Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - dizanteri
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

dizanteri

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
sultan1 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 59
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı sultan1 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: dizanteri
    Gönderim Zamanı: 31 Tem 2021 Saat 02:46
iyi günler hocam kızım 34 aylık 12 kilo dün gece ateşlendi ama ben sayenizde ateşi düşürmenin hastalığı uzatacağını bildiğim için ateş düşürücü vermedi ama gece 11 den sabah 5 kadar ateşi 40 civarı seyretti düşmedi normalda en fazla 4 saat falan sürerdi yüksek ateş ama bu defa iyice huzursuzlandığı iç.in calpol verdim düştü ateşi gündüz ateşe ishalde ekledi sizinde amipli dizanteride bahsettiğiniz gibi önce karnım ağrıyor diyordu tuvalete gittiğimizde ishali sümükümsü az az yapıyordu gün için de ateşi tekar 40 derece buldu yine 4 saat kadar ilaç vermedim ama düşmeyince yine calpol verdim ishal ara ara devam etti aynı şekilde ağrılı az az mukuslu şekilde gece ateşi tekrar 40 derece olunca acile gittik hiç bir tahlil yapmadan bağırsak enfeksiyonu dedi ben flagy verecek diye sevinirken azro diye bir ilaç verdi yanına ishal kesici reflör ve takviye cinko adı zinko verdi reflör ve çinkoyu vermedim azro hazırladım bir doz verdim ama prospektüsünde okuduğumda bana alakasız geldi  açıkcası vermeye devam etmelimiyim yoksa kesip flaggy mi başlmalıyım birde çinkoyu da kullanmalımıyım 
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Tem 2021 Saat 09:06
Hepsini çöpe atın ve Flagyl kullanın.
Günde:2x1 ölçek, 5 gün yeterlidir.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.