Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - tekrarlayansıkayetler
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

tekrarlayansıkayetler

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234 9>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
ipekece Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 43
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ipekece Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Mar 2020 Saat 11:46
tesekkur ederim hocam size kroniklesen bir sikayetimiz hakkinda soru sormak istiyorum musait zamaniniz olursa lutfen cevap verin 1) 1.5 yildir mutemadiyen devam eden ses kisikligi hatta ses kisikligindan ziyade bogaz temizleme ihtiyaci diyelim hergun gunde 10defa yapiyor desem yeridir sanki birsey takilmis gibi sesini aciyor oyle konusmaya devam ediyor ses tellerinde bir problem olabilirmi acaba? varsa tedavisi nedir hocam ? iki doktora sormustuk reflu olabilir demislerdi bir kbb doktor sormustuk o da geniz eti ve bademcik buyuk ondandir demisti sorun devam ediyor  2)  birde 1 haftadir burun tikanikligi var hocam ve gece oksurugu bu sefer balgamli degilde kuru kuru oksuruk ben burun tikanikligindan oldugunu dusunuyorum burnundan hiril hiril ses geliyor ama bir damla akmiyor sanki aksa rahatlayacak ben 3 4 defa tuzlu su ve siringayla burun yikama yaptim yanlismi yaptim bilmiyorum cunku tikali hic akmiyor gece agzi acik horluyor eski yazilarinizdan yola cikarak illiadin pediatrik sprey kullanabilirmiyim yarari olurmu hocam kullanacaksam dozunu ve gun sayisini yazabilirmisiniz birde oturur pozsiyondami yatarakmi sikilacak sprey (4.5 yas) 
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (1) Teşekkürler(1)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Mar 2020 Saat 19:22
Turk doktorlari: Astim, Allerji ve Reflu disinda bir hastalik ismi bilmezler.
Bunlarinda sadece isimlerini bilirler. Bu hastaliklar hakkinda en ufak bir bilgileri dahi yoktur.
Dogru durust bir KBB doktoruna gidin.. Ses tellerinizde, polip olabilir.
HICBIR burun SPREYININ faydasi olmaz. Kullanacaksaniz, damla sekillerini kullanin. Gerisini okuyun.
Yukarı Dön
ipekece Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ipekece Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Nis 2020 Saat 07:41
cevaplariniz icin tesekkur ederim hocam aslinda sizin onerilerinizle son rahatsizligini ilacsiz atlattik sukur sadece eforla gelen oksuruk devam ediyor hala suan zaten hastanelere gidemiyoruz hocam hep hareketli bir oyun oynadigimizda oksuruk oluyor yani gecici sure bir probleme isaret edermi hocam ? birde suan hala burnu tikali gece agzi acik uyuyor horlama ve sabaha karsi kuru oksuruk oluyor acaba sinuzit olabilirmi sinuzit ihtimali varsa evde ne yapabilirim ? 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (1) Teşekkürler(1)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Nis 2020 Saat 08:33
Bu sekil oksuruk, Griplerin sonunda olur.
Problem ??? Ne gibi???
Sinuzit:???
Bilemem..
Yukarı Dön
ipekece Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ipekece Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Nis 2020 Saat 13:26
hocam merhabalar bir konuda bilginize ihtiyacim var dr bize bir vitamin surubu birde dvit yazmisti aldik 2 aydir kullaniyorum acaba agir gelirmi vitamin surubhn 5mlinde 200ıu dvit var diger dvit urunu fısfıs seklinde onunda bir fisinda 600ıu dvit var vitamin surubundan hergun 5ml fisfis dvit olandan gunde 2fis seklinde kullaniyoruz.. bugun bobrek taraflarini gostererek agriyor dedi cunku acaba bu miktarlar normalmi yoksa fazlami
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Nis 2020 Saat 19:04
Gereksiz.. Dikkat ederseniz, bu urunler; en pahali olan D vitaminleridir.
Bu supruntu ilaclar yerine, her sene, senede 1 defa;1 ampul Dvit3 icseniz en kolay ve ucuz olan yontemdir.
Bu yontem; Turk doktorlarinin isine gelmez.
Yukarı Dön
ipekece Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ipekece Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 May 2020 Saat 22:08
hocam merhabalar aklima takilan bir konuda yardiminiza ihtiyacim var bugun kizimin nefesinde aseton kokusu var herzaman degil ara ara oluyor yalniz onceki yazilarinizdan okudum saglam yatirirsiniz sabah komayla uyanir demissiniz 2 sene once tam boyle oldu sabah ne verdiysem kusmaya basladi ama surekli kustu halsizlik ve kusmayla hemen acile goturduk idrarda keton yuksek cikinca hemen kan sekerine parmaktan baktilar 90 cikti normal dediler sonra kan tahlilindede yuksek cikmadi ama bazen hala aseton kokusu oluyor ve iyi yemesine ragmen kilo alimi cok yavas tekrar seker tahlili yaptirmama gerek varmi eger seker hastaligi olsa bu 2 sene icinde zaten tekrar koma olurmuydu ? tatsiz seker hastaligi varmis birde sanirim onun tahlili ayrimi? simdiden cevabiniz icin tesekkur ederim
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 May 2020 Saat 04:17
Kusmalarda da, aseton kokusu ve idrarda Aseton olabilir, bu iki husus tamamen birbirinden ayri durumlardir.

Tatsiz diabet; "Diabetes insipitus" NE ALAKA!! Oldugunda, hasta cocuk gunde 10-15 litre su icer!! Bu tip seker hastaliginin, Pankreas veya Insulin ile hicbir alakasi yoktur. Beyindeki, HIPOFIZ bezinden "Pitressin" hormonu salgilanmasi yoktur.

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 10 May 2020 Saat 04:19
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234 9>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.