Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Anne sutu kalitesi diye bir sey var mi?
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Anne sutu kalitesi diye bir sey var mi?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
emerlike Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 90
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı emerlike Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Anne sutu kalitesi diye bir sey var mi?
    Gönderim Zamanı: 23 May 2018 Saat 16:18
Hocam iyi gunler oglum iki aylik emziriyorum bol bol..onceden sagdigimda sutlerim bekledigi zaman ustunde biriken yag tabakasi daha fazlaydi..son zamanlarda bu yag orani azaldi..light sute dööndu gibi
Olmasi gereken bi azalma mi benim beslenmem mi bozuldu o yuzden mi artik az yagli.. kaliteli anne sutu diye birsey var midir? Cok tesekkur ederim
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113070
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 May 2018 Saat 18:11
Anne sutunun'Kalitesi" diye bir sey yoktur.. Olsa olsa; Turk doktorlarinin uydurmasidir..
Nasil ki; sut veren butun canlilarin  sutu, zaman zaman terkip degistirirse, anne sutu de, bebegin yasina ve
ihtiyacina  gore bazen yagli, bazen proteinden zengin hal alir.. 
O yuzden, bazi mevsimlerde; sutten YAG  yapilir, bazi mevsimlerde; Peynir yapilir....
Hatta son arastirmalarda, kiz ve erkek bebekte anne sutunun farkli oldugu gosterildi.. 
Gozleminiz, tamamen dogrudur..  Sutunuz; bazen yagli, bazen "mavimsi gibi", bazen su gorunumunde 
olacak.. Aynen devam..
Sakin, Turk doktorlara bu konudan bahsetmeyin, onlar "Anne sutu dusmanidir" lar... Hemen sutunuzu
 kesmenizi soylerler. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 23 May 2018 Saat 18:12
Yukarı Dön
emerlike Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 90
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı emerlike Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 May 2018 Saat 21:15
Hocam konudan bagimsiz ama yeniden baslik acmayim diye burdan soruyorum. Bebegim iki aylik demistim, bingildagi Nabiz gibi atiyor inip kalkiyor ritmik bi sekilde..normal midir
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113070
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 May 2018 Saat 21:59
Normal... LUTFEN.... Soracaginiz konulari onceden; "gelismis arama" kismindan arayip, okuyun .. 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.