Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Testler & Tahliller & Teşhisler
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - İgA düşüklüğü
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumİgA düşüklüğü

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
adaayca Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 42
Mesajın Direkt Linki Konu: İgA düşüklüğü
    Gönderim Zamanı: 05 Kas 2013 Saat 00:33
Merhaba hocam, 3.5 yaşında çok hastalanan kızıma immun testler yaptırdık, ancak 1 hafta önce 40 larda 6 gün süren ateş ve novalginle hipotermi öyküsü devam ederken yapıldı kan tahlili ve igA <5 çıktı haliyle çok korktuk , bu test hastalık sırasında ya da ilaçla falan yanlış sonuç veriri mi ne yapalım ve çok korkalım mı ? Teşekkürler ( haydarpaşa numune de yapıldı tahliller)
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113103
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Kas 2013 Saat 07:57
Dilantin tedavisinde duser.
o hastanenin laboratuvari cok guvenilir degildir, Ozel bir laboratuvarda tekrar yaptirin.
Bana ilk yapilan "Kan sayimi" sonuclarini yazarmisiniz...
6 gun suren "ATES"   Enfeksiyoz Mononukleoz belirtisidir. O hastanede bu hastaligi bilen doktor yoktur.
Sonuc olarak; korkmayin, sadece ates nedeni ile bir suru cahilce isler yapildigi kesin...
Benim "ATES" ile ilgili makalelerimi okuyun.
Yukarı Dön
adaayca Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Kas 2013 Saat 10:49
Teşekkürler hocam hastalığı geçti , Dr bekleyelim 2 ay sonra igA tekrarlayalım dedi ama çok endişeliyim , aynı gün yapılan hemogram sonuçları gönderiyorum, dediğim gibi novalginden gece ateşi 35.0 lara düşüyordu yapıldığında ... Testi nerde tekrarlanmamızı önerirsiniz üniversite hastaneleri en iyidir diye düşünüyorum immunoloji servisleri ?? Ve sizce sadece igA mı tekrar edelim yoksa immunoloji servislerinde tüm alt testlerinde mi yaptıralım? İgA eksikliği korkutucu birşey midir? Aslında altından çıkacaklardan korkuyorum 2 sene emzirdim ben bu çocuğu :(
WBC 9.2
NE%   29
NE# 2.67
LYM% 62.8
LYM# 5.78
MONO% 6.27
MONO# 0.58
EOS%. 0.97
EOS#. 0.09
BASO% 0.98
BASO#  0.09
RBC. 4.54
HGB. 12.7
HCT.  37.8
MCV.  83.3
MCH. 28.1
MCHC.  33.7
RDW     15.4
PLT.      500
MPV.      6.55
PCT.       0.33
PDW.      16.7
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Kas 2013 Saat 19:35
Gripal enfeksiyon geciriyor. SAKIN antibiyotik veya diger ilaclari vermeyin, ve hemen o hastaneden kacin...
MONO degeri dusuk; Enfeksiyoz Mononukleoz degil...
Soguk tatbiki ve Novalgin vererek; bagisiklik sisteminin icine etmisler... Sevsinler onlarin "ATES" ile ilgili bilgilerini... 30 sene oldu Haydarpasa Numune; hala ogrenemedi ates nedir, neden olur, nasil ele alinir?
Einstein'in dedigi gibi: Sonsuz olan 2 sey vardir: Uzay ve Insanlarin aptalligi.Birincisi supheli..

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 05 Kas 2013 Saat 19:36
Yukarı Dön
adaayca Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Kas 2013 Saat 22:06
Yani igA değerimiz düzelebilir ya da yükselebilir öyle anlıyorum ya da anlamak istiyorum teşekkürler hocam
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Kas 2013 Saat 01:41
Yarin baska bir laboratuvarda IgA baktirin, ne demek istedigimi anlarsiniz...
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.