Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Sürekli öksürük
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Sürekli öksürük

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
umayey Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 157
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı umayey Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Ara 2019 Saat 22:38
Hocam takip edenler vardır diye söylüyorum banyoya soktum bayağı sıcak su akıttım. Simdi tek tük öksürüyor biraz rahatladı iki gündür iki kelimede bir öldüren kız şuanda öksürmüyor. Inşallah geçiyordur
Sagolun hep sağlıkla kalın hocam..
Yukarı Dön
umayey Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı umayey Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ara 2019 Saat 23:15
hocam size yazdıktan sonra oksuruk hırıltılıya dondu bende devlet hastanesine lökosit baktırmak için gittim. ama doktor zaten hırıltısı var dedı kan bakım bosuna acıktmayalım canını dedı. antibiyotik ve bricanly verdi. maalesef bende kullandım. antibiyotik , 7 gün kullandım. oksürugu kullandığım donemde tek tük idi. bıraktıktan 1 gün sonra gene başladı. ard arda hapşırmaları özellikle sabahları var. şuan gene hiç durmadan oksuruyor. yuzunde bugun ve ıkı gun önce kırmızı bır kabartı oldu ve çok kaşındı. bir iki saat sonra kayboldu. ağzının kenarlarında da kucuk kırmızı noktalar belirdi ama gecti (burnu için karbonat+tuzlu su yaptım. suzulenler cildinde böyle bir etki mi yaptı dıye dusundum acıkcası) burnu hiç akmıyor. ve biraz önce bacağım ağrıyor dedi. iki gündür iliadin danla başladım limon bal sıcak buhar ama kötüye gidiyor sanki. video yuklemeye calışcağım hocam yukleyebilrsem. yorumlarsanız çok sevinirim. Saygılar Hocam. 
Yukarı Dön
umayey Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı umayey Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Ara 2019 Saat 00:33

hocam bu arada kızımda genelde bu hastalıklarda hiç ateş olmuyor acaba ateş olmayınca bu sefer bağışıklık kazanmıyormu? ateş savunma ya bizimk hastalıklarla savunamıyor mu? bağışıklığı düşük mü demek oluyor?

Düzenleyen umayey - 15 Ara 2019 Saat 00:46
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112770
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Ara 2019 Saat 03:47
O geri-zekali doktorunsahtekarligina kandiniz ve cocuk hala hasta. 
Antibiyotik kullanarak, hastalik suresini uzattiniz.
"Sahtekarligin 3 Safhasi" yazilarimi okumadiniz mi?? Bildigin Grip.. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 15 Ara 2019 Saat 19:19
Yukarı Dön
umayey Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı umayey Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Ara 2019 Saat 14:25
okudum okumaz olurmuyum hocam. hatta hergün yazılanları yenı mesajları bile okuyorum. ama bi yerde yanlış mı yapıyoruz acaba deyip maalesef veriyoruz ilaçları. 
1) peki hocam bu surecte bizimkinde hiç ateş olmaması bağışıklığının zayıf oldugunu mu gösteriyor?
2)bundan oncekı ağır öksürük krızıde 3 ay once olmustu ateş yoktu ama wbc si 19000 cıkmıştı. Neden ateş yapıp savaşmıyor benım kzım? Bir açıklaması varmı? yoksa bunye meselesimi?
3)bide bizim yetişkin griplerinde vucut kırılır dokulur. her tarafamız ağrır. Ama bunların keyfı maşallah yerinde. sadece oksürükle hapşırıkla grip mi diyoruz cocuklarda bu tablolara?

kafama takılanları aydınlatırırsanız bu sureclere daha soğukkanlı yaklaşıp sabırlı olabılırz belki hocam. 
Saygılarımla... Sağlıkla kalın inşallah.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Ara 2019 Saat 19:28
1-   "..  hiç ateş olmaması bağışıklığının zayıf oldugunu mu gosteriyor?  "
Ne alakasi var..Basit enfeksiyonlarda veya hastalik Ajani vucuttan yok olmussa, , vucut zahmet edip, bagisikligi 
calistirmaz.. Yoksa; hem ciddi bir enfeksiyon olacak, hem bagisiklik calismayacak; Oyle bir sey olsa idi,
 simdi hayatta olmamaniz gerekirdi. Unutmayin, oksuruk yapici ajan yok olduktan sonra da; oksuruk 
devam eder. bunun sebebi, olusmus olan doku harabiyetidir. Sakin ilac kullanmayin. 
Eski caglardan beri;  "Oksuruklu hastaliklarin"  olumcul olmalari , HEP BU "Oksuruk kesici ilaclarin"
 kullanilmasi sonucudur. 
2- Vucut gerek gorse idi, atesi cikarirdi.
3- Her Grip ayni siddette hastalik yapmaz. 
   -Influenza Gripleri agir hastalik yaparlar..
   -Diger grip yapan; Rhinoviruslar (hani bir tanesi, "Gergadan virusu" diye sacmalamisti!!),ve benzerleri
 hafif enfeksiyon yaparlar. 

Bu konular hep anlatildi, okumaya devam edin. 

Yukarı Dön
umayey Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı umayey Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Ara 2019 Saat 19:45
hocam öksürüğü artık dolu dolu devam ediyor. her dakika değil ama bir saatte üç yada beş kere öksürüyor bazen gene kuru öksürüyor.  ama bugun okuldan geldi bacaklarım ağrıyor dedi. şuanda da geldiğinden beri inliyor bacaklarım diye yatıyor sürekli. ateş 37 yani yok. 1) ne yapayım? ağrı kesici ne vermeliyim yada beklemelimiyim? grip ten sonra oluyor yazmıştınız acaba bizimki demi oyle nasıl anlayacağım önemli bişey olup olmadığını?

2) hocam diz kapağının altında morluklar da var çarptımı çarpmadı mı bilmiyorum. ama bir tafarta 6-7 tane var?
bizler bunun ayırımını nasıl yapcağız?
3) lösemi ile ilgili soru soran bır uye var bende merak ettim doğrusu haddimi aşmak değil amacım öğrenmek bu tarz yargıyla yaklaşırlarsa diye? siz kan tahlilinde ilk neye bakardınız bu hastalıktan şüphelenmek için? yada klinik tablo daha mı onemli? gene bizi bu konuda bilgilendirirseniz çok sevinirim. o kadar çok lösemili çocuk varkı çok korkuyoruz bizlerde yavrularımızda kötü bir hastalık çıkacak diye. 

sağolun var olun hep hocam...KizBebek

Düzenleyen umayey - 20 Ara 2019 Saat 19:57
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Ara 2019 Saat 00:06
1- Bacak agrilari, Grip ile alakali.. "Onemli bir sey" NE????  Cocuk felci mi??? Yok oyle bir sey. 
2- Bisiklet veya sandalyeler yapar. 
3- "O"  losemilerin cogu, Viral enfeksiyonlar.. Ondan sonra da; olmayan Losemileri "Tedavi ettik" diye yalan
soyluyorlar.. Losemilerde, WBC(Lokosit) degeri; 20,000-30,000 gibi olur... AZALMAZ!! 
Siz genede, cocugunuza "Losemi" teshisi konuldugunda, BANA YAZIN!! 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 21 Ara 2019 Saat 00:09
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.