Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > İlaçlar
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - deloday
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumdeloday

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
meral61 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 4
Mesajın Direkt Linki Konu: deloday
    Gönderim Zamanı: 02 Mar 2013 Saat 21:04
merhaba hocam. benim oğlum 2 bucuk yaşında yaklasık 1 ay önce oğlumu yüksek ateşten dolayı doktora getirdim.bagazları harabolmuş dedi ve 6 tane unacefin iğne ve ventolin  sonrasında kullanmak için agumentin antibiyortik[7 gün] verdi. ve nisan ayına kadar deloday adlı ilacı kullanmamızı önerdi. bu kadar uzun süreli kulanmamız gerekiyor mu gerçekten artık ilaç vermek istemiyorum. acaba teşhis doğru mudur? beni bu konuda bilgilendirirseniz çok memnun olurum .teşekkürler
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif
Puanlar: 112790
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Mar 2013 Saat 21:43
Deloday; bir cins Allerji ilacidir. Butun meslek hayatimda tek bir hastama bile bu sekilde kullandirtmadim... Esasinda, bir bogaz enfeksiyonuna bile igne vermek neyin nesi??? Hadi diyelim bogaz enfeksiyonu var, bir Astim ilaci olan Ventolin niye veriliyor??? Cok tehlikeli bir doktor, uzak durun. Keske ilk gun haberimiz olsa da bir kan sayimi yaptirsa idik. WBC dusuk cikinca degil igne, hicbir antibiyotige gerek kalmazdi.. Ama genede teshisin dogrulugunu anlayabiliriz... Eger ilk igneden 24 saat sonra cocuk iyilesmedi ise, teshis yanlisti demektir.
Eger ignelere ragmen hastaligi devam etti ise, Grip demektir. Her iki durumda da Deloday ve Ventolin vermek, buyuk sacmalik... Sirf ilac firmasini memnun etmek icin yapilmis bir uckagit..
Yukarı Dön
meral61 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Mar 2013 Saat 11:19
hocam ilk iki iğneden sonra ateşi düştü.açıkcası kan tahlili yaptırmayı ben istedim doktorda olur bakalım dedi fakat oğlum çok ağladıı.birde çok güçlü bir cocuk izin vermedi bize. bende psikolojisini çok fazla bozmak istemedim.. hastalık geçtimi derseniz şu anda ara ara burun akıntısı var.bu gece yanında uyudum.çok huzursuzdu.hastalanacak diye çok korkuyorum kreşe de gidiyor bu arada hastalanmaması için ne yapabilirim bana yardımcı olun lütfen. çalışmaya başlıcam hasta olacak diye başlayamıyorum.  birde hocam yatmadan sütüne bal ve çok az zencefil katıyourm doğru mu yapıyorum acaba.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Mar 2013 Saat 19:33
Her cocuk; okul/yuva basladiginda, ilk 2 senesi cok hastalikli gecer, kacis yoktur... Ne kadar az ilac, antibiyotik kullanirsaniz, hastaliklar  o kadar az ve hafif gecer.
Yukarı Dön
meral61 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Mar 2013 Saat 20:33

Bagışıklıgını güclendirmek için ne tavsiye edersiniz hocam?ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM :)

Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Mar 2013 Saat 21:02
Oyle bir sey yok, bu laflar, duzenbaz sahtekarlarin, ilac satmak icin uydurduklari yalanlardir. Bagisikligin olusmasi icin, ya hastalik gecireceksiniz, yada asi olacaksiniz... Oyle bazi mamalardaki; "Immunofortis" gibi probiyotik ler sadece barsaktaki yararli bakteri oranlarini arttirirlar. Yoksa bunlar, cocugun etrafinda oyle "mavi bir zirh " olusturup,  "hapsiran teyzelerden" cocugunuzu korumazlar... O uckagit reklam hala TV lerde gosteriliyormu???
Yukarı Dön
meral61 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Mar 2013 Saat 21:10
hocam gösteriliyor ama :) ben onlardan bahsetmemiştim.yani doğal evimizde neler yapıp kullanabiliriz? soguk algınlığı gibi durumlarda.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Mar 2013 Saat 22:57
Maalesef, boyle bir ilac veya gida yok. Iddia edilenlerde, zaten sahtekarlik urunleri... Gida olarak, et-sut tuketmeniz yeterlidir. Beslenme bozukluklarinda, bagisiklik azalir ama mevcut bagisiklik fazladan et veya baska gida alinmasi ile artmaz...  
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.