Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Testler & Tahliller & Teşhisler
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - WBC YAPTIRDIM
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumWBC YAPTIRDIM

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
doruk2010 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 50
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Tem 2011 Saat 10:46
Hocam Günaydın 
bende bu durumdan bahsedecektim size.Çocukta ara ara öksürük ve hırıltı devam ediyor ateş tamamen ortadan kalktı iştahı çok yok uykusu ise düzenli ancak tamda dediğniz gibi 30 saniye oturmuyor inanın ordan oraya zıplıyor çığlıklar atıyor yerlerde taklalar atıyor aktivite tam gaz maşallah.
ama bu devam eden göğsündeki sesler ile öksürüğü (balgamlı arada kusuyorda) düşündürüyor beni.
ilaç olarak hiçbirşey kullanmıyorum şu anda
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Tem 2011 Saat 10:14
Zaten bu tip öksürükleri ilaçlarla kesen aileler, şimdi  fıs-fıslarla ve Astım ilaçları ile uğraşıyorlar.
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Tem 2011 Saat 09:19
Hocam günaydın iyi haftalar 
1-)Durumumuzu daha önce izah etmiştim iki gündür de şiddetli bir burum akıntımız başladı ama anlatılır gibi değil çocuğun burnu çeşme gibi ve çok fazla tıkanıklığı var nefes alamıyor SF sürekli kullanıyorum 
ama fayda etmiyor nefesi açılmıyor uyurken çok zorlanıyor kendi tıkanıklığına uyanıyor ağzı açık uyuyor ve hırıltısı da var ve yine aynen göğsü balgam dolu ancak genel durumu iyi iştahı dışında .
bu nefes darlığı , hırıltı ve balgam olayını çözemiyorum hocam ne yapmalıyım ?Hiçbir ilaçta kullanmıyorum SF ve cold mix dışnda 
2)dün gecede Cold mixi ele geçirmiş yüzüne gözüne omuzlarına dökmüş feryad figan ağladı çok yaktı sanırım, ağzının üzeri ,omuzları baya kızardı. odaya girilmiyordu kokudan bir zararı varmıdır ?
3)Bazı kaynaklardan da cold mixin balgama , öksürüğe sebep olabildiğini hatta bronş spazmına sebep olabileceğini okudum?doğruluk payı nedir sizden bilmek istedim.Dün gece doğal olarak fazlasıyla cold mix soludu bu var olan rahatsızlığını tetiklermi  sizce?

yardımlarınız için peşinen teşekkür ederim
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Tem 2011 Saat 10:36
1-Sabırlı olun, aynen devam.
2- Sadece "güneş yanığı" gibi tahriş yapar, kendiliğinden geçer.
3- Merak etmeyin, bir şey olmayacak.. CodMix, şu anda piyasadaki en az zararlı olan bir ilaçdır..
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Tem 2011 Saat 11:07
Anladım hocam çok teşekkürler.Sadece şunu sormak isterim çocuğun nefesini rahatlatmak adına illiadin kullansam nasıl olur uykusu filan çok rahatsız o yüzden.Kullanabilir isek kaç gün ne ölçüde olmalı
Tekrar çok teşekkürler
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Tem 2011 Saat 09:45
Günde 2x2 şer damla, 3gün.
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Tem 2011 Saat 08:57
hocam günaydın iyi bir gün diliyorum
1-son cevabınız zerinden 10 gün geçti ama oğlumun burnu hala durmuyor Smile3 günde illiadin kullandım söylediğiniz gibi ancak hala burnu durmuyor çocuğun hem akıyor hemde nefesi tıkalı gibi.İlliadinden sonra Sf de kullanmadım bıraktım  genel durumuda gayet iyi zıpzıplı balon gibi ordan oraya hopluyor ama neticede 3 haftadır geçmeyen akıntısı da devam ediyor anlamadım ne yapmalıyım?çok nadirde öksürüğü var ama genelde çok zıpladığı anlarda oluyor 
2-17 aylık oldu boyu 80 cm kilosunuda tam ölçtürmedi ama 11.30-12 kg gibiydi.şimdi hocam biz çocuğun öğle yemeğini uykudan uyanıca 15.30-16 gibi veriyorduk  18.00 gibide yoğurt yiyordu akşam yemeklerinde çok zorlanıyorduk bende taktik değiştirerek öğle yemeğini 13.00 e kaydırdım uykudan kalkıncada meyve yada yoğurt veriyorum.Hal böyle olunca çocuk saat 20 deki akşam yemeğinde adeta tabağı yalıyor LOLısıtmaya fırsat vermiyor büyük bir iştahla yiyor hayır şimdide iki ana öğünün arasını fazlamı açtım çocuk fazlamı aç kalıyorda böyle saldırıyor yemeğe diye düşünmeye başladım benimkide tam arıza hali galiba dimi hocam LOL
3-günde yarım kilo sütünü sadece süt olarak muntazam içer ayrıca peynir ve yoğurdu da var kıymalı yemeğini mutlaka veriyorum haftada birgünde tavuk yada balık buna rağmen etraftan  zayıf yada kısa gibi mırıltılarda olunca canımda sıkılıyor 
değerli yorumlarınızı bilmek isterim 
saygılarımla 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Tem 2011 Saat 10:38
1-Eğer tekrar "sugibi" akıntı oldu ise, sil baştan yeni bir grip başladı demektir. Sonuna gelirken akıntı koyulaşır, "Bally" gibi olur.
2- Gelişimi gayet iyi, etrafın laflarına bakma, beslenme düzenine aynen devam edebilirsiniz
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.