Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Gaz ve şişkinlik ağrı
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Gaz ve şişkinlik ağrı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Şule123 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 40
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Şule123 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Gaz ve şişkinlik ağrı
    Gönderim Zamanı: 25 Mar 2020 Saat 17:56
Hocam merhaba sizin çocuk doktoru olduğunuzu biliyorum ama her konuda güvenebileceğimizi düşünerek sormak istiyorum. 10- 15 gündür karnımın her tarafında gezinen ağrı gaz ve girip çıkan kramp tarzı sancılarım oluyor. Karnımda bi şişkinlik gurultu bagırsak sesleri ve hareketleri gün boyu beni rahatsız ediyor. Geceleri iyiyim ama gündüzleri durumum bu. Genel cerraha gittim. İdrar kan tahliller iyi. Gaitada gizli kan yok. Tüm batında usgde sıkıntılı bi durum yok. Sadece pankreas ta küçük önemsiz polipler varmış. Başka bir şey yok. Aşırı gazdan optimal değilmiş. Kişilik olarak aşırı takıntılı biraz sıkılan kaygılı herşeyi kafaya takan biriyim. Sizce basit bir ibs falan mıdır yoksa kolonoskopi yapmadan bilinmez mi. Öğretmenim yoğun bi çalışma programım vardı işte şu zorunlu tatile kadar. Aklım fikrim burda ben iyimiyim sizce. Yoksa Boş bi kaygı mı. Nolur yardım edin. 
Yukarı Dön
Şule123 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Şule123 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Mar 2020 Saat 18:07
Üstelik yeni tayin yerime 6 ay oldu. Pek alışamadım. Pişman oldum geldiğime. Sebeplerinden biri olabilir mi .nasıl aşıcam bu kaygıları. Dönüşünüzü nasıl bekliyorum bi bilseniz. Ara ara kabız da oluyorum. ÇokkB sık değil kıvmıgenelde yumuşak. bazen ince bazen kalın dışkılar olabiliyor. Ama öyle kalem inceğinde çok değil. Her zaman aynı ve çok kalın olması şart mıdır gaitanın. Mukus da yok. Kanama da yok. Kafayı takıp her dışkıyı inceliyorum. Nolur bir umut verin. Şimdiden teşekkürler. 
Yukarı Dön
Şule123 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Şule123 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Mar 2020 Saat 18:20
37 yaşındayım. 
Yukarı Dön
Şule123 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Şule123 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Mar 2020 Saat 18:24
Az da yesem göbek çıkıveriyor. Doktor tranko buskas tributat ve pantpas verdi. Biraz hafifledi. 
Yukarı Dön
Şule123 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Şule123 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Mar 2020 Saat 18:26
İlaçlara devam edeyim i başka ne tavsiye edersiniz yoksa ben hastalık hastasımıyım. Bazen sert çıkışlarını da olsa sizi seviyoruz. Cevabınızı heyecanlı bekliyorum. 
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif
Puanlar: 112771
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (1) Teşekkürler(1)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Mar 2020 Saat 19:27
"Traveler's diarrea' diye bir durum vardir. Yasadiginiz muhitten, farkli yerel mikroplari olan bir bolgeye gittiginizde, ictiginiz sulardan, yediginiz gidalardan, hastalik yapamayan ama sindirim sisteminize yabanci olan bakteriler alirsiniz. Yemeklerinizin yaninda, bir parca yogurt yiyin.
SAKIN verilen ilaclarin hicbirini kullanmayin.
O ilaclar barsak hareketlerinizi azaltacak, ve durumu daha kotu yapacaktir.
Yukarı Dön
Şule123 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Şule123 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Mar 2020 Saat 21:42
Çok teşekkür ederim hocam. Hemen bıraktım ilaçları. Allah sizi başımızdan eksik etmesin. 
Yukarı Dön
Şule123 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Şule123 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Mar 2020 Saat 11:37
Hocam konuyla bağlantılı olarak son bir şey sorsam. Dışkının kıvamı ve kalınlığı her zaman aynı olmak zorunda mıdır. Bende bazen baş parmak kalınlığında, bazen kabızsam daha kalın oluyor. Çok su içip daha yumuşak kıvamdaysa kaleme yakın incelikte olabiliyor. Standart bir kalınlığı olmak zorunda mı. İnternette yazan kalem inceliğinde dışkı çok kötü hastalık belirtisi olabilir deniyor. Ne kadar itimat edelim. 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.