Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Kulak & Burun & Boğaz & Göz
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - geniz eti mi?
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumgeniz eti mi?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
kartanesi Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 337
Mesajın Direkt Linki Konu: geniz eti mi?
    Gönderim Zamanı: 17 Eki 2011 Saat 08:50
             Merhaba Hocam;
            Daha önce yazmıştım kasık fıtığı ameliyatı olacaktı Oğlum.Geniz eti de çıkınca ikisi birlikte olabilir mi diye soruşturmaya karar verdik.Konyadaki çocuk cerrahı olur yapalım iki kere sıkıntı yaşamasın çocuk dedi.Ama başkent hastanesindeki KBB uzmanına gittiğimizde geniz eti var ama bu yaşlarda çocuklarda olur şimdilik gerek yok dedi.Alerjik olabilirmiş.Bize rhinocort aqua yazdı 1 ay boyunca her akşam kullansın dedi.Şu an oğlumda öksürük var.solunumundaki sıkıntıyı bir duysanız Hocam içiniz acırdı.Sürekli irkiliyor.Uyumak onun için bence bir işkence.Bu spreyin bir yan etkisi yokmuş.Ama ben yan etkilerine baktım,kuruma diyor.Şu an mevsimsel alerji olur mu Hocam.Bunun için Ankara'ya gitmeye karar verdik.Siz ne dersiniz ne yapmalıyız?Bu spreyin yan etkileri var mıdır?
http://imageshack.us/
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113113
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Eki 2011 Saat 10:18
Rhinocort, "kortizon" ihtiva ettiği için, yalancı bir iyilik hali yaratır. Bunun yerine İliadin ped. damla 3 gün; günde 2x2 şer damla her iki burun deliğine damlatın. Demekki, geniz eti ameliyatlık değil, hadise "Gripal enfeksiyon" geçirdiğinden. Anestezi doktoru onay verirse, fıtık ameliyatını olabilir.
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Eki 2011 Saat 11:01
      Hocam dediğinizi yaptıktan sonra gittik zaten.Daha önceki mesajlarınızdan otrivine ve iliadinin aynı özellikte olduğunu öğrenince evde olan otrivineyi kullandım ama hiçbir sonuç elde edemedim hatta burnunda bir kuruma oldu sanki.Ne yapayım şimdi Hocam?Tekrar iliadin kullanayım mı? Bir de Hocam;griptan kaynaklanan bu kadar yoğun şekilde solunumunu etkileyen burun tıkanıklığı olur mu?5 aydır böyleyiz biz.

Düzenleyen kartanesi - 17 Eki 2011 Saat 11:58
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Eki 2011 Saat 13:36
Her iki damlayıda 3 günden uzun süre kullanmayın. 5 ay sürmesi, Gripten başka faktörlerde olduğunu gösteriyor. Uymayan, KBB niye ameliyata gerek görmedi ?
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Eki 2011 Saat 14:02
         bİLMİYORUM hOCAM;bence biz tahlil ve röntgele gittik onlara bakmak bile istemedi.Biz iki ameliyat aynı anda yapılablilir mi diye görüşmek için gitmiştik ya.Onu sorun etmiş olabilir gibi geldi bana.Çünkü filme bakmak bile istemedi.Unhappy.Ben de artık ne yapacağımı şaşırdım.
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Eki 2011 Saat 14:05
      Hocam kafamı karıştıran eğer olabiliyorsa neden iki ameliyatı aynı anda yaptırmayalım değil mi Hocam?Uygunluğu kabul edilecek tabiki uzmanlar tarafından.Çocuğum neden ayrı ayrı iki ameliyat stresini yaşasın.Belki acısı biraz fazla olabilir ama.O da çekemeyeceği bir şekilde olacaksa onu da uygun görmezler heralde.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Eki 2011 Saat 20:55
Bilemiyorum. Her zaman olmayacak vak'aları bile ameliyat ederler, şimdi yan çiziyorlar. Vardır bir kerametide ben bilmiyorum. Bana kalırsa, bu durumda siz fıtık ameliyatını ertelemeyin, yaptırın o bir aradan çıksın. Geniz eti için acele etmeyin, benim anlattıklarımla idare etmeye çalışın.
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Eki 2011 Saat 10:07
     Tamam Hocam,yalnız bizim bir sorunumuz var.Sürekli burun tıkanıklığı,akıntı ve balgamlı öksürüğümüz var.Bu durumda da ameliyatın sıkıntı yaratacağını söyleyerel çocuk doktoru onay verirse ameliyatı yaparız diyorlar.Biz çocuk doktoruna gittiğimizde de bize 10 günlük tedavi verip gönderiyorlar.Ne yapacağımı şaşrdım.Kasık fıtığı ameliyatı için olur almak için gitmiştik KBB uzmanına oda geniz eti dedi ikisinide birlikte yaptırmaya çalışındedi.Hocam ne yapalım şaşırdık,elimiz kolumuz bağlı şu anda gerçekten çok sıkıntılıyım Hocam?
     Ne olur bir yol gösterin.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.