Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Bebeğim & Çocuğum Hakkında > Bebek Bakımı
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - pişiğe çare
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı Konupişiğe çare

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234 6>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
saklibahce Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 677
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 May 2011 Saat 23:36
iç parçalanmaını yaşıorum şimdilerde. öyle çaresizim ki, pamukla silerken çok mu nemli bıraktım ki diye kendimi suçlayıp duruyorum.
zeytinyağı mantıklı görünüyor. bebeğin gelişimi için bile kullanan bir arkadaşım olmuştu. her duş öncesi oğlunu zeytinyağıyla yağlardı. bir arkadaşım ve yengem hametanı çok methettiler. şimdilik onda karar kılayım istiyorum. birde yarın sağlık ocağına gideceğim, aşı günümüz. bakalım ordaki dr ne diyecek? ne güzel pişirmişsin aferin sana demez inşallah CryCry Cry
önerileriniz için çok tşk ederim kızlar.
şimdilik ban müsade, iyi geceler. yarın görüşürüz inşallahClownClown 
Yukarı Dön
nilufer Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye
Simge

Puanlar: 3067
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 May 2011 Saat 23:42
zeytınyagı aklında bulunsun herzaman canım hem dogal hem saglıklı bışey zararı yok.inşallah gecer bebişinin poposuSmile gecmış olsun ii gecelerApprove
Yukarı Dön
Kevser Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Mersin benden sorulur:)))))

Puanlar: 7222
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 May 2011 Saat 00:08
ben şevvaldeyken kullanmıştım zeytinyağını çok işe yaramıştı. ama Reyyandakinin yarısı kadardı belki de... Reyyanda tek körelten krem tra.azol oldu... keşke doğallıktan hiç çık masak ama gerekli olduğu zamanlar da oluyo tabi...
esra sen lohusa olduğun için çok duygusalsın böyle düşünüp de yıpratma kendini, bilmediğimiz bi şakilde oluyo bazen, neden arama kendine. hem sen mi istedin sanki böyle olmasını. sen ki bebeğine zararı olmasın diye çamaşırını elinde yıkayan bi annesin Smile belki sana çok acımasızca gelecek ama "çocuklar işte öyle böyle büyüyorlar" sözüne alışmalıyız canım Approve
Yukarı Dön
beria Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 711
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 May 2011 Saat 01:52
geçmiş olsun saklıbahçe...
ben pişiğin çaresini çocuğun altını her değişmede yıkayarak ve kurulayıp bezlemekle buldum, 4. aydan sonra da bıraktım artık sığmaz oldu lavaboya, yalnız şimdi ara ara pişik olunca seninde kullandığın ham..tanı kullanıyorum, çünkü 24 saatde bağ doku geliştiriyormuş...
zeytinyağı da tavsiye edildi bir ara onu da kullanmıştım yalnız o da işe yaramadı...
yıkamak en güzel çözüm...
hadd bildirmek değil haddimi bilmektir, amacım...
Yukarı Dön
febaa2 Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Puanlar: 1711
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 May 2011 Saat 09:00
merhaba bende sadece mother care mağzalarında satılmaya başlanmış bana hollandadan gelmişti sudo crem bu kesin çözüm çünkü su bazlı gibi değil çok az mercimek kadar sürüyorsun akmıyor uzun süre popoda kalıyor akşam sürüp sabaha daha iyi olan çok pişiklerimiz oldu bir arkadaşımda gördüm kızı 20 günlük sen nerden aldım türkiydede satılıyormu dedim sadece o marka getirtiyormuş tavsiye ederim küçük bir kutusu 2 çocuktan fazla büyütür ekonomik yani.
kolay gelsinSmile
Yukarı Dön
MaRaL Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Puanlar: 3544
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 May 2011 Saat 09:59
O SUDOkrem benim gogus yaramada iyi gelmi$ti.. 
Yukarı Dön
beria Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 711
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 May 2011 Saat 10:47
aa sıcak da pişiği artırıyor, ondan da geçmiyor olabilir mi...
yaralar tedavi olana kadar, altı hiç ıslak bırakılmayıp, ılık suyla yıkanıp, sürtme değilde minik minik bastırmalarla kurulanıp, ham.tan sürülüp bezlenebilir...
aralarda havalandırılabilir, tabi üşütüp gaz yaptırmadan...iki güne rahatlar ya...hassas bir cildi var demekki... yerim ben onu...
geçmiş olsun canım ya...
hadd bildirmek değil haddimi bilmektir, amacım...
Yukarı Dön
KUZEY&MİRA Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Melek Anne :)

Puanlar: 2583
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 May 2011 Saat 10:50
Esrammm gewçmiş olsun bitaenm..Olur böyle şeyler sen çok sıkma canını Allah korusun sütün felan gider...
Ben oğlumda hasteneden geldikten itibaren lavaboda yıkardım poposunu her bezini açtığımda yatırırdım koluma yıkardım mis gibi...boşver silmeyi yıka sende paşamı...
Pişik sorunu yaşamadık şükür ama ek gıdaya geçince çok az arada oldu onuda zeytinyağıyla giderdim...
Öncelikle güzelbir pişik kremi al..ama pişiği giderene kadar altını yıka iyice kurula bolca zeytinyağı ama saf olcak sür ve bağla..bikaç gün devam et sonuç alamazsan..Başka çaresine bakarız..Sağlık ocağında ne dediler haberdar et
DEVRİM KUZEY & ZEYNEP MİRA
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234 6>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.