Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - egfr düşüklüğü
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

egfr düşüklüğü

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
ezgili Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 6
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ezgili Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: egfr düşüklüğü
    Gönderim Zamanı: 25 May 2022 Saat 11:03
kadir bey merhaba. 3.5 yaşındaki oğlumun tahlil sonuçlarını yorumlayabilir misiniz? en son 1 yaşta tahlil yaptırmıştık. bazı değerleri normal çıkmamış, dikkate alınması gereken şeyler midir? şimdiden teşekkür ediyorum.

Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 May 2022 Saat 14:15
Hangi geri zekalı Lababoratuvar bu sonucu size verdi?? 
eGFR yanındaki birim: mL/dk/1.73 ne demektir biliyormusunuz?
" mL/ dakika/ 1.73cm Boy" demek!! Sizin oğlunuzun boyu, 1.73cm mi??
O laboratuvarın mesul müdürü kimse, ona bir güzel GİYDİRİN de böyle salak salak işler yapmasınlar! 
Para almayı biliyorlarda, hastanın bir boyunu mu ölçemiyorlar?

Yukarı Dön
ezgili Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ezgili Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 May 2022 Saat 14:59
van eğitim ve araştırma hastanesinde muayene oldu oğlum, o hastanenin içindeki laboratuvarın sonucu. oğlumun boyu 96 cm, bu boya göre çıkan değer normal mi peki, kaç çıkması gerekirdi? ölçmeyi de bırakın sorabilirdi en azından doktor. öyle bir hengame vardı ki muayene esnasında, içeride 6-7 kişi vardı sanırım. devlet hastanesinin halleri işte maalesef..

normal değerlerden biraz düşük ve biraz yüksek çıkan birkaç değer daha var, onlarda önemli bir durum var mı sizce? 
Yukarı Dön
ezgili Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ezgili Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 May 2022 Saat 15:04
Orjinalini yazan: Dr.KadirTugcu Dr.KadirTugcu Yazdı:

Hangi geri zekalı Lababoratuvar bu sonucu size verdi?? 
eGFR yanındaki birim: mL/dk/1.73 ne demektir biliyormusunuz?
" mL/ dakika/ 1.73cm Boy" demek!! Sizin oğlunuzun boyu, 1.73cm mi??
O laboratuvarın mesul müdürü kimse, ona bir güzel GİYDİRİN de böyle salak salak işler yapmasınlar! 
Para almayı biliyorlarda, hastanın bir boyunu mu ölçemiyorlar?

internette baktığımda çocuklarda da 60-89 ml/dk olmalı yazıyor, o yüzden yine de düşük mü diye düşündüm. boya göre olduğunu bilmiyordum. 
Yukarı Dön
ezgili Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ezgili Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 May 2022 Saat 15:23
https://www.hizliresim.com/gqt7xl4

pediatrik olarak şöyle değerlerden bahsediliyor rastladığım bir sayfada, bu tarz şeyler görünce oğlumunki de düşük diye düşünmüştüm. 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 May 2022 Saat 18:03
1.73 metre kare diye "birim" var! 
Boş verin bunların saçma sapan işlerine! 
Zaten böbreklerde böyle bir hastalık olsa, ayaklarda ÖDEM olurdu. Ayakkabısını giyemezdi.

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 25 May 2022 Saat 18:03
Yukarı Dön
ezgili Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ezgili Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 May 2022 Saat 11:32
yani bizim gözlemlediğimiz herhangi bir sorunu yok. egfr diye bir şeye kendi tahlillerimde bakıldığını hiç görmedim bile, herhalde çocuk olduğu için bakıldı diye düşündüm. ama madem baktılar, adam akıllı bakıp da sonuç aktarsalardı keşke.
hemogram sonucunda da bazı değerler çok az düşük ve yüksek çıkmış, bir de ast çok az yüksek, onlar önemli değil sanırım bir şey demediğinizi göre.
cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum, iyi ki sizin gibi doktorlar da var az da olsa. 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 May 2022 Saat 18:17
Eski soru-cevapları okursanız, bu sahtekarlıkların çok sık yapıldığını görürsünüz.
Çocuk kan değerleri yanına, "Erişkinlere ait Referans Aralıklarını"  yazıp, böyle sahte rapor veriyorlar. 
Olmayan hastalıklar uydurup, sözüm ona tedavi ediyorlar! 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.