Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Düşmeler & Çarpmalar & Yaralanmalar ve Ortopedi
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Hocam acil
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumHocam acil

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Hayatbilgisi1217 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 22
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Hayatbilgisi1217 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Hocam acil
    Gönderim Zamanı: 27 Şub 2019 Saat 23:10
Saygideger hocam merhabalar  6.5 yasindaki kizim bugun okulda düşmüş. Burnunu zemine vurmuş. Burnu şiştigi için acile goturdum rontgen çekildi kırık yok. Eve geldik midem bulaniyor dedi. Basini duserken vurmadigini soyluyor basinda görünürde birsey yok. Saat gece 00.30 da kusunca acile goturduk tekrar. Dr. Bogaz enfeksiyonu geniz akintisi ve sinuzit var dedi bunlarda yapabilir dedi. Benim korkum acaba basini vurdu da bilmiyor mu? Tomografi cektirmek istemedim.kizim grip oldugunda midesi hassas olur hep ve cogunlukla kusar. Sizce cektirmeli miydim hocamSaygilar

Düzenleyen Hayatbilgisi1217 - 28 Şub 2019 Saat 01:56
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113070
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Şub 2019 Saat 03:59
Takip edin.. Beyinde bir KANAMA olsa, sikayetleri giderek artar ve en sonunda suur kapanir.. Beyinde hasar
yoksa, isterse kafa tasinda kirik olsa bile bir sey gerekmez.. 
- Bogaz enfeksiyonu olsa: Yuksek ATES olur.. Atesi yoksa, k..indan uydurmus demektir..
- Sinuzit olsa: Devamli "maske tarzinda"  bas agrilari olur.. Agri yoksa, gene k..ndan uydurmus demektir.. 
Ne Tomografisi???  Ancak, beyindeki hasar, Kalp ve Solunumu tehlikeye sokuyorsa, o zaman ameliyat
 oncesi istenir.. Yoksa, ne olacak??? Kus mu konduracaklar??  Tomografide gorulecek kadar bir hadise 
olsa, bir suru bulgulari olur: Siddetli bas agrisi, kusmalar, cift gormeler, el ve ayaklarda felc veya kasilma
 durumlari, olur..
Ayrica da , bu gibi durumlar ancak Trafik kazalari gibi cok siddetli kafa travmalarinda olur. 
Okulda dusmusde!!!  Kafasini vurmus ta!!!  Boyle palavra sebeplerle hastanelere gitmeniz bile gereksiz..
ILAVETEN: beyin hasarlarinda; Kalp ve Solunum durma noktasina gelirse ameliyat edilir!!! 

Yukarı Dön
Hayatbilgisi1217 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 22
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Hayatbilgisi1217 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Şub 2019 Saat 10:59
Hocam cok teşekkür ederim. Suan herhangibi bir sorun yok şükür  Ben sizin sıkı takipcinizim zaten. Bazen barisetim baglaniyo işte. Yinede sizin bu konuda ki gorusunuzu bildigimden cektirmedim tomografi. Iyiki varsiniz saygilar
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.