Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Bebeğim & Çocuğum Hakkında > Diğer Konular
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - BİR SORUM OLACAK?(sünnet)
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı KonuBİR SORUM OLACAK?(sünnet)

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Şehnaz Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 7998
Mesajın Direkt Linki Konu: BİR SORUM OLACAK?(sünnet)
    Gönderim Zamanı: 24 Mar 2008 Saat 11:03

Arkadaşlar şu anda 27 haftalık hamileyim. Doğum yaptıktan sonra bebeğimi hemen sünnet yaptırmak istiyoruz. Doktoruma sormadım bunu yaşayan arkadaşların olup olmadığını öğrenmek ve bilgi almak istedim. Hiç doğumdan sonra sünnet yaptıran varmı? Bir sakıncası varmışmıymış? Bilgilerinizi yazarsanız sevinirim.

Düzenleyen ifakat - 09 Oca 2009 Saat 16:51
Yaşama Sebebim Canım Oğlum Seni Çok Seviyorum
Yukarı Dön
nilay Açılır Kutu Gör
Pırlanta Üye
Pırlanta Üye

"Maviboncuk'un Annesi..."

Puanlar: 10862
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Mar 2008 Saat 11:26
bence bu konuyu kendi doktorunuzla konuşmanız çok daha iyi ve faydalı olacaktır , burada yapılabilecek birçok yorum kafanızı karıştırmaya yetecektir,herkesin fikri çok farklı olabilir çünkü.......

sevgiyle kal....
Yukarı Dön
Şehnaz Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Mar 2008 Saat 11:39
Orjinalini yazan: nilay nilay Yazdı:

bence bu konuyu kendi doktorunuzla konuşmanız çok daha iyi ve faydalı olacaktır , burada yapılabilecek birçok yorum kafanızı karıştırmaya yetecektir,herkesin fikri çok farklı olabilir çünkü.......

sevgiyle kal....

Nilay'cım tşk ederim. Evet doğru diyorsun. Zaten doktoruma soracağım kesinliklede benim doktorum gününde konuşmak ister herşeyi.  Yaptıranlar var ise onlara sorup bilgi sahibi olayım dedim.  
Düşüncene tşk ederim. Clown
Yukarı Dön
devrimtipi Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 48
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Mar 2008 Saat 11:46
merhaba, aklın karışabilir ama ben yine de fikrimi söyleyeyim :) biz oğlumu 7 aylıkken sünnet ettirdik ve 2 gün baya zorlandım sünnet sonrası, çünkü işerken, altını değiştirirken kuzey çok ağlıyordu. oturamadı, uykuda problem yaşadı. için parçalanıyor tabi ki bu durumda. hele sünnet sonrası o kadar ağladı ki, ömrümden ömür gitti. ben de dedim ki "keşke doğar doğmaz sünnet ettirseymişiz". bir arkadaşımın oğlu 1 haftalıkken sünnet oldu, yeni doğanlar zaten herşeye ağladığı için sünnet ağlaması arada karışıp gidiyor :)
o çok memnun kaldı. bebekler yeni doğduklarında ağrıyı hissetmiyorlar gibi bir şeyler söyledi, o yüzden de ne kadar erken o kadar iyi demişti.
tabi son karar sizin yine de, bakalım doktorunuz ne der?

sevgiler

Düzenleyen devrimtipi - 24 Mar 2008 Saat 11:49
Yukarı Dön
Şehnaz Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Mar 2008 Saat 12:40
Devrim'cim öğrenmek istediğim buydu. Teşekkür ederim.
Doktoruma soracağım zaten ama senin gibi tecrübe yaşamış kişilerden bilgi almak istedim. Sağolasın. Erkek olan oluşumu öp benim için Clown
Yukarı Dön
bıdık Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 589
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Mar 2008 Saat 21:07
merhaba ceanım..
benim ablam oğlunu bebekken sünnet yaptırdı..sünnet olduğu gün ağladı biraz ama ertesi gün iyileşti..ilk gün anne ve bebek biraz acı çekiyor ama ilerisi için çok kolaylık olur...ve yenidoğan sünneti  sağlık için çok  öneriliyor..
Yukarı Dön
burcu Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye

Çınar'ın annesi, Forumun neşesi

Puanlar: 8349
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Mar 2008 Saat 21:25
merhaba Şehnaz.. ben de fikrimi beyan etmek isterim.. çünkü bunu yaptırmadığım için çok pişmanım.. tam bu konuyu araştırdığım sıralarda beklemediğim bir anda doğum yaptım. ve aklımdan uçup gitti bu konu. ama keşke yaptırsaydım diyorum. 2 arkadaşım yeni yaptırdı. biri doğum yapr yapmaz. hiçbir sorun yaşamadı. ayrıca başka bir forum sitesinde bunu yaptıran birçok kişiye rasladım. herkes doğduğu gün yaptırmanın en iyisi oldugunu söylüyor. hem zaten hastanede oluyorsun o gün. eger imkanın varsa 1 gün daha uzatabilirsin. ve sanırım herşey çok daha kolay olur.
tabiki doktorla konuşman en iyisi olur. ama eminim extra bişr durum olmazsa birçok doktor bunu onylar.. çünk daha hızlı iyileştiğini okudum..
ben sana doğum yaptıgın zaman bunu aklından çıkarmamanı ve dr ile muhahkkak konuşmanı tavsiye ederim....
ömrüm, bebeğim, Çınar'ım

Yukarı Dön
sedef Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 31
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Mar 2008 Saat 14:41
biz oğlumu doğduktan 7 gün sonra sünnet yaptırdık.ilk etapta bizim için çok zor oldu.(Duygusal açıdan)Ama efeberk hiç zorlanmadı.Lokal yapıldı.dikişli oldu.Pipisinin etrafına çiş yapacağı yer açıkta kalacak şelide bir bandaj konuldu.Çişini yaptıkça düşecek dediler.Bir kaç güne kadar düşdü.Daha sonrası için krem verdi.Kulak temizleme çubuklarıyla el değdirmeden(mikrop falan kapmasın diye)kremi sürdük.Küçükken en rahatı çok memnun kaldım.Şiddetle tavsiye ederim.Büyüdüğünde o korkunç psikolojiyi yaşamayacak.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.