Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Doğum
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - aranızda epidural normal doğum yapan var mı?
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

aranızda epidural normal doğum yapan var mı?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 34567>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
ilknur_suzen Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 2
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ilknur_suzen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Haz 2012 Saat 10:14
mrb arkadaşlar ben 36 haftalık gebeyim ve yarın belli oluck normalmi sezaryanmı yapıcağım ama açıkcası normal doğum çok istiyorum ama beni okadar korkuttularki makat bölgene kadar kesip en az 10 dikiş atarlar ve bu dikişi hisediyorsun diye gerçekten böylemi o sancıyı çekmeye razıyım ama o dikişleri anlıyonuzmu dikerken bana cvp verirseniz teşekkür ederim
Yukarı Dön
flipflop Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 92
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı flipflop Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Haz 2012 Saat 19:14
Orjinalini yazan: ilknur_suzen ilknur_suzen Yazdı:

mrb arkadaşlar ben 36 haftalık gebeyim ve yarın belli oluck normalmi sezaryanmı yapıcağım ama açıkcası normal doğum çok istiyorum ama beni okadar korkuttularki makat bölgene kadar kesip en az 10 dikiş atarlar ve bu dikişi hisediyorsun diye gerçekten böylemi o sancıyı çekmeye razıyım ama o dikişleri anlıyonuzmu dikerken bana cvp verirseniz teşekkür ederim

Merhaba 

ben 19 gun once epidural normal dogum yaptim. Aci esigim cok cok dusuk olmasina ragmen  epidural ignemi yaptiktan sonra cok dayanilmaz acilar hissetmedim acikcasi. Dogumum biraz zor oldu gerci bebek biraz buyuk oldugu icin  vakum kullanmak zorunda kaldilar ki bu yuzden dikislerim normalden biraz fazla oldu ama bana  sorarsan en hissedilmeyen ve aci vermeyen kismi dikis kismiydi. Eger sancidan korkmuyorsan bence dikis kismindan hiic korkma. Su an dikislerim atmaya basladi biraz agri var ama gayet normalmis. Eger mikrop kapmazsam 1 aya kadar gececegini soylediler. 
Yukarı Dön
sedesa Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye
Simge

Puanlar: 2647
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı sedesa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Haz 2012 Saat 19:33
Orjinalini yazan: ilknur_suzen ilknur_suzen Yazdı:

canım ben de normal doğum yaptım... hem de hiçbirşeysiz.... sen hiç sezeryan doğum izledin mi...karnına bir kesik attıktan sonra doktor cırt diye eliyle yırtıyor derini.... kaç kat kesiyor seni... bütün bağırsaklarını vücudunun dışına çıkartıyor.....

bunun yanında normal doğumda atacakları kesik hiçbir şey kalır.... yemin ederim ki ben hiçbir şey  hissetmedim... ne kesiği ne de dikişleri.... şimdi bakıyorum izi bile yok.... doğumdan bir hafta sonra AVMlerde geziyordum oğlumla....oğlum 3520gr doğdu... ne çok kilolu ne de zayıftı.... ama koca kafalı bir bebekti...:))) tıpkı babası gibi.... şimdi 2.ye hamileyim... yine erkek ve yine kafa büyük görünüyor.... ve kesinlikle bir aksilik yoksa normal doğum istiyorum yine....

sezeryan doktor için 10dk lik iş... ama hafife alınacak bir operasyon değil.... bir aksilik yoksa neden normal olmasın....???? Üstelik de sezeryanda doğumdan sonra bebeğinle bile doya doya ilgenemeyeceksin ağrılardan.... 

Umarım kendin ve bebeğin için en doğru kararı verebilirsin....

Düzenleyen sedesa - 15 Haz 2012 Saat 19:34

Yukarı Dön
*Elifce* Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Puanlar: 952
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı *Elifce* Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Haz 2012 Saat 19:38
Semracığım çok haklısın..
adı üstüne normal doğum; dikiş biile olsa sonunda herşey normale dönüyor.. İnşallah bende normal doğum yaparım..

Yukarı Dön
MaRaL Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Puanlar: 3544
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı MaRaL Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Haz 2012 Saat 22:20
ben iksinide epidural norml dogum yaptim
ilk 3.800 ikinci 4 kg idi
ilkide kolaydi, hatta ikinci daha kolaydi
hissetmedim bi$ey
sezeryan olmamak için gece gunduz dua ederdim  ben 9 ay boyunca
amleiyat olmayi gozum yemiyo
Yukarı Dön
sedesa Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye
Simge

Puanlar: 2647
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı sedesa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Haz 2012 Saat 23:31
Orjinalini yazan: *Elifce* *Elifce* Yazdı:

Semracığım çok haklısın..
adı üstüne normal doğum; dikiş biile olsa sonunda herşey normale dönüyor.. İnşallah bende normal doğum yaparım..

umarım canım... bizler dayanışma içinde olmalıyız.... doğumunu yağlandıra ballandıra ne kadar zor ve acı verici olduğunu zevkle anlatan kadınlara deli oluyorum.... kimse bebek hemen çıkıyor demiyor ama herşey bizim için.... bizler bir bebek için çekiyoruz bu sancıları.... peki hastalıktan dolayı acı çeken insanlar....???? neyse ki bizimkisi güzel bir bebeği kucağımıza almak için...

birçok doktor, hamile kadınları en zayıf noktaları olan bebeklerinin sağlıklığı ile korkutup sezeryana ikna ediyor... lütfen doktorunuzu seçerken buna dikkat edin... normal doğumu tercih eden bir doktor seçmeye çalışın...

Yukarı Dön
ilknur_suzen Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 2
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ilknur_suzen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Haz 2012 Saat 13:47
çok teşekkür ederim yanıt için belli oldu şuan herşeyim normal doğum seviyesinde gidiyor kızımın pozisyonu bile baş aşağı geliyor sancılara dayanırım o sorun deil yeterki diktikleri zaman anlamıyım inşşş heyacandan sancılarımda gitmez doktorumkesinlikle normal doğum yapmamı tavsiye ediyor ve o esnada bi şey olmazsa normal yaptırıcak :))inşş sağ salim hayırlısıyla kızımı kucağıma alırım
Yukarı Dön
neslibal Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 1
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı neslibal Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Kas 2012 Saat 11:32
merhabalar...
benim ilk hamileliğim ve 36. haftadayım önümüzdeki hafta doğum şeklim belli olacak bende epidural istiyorum ama doktorum epiduralim doğum sürecini uzattığını söyledi. eğer dayanabilrsen sancıyı çekmeni tavsiye ederim dedi...
tabii birde yan etkilerinden söz ediliyor, yok iğneyi olurken kıpırdamış başını çeviremiyor falan diye birsürü şey...
eşim çok pimpirikli hiç istemiyor iğneyi benimde aklım karıştı normal doğum sürecinide aşabilecemi sanmıyorum korku sardı çünkü gün geçtikçe doğum yaklaşıyor:(
oğlum içinde endişeleniyorum ama epiduralde bebeğe hiç ilaç gitmiyormuş...
lütfen yardım ediiiinnnnn....
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 34567>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.