Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - lösemi mi??!!
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

lösemi mi??!!

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 6>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
karakalem Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 54
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı karakalem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: lösemi mi??!!
    Gönderim Zamanı: 18 Kas 2019 Saat 13:02
Merhaba doktor bey, Eski maillerinize baktım ama tam anlayamadım, Arkadaşım 9 aylık bebeği için kan düşüklüğü seviyesi sebebiyle nutrigen isimli ilaç kullanmışlar İlaç sonrası kan tahlili yaptırdıklarında doktor neu düşüklüğü sebebiyle hemen hematolojiye yönlendirdi. Orada tahliller yapılıp büyük ihtimal lösemi olduğu soylendi. Herhangi bir tedavi vermeyip bir hafta sonra tahlilleri yeniletti. Şimdide iliğine bakılıp duruma göre hemen kemoterapiye başlanmalıymış. 2,5 ay sonra doğacak kardeşinden ilik naklinin en son aşama olduğunu söylemiş. Bu arada bebekte kilosunda neşesinde vücudunda herhangi bir problem gözlenmiyor.
Doktor bey ilk tahlillerinin sonuçları
http://m.YollaYap.com/bbtc/1574069981799.jpg

[img=http://m.YollaYap.com/bbtc/1574069981799.jpg">

Resmi yükleyebildm mi ki
Bir hafta sonra yapılan tahlillerin sonuçları
http://m.YollaYap.com/bbtc/1574071359584.jpg

[img=http://m.YollaYap.com/bbtc/1574071359584.jpg">
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı karakalem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Kas 2019 Saat 13:09
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Kas 2019 Saat 18:59
Hangi SALAK ve/veya hangi SAHTEKAR Hastane bunlari soyledi??
Bunlar resmen, assagilik, igrenc insanlar… 
SAKIN bu PUST lara inanmayin.. Bunlar o kadar GERI-ZEKALI ve Allahin belasi kimselerdir ki, sirf cikarlari ugruna bu yanlisi devam ettirirler.
Bunlara hadlerini bildirmezseniz, sizlere de YUH OLSUN.. 
BU pustlara soyleyin; Once: Enfeksiyoz Mononukleoz (E.M.) hastaligi nedir, onu bir ogrensinler!! 
EM hastaligi viral bir enfeksiyon olup, aynen boyle kan tablosuna sebep olur..
Allahin OKUZ OGLU OKUZLERI!!  Bir de aileye utanmadan: "Cocugunuz Losemi"  diyebiliyorlar..
Ben o ilk doktorun da, gonderdigi hastanenin de,  canlarina okurdum da, buradan bir sey yapamiyorum..
Bunlara; sahtekar demek bile hafif kalir!!  
LUTFEN bu sahtekarlik sebekesini sikayeti edin ve benim teshisimi soyleyin.. Hos; "kopek, kopegi, isirmaz",
belki bir sey cikmaz ama, belki  AR EDERLER!! 
SAKIN bir daha da cocugu elletmeyin.. Bunlara; degil doktor, insan bile denilemez.. 

EM hastaligi viral oldugundan bir tedavisi yoktur, kendiliginden iyilesir. 
Bunlari doktor diye sokaga salan; Tip Fakuletelerinin de, Saglik bakanliginin da, taaaa………. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 18 Kas 2019 Saat 19:07
Yukarı Dön
orhantugba Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 349
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı orhantugba Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Kas 2019 Saat 20:24
Hocam tahlillere baktım sıradan bir vatandaş olarak ben bile aynılarını söyledim hocam napcaz biz kimlere emanetiz 😢😢😢😢
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı karakalem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Kas 2019 Saat 21:17
Tamam doktor bey Cok teşekkür ederim Ben kendilerine soyleyeyim 
Yukarı Dön
ozgecem34 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 31
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ozgecem34 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Kas 2019 Saat 23:50
Bunları söyleyen bir profesör üstelik. Lütfen olaylarla ilgili gelişmeleri yazar mısınız. 

Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı karakalem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Kas 2019 Saat 11:08
İyi günler doktor bey, Arkadaşım hematoloji uzmanına sizin söylediklerinizi anlatınca şu cevabı vermiş:
"Em hastalığı olur denilip,lösemi olanları çok gördük, sınırda blast olmasına rağmen.Atipik lenfosite blast karışabilir. Çocuk da nötropeni de var üstelik. Hem Em olması için preferik yaymada Downey hücreleri görülmesi gerekirdi. O görülmemiş.Yani kesin bir şey diyemeyiz her iki durum için de.Em için ayrıca testler var: Ve Anti EBV Vca lg M veAnti EBV Vca lg G. Kemik iliğine bakılması lazım lösemi şüphesi için. Bu tabloya bakarak kesin olarak Em diyemeyiz."
Bu arada bebeğin dün akşam ateşi çıkmaya başlamış 37,5 olmuş sabah 36,5a düşmüş.
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Kas 2019 Saat 18:47
Ben de IDDIA ediyorum ki, kesinlikle Losemi degil!! 
Sakin kemik iligi filan yaptirmayin..  
Ben Hacettepe de, 4. sene asistanligimi; (hemde Prof. Sinasi Ozsoylu zamaninda) Hematoloji servisinde 
yaptim, bana akil ogretmeye kalkmasin!! 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 6>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.