Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Covid şüphesi test
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Covid şüphesi test

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Nida Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 178
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Nida Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Covid şüphesi test
    Gönderim Zamanı: 25 Kas 2020 Saat 22:19
Merhaba Hocam
12 yaşındaki kızım dün gece ateşi çıktı, baş ağrısı çok fazlaydı boğazı da şişti. Kbb doktoruna gittik. Mıayenede burunda siniste kulakta bieşwy gmrünmüyordu. Ayakları da ağırdığı için doktor covid şüphhesiyle kan tahlili yaptırdı. 

Ve pcr istedi.
Kan sonuçları aşağıda. Bold gösterlenleri yazdım sadece

lenfosit %13.4 
Monosit %27.8
Lenfosit # 0.910
Monosit #1.89
Mcv 75
Nötrofil/Lenfosit oranı 4.35

Covid ile alakalı bir sınuç var mı acaba? Bunu anlamak mümkün mü?
Çok teşekkürler
Yukarı Dön
Nida Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Nida Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Kas 2020 Saat 22:21
Bir de c reaktif protein sonucu 0.28
Yukarı Dön
Nida Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Nida Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Kas 2020 Saat 10:52
Hocam cevabınızı merakla bekliyorum
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (1) Teşekkürler(1)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Kas 2020 Saat 19:21
Enfeksiyoz Mononukleoz... 
Monosit:%27.8  oldugu halde, teshis edilememesi tipik Turk doktor cahilligidir. 
5-7 gun ates yapabilir. E.M. konulu yazilari okuyun. 
Yukarı Dön
Nida Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Nida Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Kas 2020 Saat 21:17
Merhaba Doktor bey, Benim eşimin ve kızımın testleri pozitif çıktı. 4 yaşındaki küçük kızıma test yaptırmadık. Bakanlık ilaçları getirdi. Ben hafif başarısı ve kuru öksürük ile geçiriyorum.
Eşim yüksek ateş 38.7 ve eklem ağrısı ile geçiriyor.  hiçbir ilaç kullanmadık henüz.
-Eşim baş ağrısı ve ateş ne kadar devam edebilir arada ağrı kesici kullanabilirmiyim diye sordu. 
-Burun tıkanıklığı içim iliadin damla da kullanabilir mi?
-Küçük kızım için birşey yapmamıza gerek var mı? Şu an normal görünüyor.
-Büyük kızıma KBB doktoru Calpol ve eczanede hazırlanan kırmızı burun damlası verdi, Bakanlık ise korokin 200 mg verdi.

Cevaplarınız için peşinen teşekkürler 
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (1) Teşekkürler(1)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Kas 2020 Saat 02:49
SAKIN, hicbiriniz;  verilen hicbir ilaci kullanmayin. Bu geri zekalilar hala, Sitma ilaci(Korokin) kullaniyorlar mi??
Iliadin damla, eger Serum Fiz ise yaramazsa, kullanin. 
SAKIN, Turkiye'de doktorlarin ( veya Eczacilarin) uydurduklari karisimlari kullanmayin. Marifet bir ilac olsa,
 ilac firmalari yaparlardi.  

Yukarı Dön
kader Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 210
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı kader Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Kas 2020 Saat 22:24
özür diliyorum araya girdim ama evet hocam ıspartada covid olan tanıdıklarım korokin verildiğini söylüyorlar.  birisi korokini aldıktan sonra kalp atışlarım yavaşladı gittim kustum kendimi kurtardım diyor... bilemiyoruz. ..

Düzenleyen kader - 27 Kas 2020 Saat 22:27
Yukarı Dön
Nida Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Nida Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Kas 2020 Saat 23:10
Doktor bey eşimin ateşi düştü, hiçbir ilaç kullanmadı ama baş ağrısı şiddetli devam ediyor, şakaklarındaki damarlar şişti, parol kullanabilir mi?
4 yaşındaki küçük kızımızda hiç belirti yok onu ayırmamızda mümkün değil, risk taşıyor mu?
Teşekkürler 

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.