Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Anne sutu tadi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Anne sutu tadi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Mesaj Tersinden sırala
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (1) Teşekkürler(1)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Anne sutu tadi
    Gönderim Zamanı: 18 Eki 2020 Saat 00:04
Anne sutundeki seker orani: %7 civarindadir. 
Aromasi; yediginiz bazi gidalarla degisebilir. Bilhassa sogan, sarimsak, baharatlar gibi maddeler sutun aromasini
 degistirirler. Degisen; Protein ve yag oranlaridir, bunlar cocugun ihtiyacina gore (aylara gore) degisir. 
Diger memeli canlilar, AYNI donemde ciftlestikleri icin, AYNI donemde dogurduklari icin, onlarin sutlerinde,
farkli donemlerde yag veya peynir yapma zamanlari vardir. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 18 Eki 2020 Saat 00:05
Yukarı Dön
Gülceeslan Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 176
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Gülceeslan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Eki 2020 Saat 20:35
Hocam onceki yazilarinizi okudum. Anne sutunde tuz orani seker orani sabit  degismez demissiniz. Hiperlaktasyon sorunu yasiyorum. Gunde iki litre sut sagiyorum. Ogluma memeyi verdigimde ertesi gun 3 litre sut sagiyorum. Sagimi azalttigim surelerini azalttigim haldr en fazla.1600 ccye dustu. Oglumun ictigi sut miktari 600-700cc. 3 haftadir oglum sutumu reddediyordu. Gecici diye onemsemedim. Bugun ogurunce tadina baktim. İnanailmaz aci ve tuzluydu. Onceki tadi sekerliydi yine bakmistim.. emin olamadim.kardesime baktirdim.oda kusacakti. Sebebi ne olabilir sizce?

Düzenleyen Gülceeslan - 17 Eki 2020 Saat 20:37
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.