Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Çocuk Hastalıkları
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - BRONŞİT GENİZ ETİ
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumBRONŞİT GENİZ ETİ

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
esaz Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 127
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı esaz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: BRONŞİT GENİZ ETİ
    Gönderim Zamanı: 17 Eki 2015 Saat 14:34
 HOCAM AZ ÖNCE HASTANEDEN GELDİM. KIZIM 11,5 AYLIK 9250GR. 
ŞİKAYETİMİZ: 
DOLU DOLU BALGAMLI BİR ÖKSÜRÜK 1 AYDIR DEVAM EDİYOR.
BURNUMUZ HEP DOLU KAPALI HİÇ RAHAT NEFES ALAMIYORUZ. .
KÜÇÜKLÜKTEN BERİ SERUM FİZYOLOJİK COLDMİX VE ASPİRATÖR KULLANIYORUM.
LİMONLU BALI İÇİRİYORUM HOCAM 1 AYDIR BALGAMI ATAMIYOR RAHATLAMIYOR.
DÜN GECE DE ATEŞLENDİ. BENİ ÇOK AZ EMDİ. 
BU ÖKSÜRÜK VE BURUN TIKANIKLIĞI BENİ ÖLDÜRDÜ HOCAM.
 KAYSERİNİN EN İYİ DENİLEN DOKTORLARINDAN BİRİNE GÖTÜRDÜM.
DOKTOR:
GENİZ ETİ FİLMİ ÇEKTİRDİ VE GENİZ ETİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ. 1,5 YAŞINDAN ÖNCE AMELİYAT OLMAZ DEDİ. BURUN TIKANIKLIĞI BUNDANMIŞ
KESİN BRONŞİT DEDİ. ŞÜPHESİ BİLE DEĞİLMİŞ DİREK BRONŞİTMİŞ.
VE ŞU İLAÇLARI VERDİ
-VENTOLİN ŞURUP
-BRICANYL ŞURUP
-KLAMER SÜSPANSİYON
-ALORES ŞURUP
-RİSONEL %0,05 SÜSPANSİYON İÇEREN BURUN SPREYİ 
BU İLAÇLARIN NE OLDUĞUNU SAYENİZDE BİLİYORUM. AMA BU İLLETTEN DE KURTULAMADIM. ALT FORUMU OKUDUM NE YAPACAĞIMI BİLMİYORUM.. NE YAPALIM HOCAM. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.
12345678987654321
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Eki 2015 Saat 19:24
Tam bir sarlatan..
1- 1 yasinda bir bebege, bu kadar gereksiz yere; Rontgen cekilmez..
2- Bu yasta; Geniz eti OLMAZ... Ancak, kres-yuva cocuklarinda olur. Resmen sallamis..
3- 4 yasindan evvel Geniz eti alinamaz.
4- Bu yasta Brosit OLMAZ..Resmen uyduruyor.
SAKIN verilen ilaclarin hicbirini kullanmayin. Sadece; serum fiz Limonlu bal ve ColdMix kullanin. Sabirli olun.
O doktordan da uzak durun.
Yukarı Dön
esaz Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 127
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı esaz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Eki 2015 Saat 10:30
hocam özellikle bu başlığımızın altına yazdım çünkü doktorun muayenesinden sonra kızımın kulağı akmaya başladı. kulağın kepçesine kadar kaplıyor akıntı hatta dışında... kulak zarı mı delindi. bir anneye yazmışsınız alt forumda okudum. doktor deldi değil mi kızımın kulak zarını? yoksa hastalıktan mı kaynaklanıyor. ne yapmalıyım hocam. hemen bactirim ve iliadin mi vercem nasıl vercem. ilaçların tam adı kullanımı nasıl?
geçer mi hocam. ben bir de banyo yaptırdım ve özellikle yıkadım kulağın dışını kir vardı çünkü ve hiç elletmiyordu ağlıyordu dokununca sol kulağına.akşam yıkadım sabah kalktığında akmıştı. temizletmiyor ve gece de hiç uyumadı.. bunlar neden oluyor hocam.. hocam yardım edin..siz olmasanız ben napacaktım. uzun uzun yazacaktım ama vaktinizi çalmayım.. size söyleyecek söz yok. inşaallah bizim evlatlarımız da sizin gibi olur büyüyünce.. 
12345678987654321
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Eki 2015 Saat 18:38
Doktor niye delsin? Delmesi icin, kulagina, isikla bakarak, "Tig gibi" bir cisim sokarak deler. Buna; Parasentez denir. Bazi cocuklarda, eskiden cok kulak agrisi oldugunda, doktor bu sekilde kulak zarini delip, icindeki siviyi akitir ve bu sayede agriyi giderirdi.. Simdi, Iliadin damla ile Oztaki borusunu acip, siviyi o sekilde bosaltiyoruz.. Tabii bu islem "ilave ucret" getirmedigi icin, bazi doktorlar bu damladan hic hoslanmazlar.
SADECE;
1- Iliadin DAMLA, 3 gun, gunde:2x2'ser damla burun deliklerine damlatin. Eski mailleri okuyun. diger ayrintilari da ogrenin.
2- Bactrim surup, tek sekli var. Gunde:2x1 olcek(5ml) 5 gun verin.
Lutfen eski mailleri okumadan baska sual sormayin.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.