Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Çin'de ortaya çıkan virüs
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Çin'de ortaya çıkan virüs

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 19202122>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
bugu Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 162
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı bugu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Nis 2020 Saat 09:02
Hocam televizyonlara çıkıp çıkıp, amerikada hastaneye gitseniz 20bin dolar , Türkiye'de şanslısınız" diyorlar. 
hocam amerikada gerçekten 20bin dolar mı ?
Yukarı Dön
esra_s Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 218
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı esra_s Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Nis 2020 Saat 11:52
hocam amerikada bir aşı için eylülde klinik deneylere başlanacağı, ocakta kullanılacağı haberi var, doğruluğu nedir?

Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (1) Teşekkürler(1)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Nis 2020 Saat 22:05
1- Amerika'da, bagli oldugunuz sigorta sirketine ve sigorta kapsaminiza bagli. Sigortasiz iseniz ve yatarsaniz, evet dogru.
2- Asi?? 2021 den evvel hic beklemeyin.
Yukarı Dön
Atilim06 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 55
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Atilim06 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Nis 2020 Saat 23:47
Hocam yeni bilgiler paylasiliyor ozellikle asiri yayilmasi hususunda;

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezinin, virüsün hasta bir kişinin hapşırması ya da öksürmesi yoluyla başkalarına geçtiğini belirttiğine işaret edilen mektupta, "Koronavirüs özelinde yapılan araştırma sınırlı da olsa, bugüne kadar yapılan araştırmalar, virüsün normal nefes alma yoluyla bile havaya karıştığını göstermiştir." tespiti paylaşıldı. Nebraska Üniversitesinde yapılan bir araştırmada, Kovid-19'luların odalarında hastadan yaklaşık 2 metre uzaklıkta bile virüse rastlandığını aktaran Fineberg, virüsün havada asılı kalabileceğini ve bu bölgeden geçen kişilere bulaşabileceğini belirtti.

Yani insanoglu olarak hapi yuttuk mu hocam:)
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (1) Teşekkürler(1)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Nis 2020 Saat 05:04
Bulasir ama o mesafedeki yogunlugu dusuk olur. Hele birde sik sik havalandirilan bir oda ise, bu ihtimal cok azalir.
Yukarı Dön
umayey Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 157
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı umayey Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Nis 2020 Saat 14:13

Hocam bugun goze alip doktora gittim. Kan verdim ve rontgen cekildi. Rontgene temiz denildi. Kan da farkli olan degerler;
NEU% 37.1.     39.3 ----73.7
LYM%50.3.      18.0-----48.3
Bunları soyledim bir önemi yok dedi. Ama siz derdiniz bunlar virql bir enfeksiyon geçirdiğimi gösterir sizden bildipim kadarı ile. Benim ellerimde ve bacaklarımda ayaklarımda romatizma tarzı ara ara sızlamalatlar ağrılar oluyor. Bu ağrılar bu viral enfeksiyondan mı yoksa romatizma olmuş olabilirmiyim. Birde hocam kalp atışım 80 90 arası ve tansiyonum yükseliyor. Dün rezene cayi içtim(biliyorum siz bitki çaylarını gereksiz uyuşturucu olarak görürsünüz) ama sonra kalbim biraz rahatladı. 
Bu viral enfeksiyonu coranadan nasıl ayırabiliriz ki? Bana ateşin cıkarsa oksürüğün artarsa gel covid testi yapalım dedi.
Hocam merhabalar
Corono ile ilgili dusuncelerinizi biliyorum. Yazilarin hepsini duzenli olaral okuyorum. Yanliz ben bu solunum guclugunu nasil anlayacagimi bilmiyorum. Ates haric çoğu belirti var bende. Sirt agrim halsizligim oksurugum. Bunlara dayanilcak onu da biliyorum. Ama iki gundur nefesim yetmiyor olarak hissediyorum ve kalbimde baski hissediyorum. Ama dakika da ki nefes sayim normal sinirlarda. Hala evde mi kalmaliyim yoksa test icin gitmelimiyim karar veremedim. 
2. Sokak ortasinda birden dusup olenler kafama takiliyor. Onlar sokakta yureyecek kadar normallerse nasil aniden olum gerceklesiyor? İc organ yetmezligimi oliyor bu sekilde bir anda yigilip kalma ihtimalimiz nedir acaba?
Hocam merhaba bu sorunun cevabini ben de merak ediyorum.

[/QUOTE]
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (1) Teşekkürler(1)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Nis 2020 Saat 18:49
LYM oraninin yuksek olmasi, viral enfeksiyonu gosterir. Illede Covid-19 dur anlamina gelmez.. Covid-19 var diye, diger Gripler yok olmazlar.
Sokaklarda olenler, ilaclarla ve Bilhassa kortizonlu ilaclarla, kendilerini iyi zannedip, sokaga cikanlar.
Hicbir ilac kullanmayin, ates dusurmeyin.
Sitma ilaci ve Zitromax, hastaneye yatanlar icin..
Benim dediklerimi yaparsaniz, zaten hastanelik olmazsiniz.

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 03 Nis 2020 Saat 18:51
Yukarı Dön
nevin53 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 463
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı nevin53 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Nis 2020 Saat 21:43
Merhaba,Kadir hocam Mehmet Cilingiroglunun Amerika için dedikleri doğru mu.Maske bile bulamıyorlarmış New york 'ta.Ölüleri  kefene sarıp üst uste atıyorlarmış.Amerikadan çok ölüm haberi gelecek diyor.😥 Dso Cin e girecekmiş.1 ay sabredin diyor Türkiye için.

Düzenleyen nevin53 - 03 Nis 2020 Saat 21:44
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 19202122>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.