Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - bağırsak hareketliliği, karın ağrısı
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

bağırsak hareketliliği, karın ağrısı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
alaaddin Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 37
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı alaaddin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: bağırsak hareketliliği, karın ağrısı
    Gönderim Zamanı: 04 Ağu 2020 Saat 15:10

Kadir hocam merhaba

Beş altı yıldır sizi takip ediyorum ama bu benim ilk mesajım, şimdiye kadar diğer mesajlara vermiş olduğunuz yanıtlarla oğlum 7 yaşına kadar ilaçsız büyüdü. Ancak bu durum için pek bir mesaj bulamadım ve sormak gereği hissettim. Hocam beş gündür oğlumda nedensiz ilk başlarda sadece akşamları olan bir ağrı söz konusuydu, geçer diye bekledim ancak geçmedi karnı ağrıdığında ne su nede yiyecek bir şeyler yiyor, sıcak su torbası iyi geliyor bu arada. Ağrıdığında sıcak su torbasına sarılıp bekliyor ve üşüdüğünü söylüyordu. Ateşi çıkmadı üşüdüğüne söylediğinde kontrol ettim. Üşüttü mü acaba dedim. Nane limon kaynattım. Dün sabahta karnı  ağrıdı ara ara akşama kadar ağrıdı. Akşam sıcak su torbasını aldı huzursuz bir şekilde uyudu, gece üç dört kere inleyerek uyandı anne karnım ağrıyor dedi biraz elimle ovalayarak tekrar uyuttum ama huzursuzdu sabaha kadar. Sabah hastaneye gitmeye çekindim sağlık ocağına götürdüm, doktor elle muayene yaptı pankreastan şüphelendi ancak bastırdığımda dayanamazdı deyip bu şıkkı eledi. Bağırsaklarını dinledi bir cihazla bağırsakları çok hareketli bağırsaklarını üşütmüş deyip iki tane ilaç verdi geçmezse Perşembe tekrar getirin idrar tahlili yapalım dedi. Siz bağırsak üşütmesi diye bir şey olmadığını söylemişsiniz bu yüzden. Ben size sormadan ilaç vermek istemiyorum ilaçların ismi “debridat” ve “diafuryl”

Oğlumu ilaçsız büyüttüğüm için insanlar annem dahil cahil gözüyle bana bakıyor ancak ben size güveniyorum hocam.

Şimdiye kadar yanımızda olduğunuz için teşekkür etme fırsatım hiç olmamıştı. Hep sizin için Allah benim doktorumdan razı olsun diyorum ve ilk mesajımda bunu size iletmek istedim.

İyi günler hocam

Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (1) Teşekkürler(1)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Ağu 2020 Saat 09:21
Erkeklerde, İYE olmaz. Belli ki, niyeti bozuk!
Her iki ilacı da kullanmayın.
Bu yaşta, bu tip agrılar daha ziyade; barsak solucanlarından olur.
Andazol şurup, bir kerelik;2 ölçek içirin. 15 gün sonra tekrar içirin.
İlk dozu verdikten sonra; 1-2 gün içinde ağrı geçmezse. konuşuruz.
Yukarı Dön
alaaddin Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı alaaddin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Ağu 2020 Saat 21:06
Merhaba hocam andazolu ilk başlarda ağrısı olduğunda kulladım, ancak ağrısı geçmedi onun üzerine sağlık ocağına götürdüm oda yazdığım ilaçları verdi. Halen biraz ağrısı ağrısı var tüm hafta çok şiddetli olmayan ağrılar yaşadık ara ara sıcak su torbasıyla atlattık. Dün akşam yatmaya yakın karnının ağrıdığını söyledi bu sefer karnını dinledim gerçekten acaip ses geliyodu, sabah tekrar dinledim normaldi. Az önce yemek yedi tekrar dinledim gene normaldi karnı ağrıdığında gelen ses artıyor, fazla çalışıyor galiba o sıra bağırsakları bilemiyorum. Daha önce ciddi birşey olsa “Allah korusun” şiddeti artarak devam eder demişsiniz o yüzden içim rahattı çünkü şiddeti azaldı. Şuan yapabileceğim birşey varmı hocam, andazol ikinci dozu vermeme gerek varmı...
Şimdiden teşekkür ederim 🙏🏻 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Ağu 2020 Saat 09:12
İlk dozdan sonra rahatlama olmadığına göre, solucan değil,ılacı vermeyin.
Sindirim sisteminde bir enzim eksikliğinden olabilir.
Festal drajeyi, bir havanda ezip, 3 kısma ayırın ve yemeklerıne,3x1 kısım olacak şekilde katın.
Yukarı Dön
alaaddin Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı alaaddin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Ağu 2020 Saat 21:30
Hocam merhaba sizi tekrar rahatsız ediyorum kusura bakmayın ama oğlumun karın ağrısı geçmedi. Akşamları özellikle saat yediden sonra karnı ağrımaya başlıyor. Ara ara sürekli olmayan ağrıları oluyor gün içinde. Birde iki gündür çişim varda yapamıyormuşum gibi oluyor diyor, ya da açlıktan ölüyormuşum gibi oluyor diyor. Karnının altı kasık tarafı, onun tabiriyle gülen surat gibi ağrıyormuş. Hocam artık çocuk çok yoruldu bende anlamıyorum bekleyelim mi? Önemli birşey olsa ağrı artar demişsiniz bizde ağrı artmadı azaldı ama kronik gibi oldu her akşam. Önemli bir durum olabilir mi yoksa oturalım mı oturduğumuz yerde. Doktora gitmeye korkuyorum hem korona var hem çocuğa gereksiz test yaparlar ilaç verirler diye. Ama gitmemiz gerekiyorsa önemli bir durumsa siz gitmeniz lazım derseniz bir götüreyim hocam. Hangi testleri yapmaları lazım eğer gitmemiz gerekiyorsa hocam. Birde olma ihtimali olan hastalıklar ne olabilir. Teşekkür ederim şimdiden ilginiz için
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Ağu 2020 Saat 21:57
FEstal denediniz mi?
Yukarı Dön
alaaddin Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı alaaddin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Ağu 2020 Saat 22:00
Hocam yazmayı unutmuşum sıcak su torbası ağrıyı biraz azaltıyor bıraktığımız zaman gene ağrı artıyor. Ağrısı başladığından beri soğuk olan hiçbirşeyi vermemeye çalışıyorum. Bu akşam ağrımız biraz şiddetli galiba çocuk perişan oldu😞 su istedi su içti pişman oldu ağrısının arttığını söyledi
Enzim eksikliği denen şey önemli bir durum mu, neden olur
Teşekkürler cevabınız için tekrardan Kadir Hocam
Yukarı Dön
alaaddin Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı alaaddin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Ağu 2020 Saat 22:02
Evet hocam denedik
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.