Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Kulak & Burun & Boğaz & Göz
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Kulak akıntısı(!)
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumKulak akıntısı(!)

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
moralist Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 179
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı moralist Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Kulak akıntısı(!)
    Gönderim Zamanı: 16 Eki 2015 Saat 15:23
Hocam merhaba,
Oğlum 3.5 yaşında. On gündür öksürüğü vardı ateşlenmesini için dikkate almadım, sonrasında Boğaz ağrısı ile birlikte yüksek ateş başladı 5 gün ve gece boyunca 40 a kadar çıktı kendiliğinden 37-38 lere düştü sizin uygulamalarınız dışında ateş düşürücü bile vermedim ta ki dün geceye kadar. Ateş'ten çok rahatsız oldu sayıklaması başladı ve sol kulağının ağrıdığını söyledi. Hemen nöbetçi eczaneden iliadin damla aldım ama sprey vermişler gidip tekrar değiştiremedim. Dün akşam ikişer damla sıktım ve dolven içirdim geceyi çok zor geçirdik yine Ateş'i çok yükseldi. Sabah yastığında açık kahverengi lekeler gördüm kan mı bu diye endişelendim kulağından akmış ayrıca kulağının içinden dışarıya doğru kulak kiri gibi kahverengi yapışkan akıntı var soldaki daha çok. Ateşi devam ettiği için bactrim şurup verdim bir ölçek (15 kilo oğlum). Bu akıntı normal mi hocam ilk kez iliadin kullanıyorum ve acaba bu kahverengi akıntı kanlı mı diye çok endişelendim size fotoğrafını gönderiyorum. Bir KBB uzmanına göstermem gerekir me ne önerirseniz ona göre hareket edeceğim cevabınızı bekliyorum...
Sevgiler saygılar...
http://i.hizliresim.com/D99RB3.jpg
Yukarı Dön
moralist Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı moralist Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Eki 2015 Saat 17:30
http://i.hizliresim.com/RBB91j.jpg

Hocam sanırım eklenmedi biraz önce tekrar gönderdim...çok Endişeli cevabınızı bekliyorum valla başımın etini yediler işte götürmedin doktora noldu diye hocam inşallah ciddi bişiy değildir kulak zarı mı delindi noldu eğer öyle olduysa kime güvenip nereye götürücem Oof of keşke buralarda olsanız:(((
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Eki 2015 Saat 19:18
Onemli bir sey degil.. Zar delinip akmis, SAKIN kulagina bir sey damlatmayin..
Iliadin DAMLA, sirt ustu yatirip, gunde:2x2'ser damla burun deliklerine damlatin.. Hemen kaldirmayin.
Bactrim;5gun, Iliadin;3 gun devam edin.
Kulaktaki akintiyi nemli bir kagit mendil ile silin, serce parmaginizin gittiginden daha oteye bir sey sokmayin. Delik kendiliginden kapanir, merak etmeyin. Evde devamli Iliadin Damla bulundurun.. Her Gripten sonra bunlari yasayabilirsiniz.. Iliadin erken baslanirsa, kulak zari delinmez.

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 16 Eki 2015 Saat 19:19
Yukarı Dön
moralist Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı moralist Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Eki 2015 Saat 19:45
Kulak zarı mı delinmiş kulağa korkunç geliyor ama siz önemli değil diyorsanız öyledir. Peki hocam bana damla yerine sprey vermişler dün akşam ve bu sabah ondan ikişer sprey oturarak uygulamıştım. Ama illa damla olacaksa hemen bi nöbetçi eczaneden bulayım. Bactrim kilosuna göre sabah akşam bi ölçek yetiyo demekki çok teşekkür ediyorum ayrıca banyo yapmasında sakınca olur mu hocam
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (1) Teşekkürler(1)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Eki 2015 Saat 03:17
Illa damla olacak, zira, yatarak damlatilmasi ve damlanin geriye, Oztaki borusunun acildigi yere kadar gitmesi gerekir. Spreyi, sadece burun tikanikliklarinda kullanabilirsiniz.
Banyo yapar, ama kulagina su kacirmayin.
Bactrim surup, o kiloya 1 olcek de idare eder. Zira koruyucu olarak veriliyor. Tedavi dozu; 2x1.5 olcektir.

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 17 Eki 2015 Saat 23:17
Yukarı Dön
moralist Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı moralist Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Eki 2015 Saat 23:00
Çok teşekkür ederim hocam...bana da birşeyler gerekicek neden bir gün önce iliadine başlamadın neden orta kulak iltihabı olduğunu anlamadım da oğlumun kulak zarı delindi nasıl olsu da anlamadım içimde bir kurt beni kemirip duruyor:(( oğlum 4 gün ateşle kıvrandı 5. Gün kulağım dedi ana çok geçti artık. Delinme aşamasına gelene kadar hiç mi Ağrı vermez çok ilginç hocam nerde hata Yaptım hiç anlamadım.:((( gerçekten neyi ne zaman kullanacağımı sizin cevaplarınızı takip ederek çok iyi biliyordum kulak son reddeye kadar hiç sinyal vermeden böyle delinir mi hocam?
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Eki 2015 Saat 23:18
1- Bazi cocuklarda, agri esigi cok yuksektir.
2- Evet, bazen boyle delinir, sizin bir sucunuz yok.. Kulagina bir sey damlatmadiginiz surece, kulak kendini tamir eder.
Yukarı Dön
moralist Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı moralist Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Eki 2015 Saat 23:35
Çok teşekkür ederim hocam...zahmetinize hem nezaketinize ve de kocaman yüreğinize....ayrıca Karaciğer Başlıklı mesaj yüreğimi dağladı Allah o kuzunun ve anasının yardımcısı olsun ne desem boş:(((
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.