Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Psikiyatri Uzmanı Dr. Özlem Mestçioğlu > Hamilelik ve Doğum Sonrası Depresyon & Depresyon
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - doğum sonrasında Depresyondayım!
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumdoğum sonrasında Depresyondayım!

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
simay80 Açılır Kutu Gör
Sessiz Üye
Sessiz Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 0
Mesajın Direkt Linki Konu: doğum sonrasında Depresyondayım!
    Gönderim Zamanı: 05 Ara 2009 Saat 12:47
Merhaba,
Yaklaşık bir ay kadar önce normal yolla zor bir doğumla kızımı doğurdum. Ancak bir kaç gün sonra uykusuzluk, çaresizlik ve boşluk duygusuyla doldum. Uykusuzluk ve sağlık sorununu yendim ancak bu çaresizlik, boşluk, yaşama sevincini yitirme, hayatta yaşamama isteği ve bu yaşadığım sıkınıtının geçmeyeceğini düşünme gibi sorunları bir türlü yenemedim. Her günüm aynı sıkıntıyla geçiyor. Bu kafamdaki düşünce beni rahat bırakmıyor. Psikolog ve psikiyatriste gittim ancak sorunum devam ediyor ilaç tedavisini bir süre devam ettim ama emzirmek yüzünden bırakmak zorunda kaldım. Emzirirken tofronil kullanıyorum. Çevremde eşim ailem bana destek oluyor ama genede ben aşamıyorum. Kendimi çıkmazda hissediyorum. Sorunumunda farkındayım ama yinede yenemiyorum.

Bir çare bekliyorum. Teşekkürler.
Yukarı Dön
özlemmestçioğlu Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Puanlar: 1320
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Oca 2010 Saat 22:23
yaşadığınız sıkıntılar hala devam ediyorsa lütfen tekrar yazın. emzirirken de gerçekten gerekliyse ilaç kullanabilirsiniz.. ya da uygun psikoterapilerle sorununuz hallolabilir. depresyonda bir anne bebeğin gelecekte ruhsal sorunlar yaşamasına neden olabilir.
özlem
Yukarı Dön
sdts Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 98
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Şub 2010 Saat 23:22

dr..hanım bende çalışan bir bayandım hatta izinli olduğum zamanlarda bile eğer eşim evde değilse  evde ne yapılır,nasıl zaman geçer hiç bilemezdimm.

hamileliğimde 35.haftya kadar çalıştım veee doğum sonrası çevremde çook anlayışlı insanlar olmasına rağmen,eşimin süper desteğine rağmen  vede bebeğimin çok uslu olmasına rağmen inanılmaz bi depresyona girdim :(
başlarda evimin düzeni hiç bozulmasın kimse gelmesin,kendi yemeğimi,kendi temz,bebeğimin bakımın ben yapayım istiyordum.
ama bir anda eve kapanma,altüst olan bi düzen geceleri uyanma vs..vs beni çokk bunalttı halada atlatmış sayılmam :( ki oğlum 14 aylık
oğlum benim yüzümden bana çok düşkün,ve bu beni bunaltıyor,hergece yatarken yarın eşim gelene kadar ne yapsam nasıl zaman geçirsem diye düşünüyorum,,biri gelincede oğlumu ona emnet edemiyorumki gönlümce gezeyim yada işlerimi yapayımm
eşim başlarda benim bebeği geçici bi dönem olarak gördüğümü düşünüyordu,psik..destek almam gerektiğini söylemişti
aslında kendimi tam anlamıyla ifade edemedim gibi :(
kısaca (pek kısa olmadı gerçi Big smile)  neden böyle düşünüyorum hala ??? ne zaman normale dönerim yada dönermiyim ???
sdts
Yukarı Dön
özlemmestçioğlu Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Puanlar: 1320
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Şub 2010 Saat 11:33
elbette ki düzelirsiniz ama mutlaka yardım almanız gerekir. hamilelik sonrası depresyonlarda ilaç tedavsini çokn gerkli olmadıkça çok uygulamıyoruz, daha çok psikoterapilere ağırlık veriyoruz. sizin de psikoterapiyle düzelmeniz hem sizin hem bebeğinizin hem de aile ve çevredekilerle iletişiminizin düzelmesi açısından çok önemli
özlem
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.