Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Akut bronşiolit
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Akut bronşiolit

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Defne Fidan Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 17
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Defne Fidan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Akut bronşiolit
    Gönderim Zamanı: 18 Ağu 2018 Saat 14:30
Kadir bey merhaba. 2 yaşındaki oğlumu 2 gündür süren nefes alıp vermede hırıltı ve dün gece 39 derece ateş ile birlikte havlar tarzda öksürük sonucu hastaneye götürdük. Doktor ses tellerinde bulunan ödem (ya da iltihap, tanımı çok hatırlamıyorum) sonucu ses telleri sarkar ve bu tarz öksürük oluşur dedi. Kulakları da bu yüzden iltihaplanmış. Ciğerleri de dinledikten sonra tahlil ve alerji testi yapıldı.
Wbc        12.81
Lym #.      4.28
Mon#.       1.66
Mon %.      13
Crp kantitatif.    1.1
Bunlar yüksek çıkan değerler
Hastanede serum ve hava verildi ateşi geçti hırıltısı büyük ölçüde azaldı.
Bunların sonucunda
Klamoks, 2* dekort ampul, parol ve apireks dönüşümlü kullanmak için, ventolin ve cortair nebules hava verdi.
1 kere ventolin uygulamasından başka diğer ilaçları kullanmadım . Bal limon ve cold mix kullanıyorum.Sizin önerileriniz doğrultusunda ilaçları kullanmaya başlayacağım. Cevap verirseniz çok mutlu olurum . Şimdiden teşekkür ediyorum
Defne
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Ağu 2018 Saat 18:52
Lutfen, ayni suali;BIR DEFA sual sorun….

SAKIN verilen ilaclari, Decort haric kullanmayin…
Decort, yarim Ampul vurulmasi yeterlidir..
Bazi salak doktorlar hala decort ampulu icirtiyorlar, hicbir etkisi olmaz , sakin icirmeyin, sadece 1 defa yarim ampul (vurulmadi ise) vurdurun.
3 gecesi sikintili gecer. 

-- Önceki Mesaj --
Gönderen : Defne Fidan
Gönderen : 18 Ağu 2018 Saat 12:58

Kadir bey merhaba. 2 yaşındaki oğlumu 2 gündür süren nefes alıp vermede hırıltı ve dün gece 39 derece ateş ile birlikte havlar tarzda öksürük sonucu hastaneye götürdük. Doktor ses tellerinde bulunan ödem (ya da iltihap, tanımı çok hatırlamıyorum) sonucu ses telleri sarkar ve bu tarz öksürük oluşur dedi. Kulakları da bu yüzden iltihaplanmış. Ciğerleri de dinledikten sonra tahlil ve alerji testi yapıldı.
Wbc        12.81
Lym #.      4.28
Mon#.       1.66
Mon %.      13
Crp kantitatif.    1.1
Bunlar yüksek çıkan değerler
Bunların sonucunda
Klamoks, 2* dekort ampul, parol ve apireks dönüşümlü kullanmak için, ventolin ve cortair nebules hava verdi.
1 kere ventolin uygulamasından başka diğer ilaçları kullanmadım . Bal limon ve cold mix kullanıyorum. Sizin önerileriniz doğrultusunda ilaçları kullanmaya başlayacağım. Cevap verirseniz çok mutlu olurum . Şimdiden teşekkür ediyorum

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 18 Ağu 2018 Saat 18:52
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Defne Fidan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Ağu 2018 Saat 19:28
Çok teşekkür ederim Kadir bey.
Defne
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Defne Fidan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Ağu 2018 Saat 10:09
Hocam tekrar rahatsız ediyorum. Söylediğiniz gibi ilaçların hiçbirisini kullanmadım ballı limon cold mix ile devam ediyorum serum fizyolojik kullanmıyorum burnu açık olduğu için ama yanlış mı yapıyorum ? Oğlumun öksürüğü çok fazla arttı özellikle sabahları 1 saate yakın durmadan balgamlı öksürüyor. Ateşi cumadan bu yana çıkmadı. Keyfi de yerinde bir sıkıntı yok. Fakat bu öksürük için başka birşey yapmalı mıyım? Teşekkür ediyorum şimdiden .
Defne
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Defne Fidan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Ağu 2018 Saat 13:18
Hocam ateşi tekrar çıktı ve halsizleşti
Defne
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Ağu 2018 Saat 18:50
Dilinde PAS varmi" Agizda KOKU varmi??? 
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Defne Fidan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Ağu 2018 Saat 19:00
Hocam hafif bir beyazlık var ama çok değil, koku da alamadım ateş 39 hırıltı, öksürük hızlı nefes alma devam ediyor.
Hocam wbc değerinde daha sonra yükselme olur mu?
Defne
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Ağu 2018 Saat 19:17
Grip geciriyor, sakin ilac kullanmayin.. 
Okumaya devam edin. 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.