Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Diş iltihabı
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Diş iltihabı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Adeniz Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 398
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Adeniz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Diş iltihabı
    Gönderim Zamanı: 25 Mar 2023 Saat 12:02
Hocam merhaba kızım 8,5 yaşında 27 kg. Dişinde iltihap olduğu için diş doktoru antibiyotik kullanmamanızı istedi. Augmentin 600 mg yazdı kilosu az diye 400 mg istedim. Tedavi işe yaramaz 400 mg da dedi. Ben 1,5 ölçek veriyorum. Size de danışmak istedim. Ayrıca 5 gün mü kullanayım 7 gün mü hocam azı dişinin kökü erimiş, çekilecek. Yer tutucu takılacak.

Düzenleyen Adeniz - 25 Mar 2023 Saat 12:03
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Mar 2023 Saat 18:59
Augmentin ve benzerlerinin bir "ust siniri" yoktur.
Hastaligin tipine gore, degil, 600, 1200 bile verilebilir.
600 normal almasi gereken doz. 
Tekrar dis hekimi gorene kadar kullanin.
Cekilecek dis, "Sut disi" ise, tutucu gerekmez!!! Sakin kabul etmeyin, arkadan gelen dis zaten cikmaya 
baslamistir. 

Yukarı Dön
Adeniz Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 398
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Adeniz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Mar 2023 Saat 20:38
Hocam o zaman biz 600 mg augmentin mi alalım 400’ü 1,5 ölçek versem dengelemez mi? Çekilecek diş evet sol alt en arkanın önündeki diş yani süt dişi, kurşun boyunluk yoktu maalesef filmde çektirdik alttan geliyor ama pozisyonunu korumak için yer tutucu takmalıyım dedi çok da güvendiğimiz bir hekim. Neden takmayalım hocam zararı olur mu?

Düzenleyen Adeniz - 25 Mar 2023 Saat 20:39
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Mar 2023 Saat 01:33
Dengeler de, daha kisa surede biter. En az 5gun yeterse, kullanin. 
Tutucu son derecede gereksiz. Cocugu cok rahatsiz edici bir sey. 
Kullanma nedeni bile SAKAT! Tabiat hata yapacak da, Turkiye'nin sarlatanlari bu hatayi duzeltecek ha!!
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.