Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - ensede beze
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

ensede beze

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
kader Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 210
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı kader Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: ensede beze
    Gönderim Zamanı: 22 May 2020 Saat 09:56
Sevgili hocam merhaba. kızım 6 yaş 10 aylık 25 kg. 124 cm boyunda.  2 yaşından beri yani yaklaşık 5 yıldır ensesinde kulağına yakın bir yerde saçlarının başladığı kısımda 2 tane beze var, hareketli değiller. yerleri hiç değişmiyor. sanki bir damarın üstünde gibiler. biri pirinç, diğeri mercimek kadar. Kızım hasta olduğunda ya da olmadan önce bir tık daha büyüyorlar. Zaman zaman da iyice küçülüp  elime zar zor geliyorlar. bazen birbirlerine yapışık gibi oluyorlar. hocam ben 2 yaşında ilk fark ettiğimde Dr a götürmüştüm tabi o zaman sizi bilmiyordum. Elle muayene edip bana önemli olmadığını söyledi. Sevgili hocam çok uzun zamandır sizden başkası yalan bize. Hareketsiz olmaları ve Adele yapısına yapışık olmaları tehlikeli olabilir demişsiniz. korkuyorum hocam...Ne dersiniz?  sabırsızlıkla yorumunuzu bekliyorum...

Düzenleyen kader - 22 May 2020 Saat 10:54
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113121
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 May 2020 Saat 18:53
O BOLGEDE olanlar onemsiz.
Benim anlattigim, boyun adelesi cevresi.
Yukarı Dön
kader Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı kader Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 May 2020 Saat 18:56
hocam mazur görün boyun adelesi neresi? bezeler sağkulağının 2 parmak altında enseye doğru hafif solda hocam. orası boyun ? mu ense mi?  1000 kere kontrol ettim hocam. ne olur cevaplayın...

Düzenleyen kader - 22 May 2020 Saat 19:25
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 May 2020 Saat 19:30
Boynunuzu yan cevirdiginizde, ortaya cikan ve yukardan asagi uzanan adale: "Sternocleiodomastoid adalesi!"

LUTFEN bezeler ile ilgili yazilari okuyun.
Yukarı Dön
kader Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı kader Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 May 2020 Saat 19:40
Okumaz mıyım hocam? o yüzden korktum.fotoğraf göndersem bakar mısınız hocam?

Düzenleyen kader - 22 May 2020 Saat 19:41
Yukarı Dön
kader Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı kader Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 May 2020 Saat 20:47
Yukarı Dön
kader Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı kader Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 May 2020 Saat 20:49
hocam resim gönderdim lütfen yorumunuzu esirgemeyin siyah kalemle yuvarlak içine aldığım yerde bezeler.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 May 2020 Saat 03:42
Ben anlatamiyorum.. Kusura bakmayin.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.