Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Kulak & Burun & Boğaz & Göz
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Orta kulak iltihabı
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumOrta kulak iltihabı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Durucuk Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 76
Mesajın Direkt Linki Konu: Orta kulak iltihabı
    Gönderim Zamanı: 05 Oca 2013 Saat 12:51
Kadir Bey iyi gunler
Dun gece kizim (44aylik) kulak agrisiyla uyandi bizde acile gittik augmentin pedifen ve actifed verdi Dun gece actifed ile pedifeni kullandim sabahta augmentını kullamdım
Bu sabahta kendi doktorumuza gıttık oda augmentınle pedifene devam ayrıca peditus surup siprogut kılak damlası ve eczaneden yapma bir kahverengi burun spreyi verdi 1saat oncede kustu verdiğim augmentinide cıkardı

Simdi serumfizyolojik ve yapma kahve rengi spreyini yaptım

Hiç antibiyotik vermedim daha once simdi ne yapmalıyım

Tesekkurler
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113113
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Oca 2013 Saat 18:46

Eyvahki ne eyvah.. Yapmayin diye uyardigim her seyi yapmissiniz..:

1- Insallah o "yapma ilacin" icinde; "Argyrol" yoktur,  varsa, hemen o ilaci cope atin. Argyrol, Gumus nitrattir. 18. Asirdan kalma bir "uc-kagit" ilactir. Degdigi satihlarda, kimyasal yaniklar yaparak o satihta buzusmelere sebep olur. Bunun sonucunda gecici olarak bir "burun acilmasi" olur. Zamanla bu yanik dokusunun tamiri icin olusan odem, ilk odemden daha fecidir, ve tekrar tekrar doktorlara gitmeniz gerekir. Zaten maksat da budur. Hemen Serum Fiz ile burnunun icini yikayin, ve 4 saatte bir 10'ar damla damlatmaya devam edin. Soguga, sokaga cikarmayin. Odasi cok da sicak olmasin.
2- Sakin kulaga damla damlatmayin, son dercede zararli bir uygulamadir. Hicbir fayda saglamaz, sadece 19. asirda, imkanlar kisitli oldugundan, kulak zarinin erken delinip, icindeki sivinin disari atilmasini saglayan, uckagit bir tedavidir. Kulak zari delinip, icerde basinc yapan sivi disari akinca, agri geciyordu ve bunu bir marifet saniyorlardi. Sagolsun, geleneksel  Turk Tibbi..
3- Orta kulak iltihaplari sadece virutik enfeksiyonlerdan sonra oldugundan, kesinlikle antibiyotik gerekmez. Genizdeki koruyucu akterilerinde yok edilmesi ile o bolgenin direnci duser, cocuk daha sik hastalanir, sonuc "Badencik ve geniz eti" ameliyatlaridir..
4- Peditus; 120mg. Parasetamol ihtiva eder, ayricada oksurugu bastirir, Buda basit bir viral hastaligin Akcigerlere inmesine sebep olur, 4-5 gun sonra baslayacak hiriltilar yuzunden, Astim diye bir suru luzumsuz testler ve tedaviler yapilir.
5- Actifed; akintiyi kurutacak, bu arada Orta kulak icindeki sivida koyulasacak, "Glue" tabir edilen, koyulasma olacak, gene ameliyatlik durum gerekecek..
Sizin bol miktarda okumaniz gerekiyor. Gerek yazarlar bolumundeki makalelerimi, gerek eski mailleri mutlaka okuyun, anladigim kadari ile Turkiye de durum hic iyi degil, uckagit doktorluk iyice popularite kazanmis...

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 05 Oca 2013 Saat 18:49
Yukarı Dön
zeynebin annesi Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 178
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Oca 2013 Saat 21:31
hocam bi sorum olacak,geçen arkadaşım bahsetmişti.küçükken sürekli burun tıkanıklığı olurmuş,çok detay bilmiyorum..gittikleri bir dr.içinde gümüş olan bir ilaç vermiş..böyle söylemişti..sanırım aynı şey..sonra sıkıntısı bitmiş..bu ilaçtan sonra neler olur?en son arkadaşım ameliyat olmuştu burnundan..
nelerdir bu ilacın ileri dönem etkisi?
teşekkür ederim:)
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Oca 2013 Saat 21:51
Ne olur'u varmi? Iste oyle ameliyat olur.. Resmen "Kimyasal yanik" yapiyor, doku buzustugu icin sahte bir iyilik hali oluyor, burun aciliyor ama yanik nedbesi zamanla olustugunda, ancak ameliyat ile duzeltilebiliyor. . Eskiden, antibiyotiklerin hatta mikroplarin bilinmedigi devirlerde, kilinc yaralarinin, atesle daglanmasi gibi bir tedavi...

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 05 Oca 2013 Saat 21:51
Yukarı Dön
Durucuk Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Oca 2013 Saat 01:20
Kadir Bey oncelikli cevabiniz icin tesekkurler
1 kere o yapma ilaci kullandim sonra sizin yazilarinizi okuyunca illadin ped aldim ve aksam 2 damla kullandim. yastigina coldmix damlattim ve baska birsey yapmadim 

Peki 1seferlik kullanim cok fazla zarar vermismidir ve tabiki 1 seferlik kullanilan diger ilaclar Ne yapmam gerekli acaba 

Kafamdam kaynar sular dokuldu gercekten acaba anadolu yakasinda sizinle ayni fikirlere ve ilac mantigina sahip onerebileceginiz bir doktor var midir
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Oca 2013 Saat 19:08
1-Bir kereden bir sey olmaz. Kalici hasar, devamli (hastalik boyunca)  kullananlarda.
2- Maalesef, her oksurune Astim ilaci ve her atesliye antibiyotik vermeyen doktor yok...
Yukarı Dön
Durucuk Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Oca 2013 Saat 19:24
Kadir Bey 
İlladin in yarin sabah son dozu fakat hala kulagim aciyor diyor ne yapmaliyim 
Yukarı Dön
Durucuk Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Oca 2013 Saat 20:18
Kadir Bey 
Suan kizim kisik sesle soyledigim hicbirseyi duymuyor iyicene endiselenmeye basladim 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.