık, o zamanlar geliişimi 5,5 yaş çocuğuydu. şimdi çok daha ileride. ne yapacağız hiç bilmiyorum. okuma yazma biliyor, basit problemleri çözebiliyor, 3 haneli rakamları tanıyor. sürekli bilim dergileri okuyor evde.
duygusal olarak 5 yaşında ama zeka olarak çok önde. ne yapacağımızı şaşırmış durumdayız eşimle. ana okulundan geçen yaptıklarına dair bir rapor geldi inanamadım. kırmızı ve sarı rengini pekiştirmişer, 1 rakamını öğrenmişler!!! oğlum çok sıkılıyormuş ve sınıfın en yaramazıymış. bu çocuğu nereye göndereyim siz söyleyin. seneye ilk okul var harcanacak diye çok korkuyorum. çünkü kendisini göre bir ortam bulamayınca azıtıyor.. özel okul düşünsek oda çözüm değil ki!
MİNİK EINSTEINLER TEK ÇATI ALTINDA BULUŞACAK
Beyin göçünü durdurmayı hedefleyen Hacettepe Üniversitesi, 81 ili dolaşıp üstün zekalı çocukları belirleyecek. Bir kampüste toplanacak dahiler yeteneklerine göre eğitim alacak.

HACETTEPE Ünivers
itesi, ‘Türkiye’deki üstün zekalı çocukların değerlendirilmesi’ projesini hayata geçiriyor. Üniversite bünyesindeki bilim adamlarından oluşan ekip, 81 ili tarayıp dahi 5-19 yaş arası çocukları belirleyecek ve bunları aynı kampüste bir araya getirecek. Projeyle Türkiye’den oluşan beyin göçünü önleyip, her alanda üstün yetenekli bireyler yetişmeyi hedeflediklerini kaydeden Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Tuncer, şunları söyledi: “Üstün zekalı çocuklar Türkiye’nin özvarlığıdır. Yabancılar hemen yakalayıp alıyorlar. Türkiye’den tarihi eser çalınmış gibi bir durum. Yüzlerce dahi çocuğumuz kayboluyor, şimdi bu değerlerimize sahip çıkma zamanı. Hacettepe Üniversitesi sahip olduğu eğitim imkânları ve kadrosuyla üstün zekâlı ve üstün yetenekli çocukların kendilerine uygun eğitimleri sağlayabilecek ve bu çocukların ülkemize kazandırılmasında gerekli her türlü katkıları yapabilecek en önemli kurumların başında geliyor.”Beyin göçü yüzünden her sene binlerce üstün zekâlı ve üstün yetenekli başarılı öğrencinin Türkiye’den yurt dışına gittiğini kaydeden Prof. Dr. Tuncer, şöyle devam etti:

“Öğrencilerin çoğu gittikleri ülkeye yerleşerek potansiyellerini bulundukları ülke için kullanıyor. Bu en değerli hazinelerimizden yararlanamadığımız anlamına geliyor. Bazı ülkelerde 11 yaşındaki üstün zekâlı öğrenciler üniversitelerden dersler alabilmekteyken, ülkemizin eğitim sistemi de bu tür bir uygulamaya imkân veriyor. Bu nedenle ilk ve orta öğretim düzeyindeki üstün yetenekli öğrencilere eğitim verebilmenin yanı sıra üniversite öğretim üyeleri ile bu öğrencilerin iletişim içerisinde olmaları öğrencilerin kendilerini geliştirebilmeleri açısından yararlı olacağı rahatlıkla söylenebilir.”

Üstün yetenekli çocukların yeterli düzeyde eğitimlerinin ve izlenmelerinin sağlanması ülkemizin gelecekteki bilgi potansiyeli bakımından büyük önem taşıdığını belirten Prof. Dr. Murat Tuncer “Ayrıca bu çocukların seviyelerine uygun şekilde eğitimlerinin sağlanmasının bilim ve sanat alanında değerleri de ortaya çıkaracak” dedi. ABD, Kanada ve İngiltere gibi ülkeler başta olmak üzere çeşitli devletlerin üstün zekalı öğrencilerin eğitimine önem verdiğine dikkat çeken Prof. Dr. Tuncer, “Esasen Osmanlı dönemindeki Enderun sistemi bu öğrencilerin eğitimi için birçok devlete ilham kaynağı oldu ve Enderun’daki eğitim sistemi tüm yönleriyle analiz edildi” diye konuştu.

Kaynak: Star Gazetesi, 18.09.2012
Fotoğraf: MİNİK EINSTEINLER TEK ÇATI ALTINDA BULUŞACAK  Beyin göçünü durdurmayı hedefleyen Hacettepe Üniversitesi, 81 ili dolaşıp üstün zekalı çocukları belirleyecek. Bir kampüste toplanacak dahiler yeteneklerine göre eğitim alacak.    HACETTEPE Üniversitesi, Türkiyedeki üstün zekalı çocukların değerlendirilmesi projesini hayata geçiriyor. Üniversite bünyesindeki bilim adamlarından oluşan ekip, 81 ili tarayıp dahi 5-19 yaş arası çocukları belirleyecek ve bunları aynı kampüste bir araya getirecek. Projeyle Türkiyeden oluşan beyin göçünü önleyip, her alanda üstün yetenekli bireyler yetişmeyi hedeflediklerini kaydeden Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Tuncer, şunları söyledi: “Üstün zekalı çocuklar Türkiyenin özvarlığıdır. Yabancılar hemen yakalayıp alıyorlar. Türkiyeden tarihi eser çalınmış gibi bir durum. Yüzlerce dahi çocuğumuz kayboluyor, şimdi bu değerlerimize sahip çıkma zamanı. Hacettepe Üniversitesi sahip olduğu eğitim imkânları ve kadrosuyla üstün zekâlı ve üstün yetenekli çocukların kendilerine uygun eğitimleri sağlayabilecek ve bu çocukların ülkemize kazandırılmasında gerekli her türlü katkıları yapabilecek en önemli kurumların başında geliyor.”Beyin göçü yüzünden her sene binlerce üstün zekâlı ve üstün yetenekli başarılı öğrencinin Türkiyeden yurt dışına gittiğini kaydeden Prof. Dr. Tuncer, şöyle devam etti:    “Öğrencilerin çoğu gittikleri ülkeye yerleşerek potansiyellerini bulundukları ülke için kullanıyor. Bu en değerli hazinelerimizden yararlanamadığımız anlamına geliyor. Bazı ülkelerde 11 yaşındaki üstün zekâlı öğrenciler üniversitelerden dersler alabilmekteyken, ülkemizin eğitim sistemi de bu tür bir uygulamaya imkân veriyor. Bu nedenle ilk ve orta öğretim düzeyindeki üstün yetenekli öğrencilere eğitim verebilmenin yanı sıra üniversite öğretim üyeleri ile bu öğrencilerin  iletişim içerisinde olmaları öğrencilerin kendilerini geliştirebilmeleri açısından yararlı olacağı rahatlıkla söylenebilir.”    Üstün yetenekli çocukların yeterli düzeyde eğitimlerinin ve izlenmelerinin sağlanması ülkemizin gelecekteki bilgi potansiyeli bakımından büyük önem taşıdığını belirten Prof. Dr. Murat Tuncer “Ayrıca bu çocukların seviyelerine uygun şekilde eğitimlerinin sağlanmasının bilim ve sanat alanında değerleri de ortaya çıkaracak” dedi. ABD, Kanada ve İngiltere gibi ülkeler başta olmak üzere çeşitli devletlerin üstün zekalı öğrencilerin eğitimine önem verdiğine dikkat çeken Prof. Dr. Tuncer, “Esasen Osmanlı dönemindeki Enderun sistemi bu öğrencilerin eğitimi için birçok devlete ilham kaynağı oldu ve Enderundaki eğitim sistemi tüm yönleriyle analiz edildi” diye konuştu.    Kaynak: Star Gazetesi, 18.09.2012
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 41>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.