Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Yine bir bebek ölümü
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yine bir bebek ölümü

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
lorens Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 17
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı lorens Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Yine bir bebek ölümü
    Gönderim Zamanı: 07 Eki 2019 Saat 11:59
Twitter'da 7 aylık bir bebeğin ateşi var diye yapılan tedavi sonucu öldüğünü öğrendim. Detaylari  bilmemekle beraber sadece bebeğin atesi olduğunu okudum. Annenin ve bebeğin resimlerini gördükçe deliriyorum. Sizi bulmak bizim için bir şans. Ama doktorlara güven duyamamak beni anksiyeteye sürüklüyor.  bireysel olarak ne yapabiliriz? Okuyup geçmek yerine artık bir farkındalık oluşturulması gerektiğini düşünüyorum. Her anne bebeği hasta olduğunda doktor doğru tedavi uygulayacak mi diye gerilmemeli. Neden böyle bu ülkede sağlık sistemi? Biz anneler ne yapabiliriz? Malum doktorlar çok biliyorsun, ne eğitimi aldın diye tersliyor. Bütün gece uyumadım haberi okuduktan sonra. O bebek benim bebeğim de olabilirdi. Bu forumda defalarca okuduk yanlış kullandırılan ilaçları. Bu doktorlarin cogu resmen sihirbaz. 
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif
Puanlar: 113100
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Eki 2019 Saat 19:57
Kesin Parol ampul kullanmislardir. Turk doktorlari Parol ampul icindeki ilac dozunu bilmezler. 100ml'yi 
100mg zannederler,  Halbuki, 1000mg dir. Ufak yazilari okusalar; 1ml=10mg oldugunu gorurlerde, onu
bile anlamaktan acizdirler. 

Yukarı Dön
lorens Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 17
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı lorens Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Eki 2019 Saat 09:22
İstanbul A....em hastanesinde çocuğun ateşi var diye iki gün ateş düşürücü verilmiş. düşmüyor diye yatış yapılıp antibiyotik yapılmış. ateşi sadece 38C olduğu söylendi. Delirmemek mümkün değil. Mümkün değil. Sizin yolunuzda ilerleyen bir doktor var mı hocam Ankara'da? Ben kime güveneceğim ?

Düzenleyen Gamze - 10 Eki 2019 Saat 17:17
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Eki 2019 Saat 18:35
YOK!! Benim "yolum" doktora fazla para kazandirmaz. 
Hele bu son derecede sakincali olan "Performans" sacmaligi yuzunden, butun doktorlar sahtekarlik yapmaya
 mecburi kilindilar. Bir devlet(!) nasil olurda kendi ayagina kursun sikar, anlamak mumkun degil!! 
Doktora ADAM GIBI maas versinler, bakin bakalim bu sahtekarliklar bu kadar yaygin oluyormu? 

Yukarı Dön
Zeynep0646 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 235
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Zeynep0646 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Eki 2019 Saat 21:28
Maalesef ben bulamadım Ankara’da ilk defa geçen bir doktor Boğaz’ı hafif kızarık ilaca gerek yok dedi şok oldum nasıl mutlu oldum ama ikinci sefere hocamızın gripte kullanmayın dediği bir poşet ilacı yazınca tam hüsran oldu benim için Allah yardımcımız olsun :(
Yukarı Dön
orhantugba Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 349
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı orhantugba Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Eki 2019 Saat 11:28
Çocukta sadece hafif öksürük ve ateş varmış serum almaya başlayınca çocuk bağırarak ağlamaya başlamış annesi çocuk çok huzursuz ne oluyor diye hemşirelere danışmış ama olur öyle sakin ol falan demişler çocuk çok geçmemiş morarıp inlemeye başlamış sonra da annesinin kucağında vefat etmiş... kadıncağız otopsi bile yaptırdı yavrusuna sonucunu bekliyor inşallah adalet yerini bulur ... doktor da zaten yabancı asıllı bir doktormuş türkçesi bile yokmuş bir doktorun yerine kiralanmış o gece 😔😔😔😔😔
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Eki 2019 Saat 22:06
Baktirabilirlerse, kandaki Parasetamol seviyesine baktirsinlar veya Hemsire takip cizelgesinin resmini cekip,
 bana  gondersinler. 

Yukarı Dön
orhantugba Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 349
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı orhantugba Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Eki 2019 Saat 07:55
Hocam bu hastahane şu çok meşhur olan hastahaneler zinciri varya işte ondan malesef sanatçılar bile paylaşmıyor ınstagramdan büyük balık küçük balığı yedi malesef ... kadın sabaha kadar bağırmış o gece hastahanede bir açıklama yapın ne verdiniz çocuğuma hemşireler susarmısin diye azarlamışlar kadın otopsi yaptırmak zorunda kalmış... onun sonucunu bekliyor şuan ... yani anlıyacağınız herkes korkuyor ...
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.