Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Grip & Soğuk Algınlığı & Öksürük
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Aralıksız öksürük
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumAralıksız öksürük

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
anneoluncx Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 260
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı anneoluncx Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Şub 2019 Saat 20:31
Sağolun hocam almadım zaten hiçbirini siZin grip uygulamalarınıza devam

Düzenleyen anneoluncx - 18 Şub 2019 Saat 20:58
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif
Puanlar: 112772
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Şub 2019 Saat 20:48
Cok biliyor sanki!!! 
Iliadin, sadece Turkiye'de degil; dunyada: Afrin, Genasal, Dristan, Drixoral, Nostrilla gibi farkli isimlerle 
kullanilir.. SADECE; USA prospektusunda, asiri doz sonucu, "havale" yapabilir der.. Sara nobetlerini tetikler
diye bir soz YOKTUR… 
Bunlari niye ciddiye alirsaniz ki!!  Onlarin butun derdi bu Ilaidin damla kullanilmasin, kendi saltanatlari bozulmasin!! 
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı anneoluncx Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Şub 2019 Saat 10:55
İyi günler sayın hocam dün gece 3 gündür uyutmayan öksürüğünüz olmadı sadece uyuduktan sonraki 1 saat içinde 3-5 kez öksürdü ancak solunum hışırtılı ve hep 30 un üstünde idi. Sabah kalktığında öksürük balgamlı olmuş artık birde nefes alıp verirken iniltili. Ateş hiç olmadı hastalık değişti mi normal akışı mı bu . Grip uygulamalarına devam ediyorum hocam başka bir Öneriniz var mı değerli cevabınız için şimdiden teşekkür ederim
Sayenizde ilaçsız büyüteceğim artık oğlumu

Düzenleyen anneoluncx - 19 Şub 2019 Saat 10:55
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif
Puanlar: 112772
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Şub 2019 Saat 19:31
aynen devam edin, Gripler iyilesirken, akinti koyulasir ve bu sekil hiriltilar olur, NORMALDIR... Sakin Cocuk
doktorlarina gitmeyin, ya Astim derler, yada Bronsit.. Bunlarda olmazsa, "Zaturre baslangici" gibi salakca
teshisler koyarlar. 

Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı anneoluncx Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Mar 2019 Saat 22:48
Hocam iyii akşamlar daha önce ki konu başlığında devam etmek istedim geçen hafta Cuma’ya kadar seyrek balgamlı öksürüğümüz devam etmişti üstüne geçen hafta Pazar gününden beri burun tıkanıklığı da eklendi temizlediğinde çok koyu yeşil pelte gibi akıntı çıkıyor ve sürekli temizlemek gerekiyor tıkalı hep. Gece de ara ara öksürüyor. Bir de her koştuğunda ya da performans sonrasında mutlaka öksürüyor ve nefes nefese kalıyor.
Hocam sorularıma gelince;
2 yıldır kullandığımız astım ilaçlarını 15 Aralık itibariyle kestim ve sizin grip önerileriniz dışında hiçbir ilaç kullanmadım.ancak Ekim’den beri sürekli hasta balgamlı öksürük ve burun tıkanıklığı olmadan 5 günü bile geçmedi .iki hastalık arası 3-5 gün iyiyse bir ay hasta. Acaba bunun nedeni 2 yıldır kullandığımız kortizonlu astım havaları ve antibiyotikler mi yoksa gerçekten astım mı ?
Her performans ı sonrası öksürüp nefes nefese kalmasının performansla tetiklenen astım olma ihtimali olabilir mi
Eğer astım olan biri verilen havaları kullanmazsa sonucu ne olur?
Değerli cevabınız için şimdiden teşekkür ederim sizden başka kimseye güvenmiyorum artık doktora da gitmiyorum
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.