Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Kız çocukta akinti
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kız çocukta akinti

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Yazar
Mesaj Tersinden sırala
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Gmzblt Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 223
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Gmzblt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Kız çocukta akinti
    Gönderim Zamanı: 09 Şub 2021 Saat 03:23
Hocam 2 yıl önce aşağıdaki gibi bir sorun yaşamıştık ve sizin sayenizde zyrtec ve andazol kullanarak geçmişti.
 Gmzblt 20 Ara 2018 Saat 21:43 Alıntı Gmzblt Alıntı  Yanıt Yaz Cevapla
Hocam 5 yasinda kizim var.ortalama 3 yasindan beri vucudunda kizariklikla birlikte kasinti oluyor.ilk oldugunda ilk yuzu kizarmisti bikac kabarti olup kasinmadan gecmisti.bu durum bikac ay arayla tekrarladi kasinti olmadan tabi tum vucuduna yayilarak.daha sonra kasintiyla beraber basladi.ortalama ayda bir kabartiyla birlikte kasinti oldu.bu yaz 3-4 saat boyunca kasindi kasintidan aglar oldu artik cocuk.ilik dus yaptim gene de fayda etmedi ayni gunun aksami acile goturduk.acilde sira beklerken yavas yavas sondu kabarciklar ve kasinti da gecti cocuk uyudu.doktorda o halini gormedi fotograf cekmistik onlari gosterdik.su an gecmis yapcak bisey yok gecmeseydi igne yapardim dedi gonderdi.bizde sonra alerji bolumune gittik alerji testi yaptilar sirtindan 15 igne batirarak.hic bir seye alerjisi cikmadi.sonra biz baska bir ile  tasindik.burdada gene ayni sekilde oldu surekli kasindi ama sıkligi artti.ayaginin alti sisti ilk defa ve acidigini soleyerek rahat basamadi uzerine.aile hekimine gittik stilex ilac verdi kasintisi icin.su an nerdeyse her gun bi yerleri kasiniyor.farkli farkli yerlerde o kizariklik ve kasidikca dahada kabaran yerlere kasinti kreminden surunce geciyor.gun icinde bi orasinda bi burasinda ayni seylerden cikiyor ama eskisi gbi rahatsiz etmiyo sanki kizimi.anne suram kasinti diyor bakiyorum gene ondan hemen kasinti kremini suruyorum.ellemiyor surdukten sonra ve geciyor.sanki vucudu bu duruma alisti gibi artik.bu arada aile hekimi avil surup vermisti.ilac olarak bi tek onu kullandik simdiye kadar 1 sise.fotograflarinida atiyorum hocam.nedir bu cocugumu esir alan sey.biz cozemedim ne yapacagimizi bilemedik

Ancak dünden beri kızım gene kaşınmaya başladı.boyun, ense, kol, karın bölgesi yani vücudun üst bölgesinde kaşıntılar oluyor.kizariyor.bu durum böyle bikac yıl sonra tekrarlayabilir mi.bugun akşamda burnu çok az kanadı.disari akmadi bile nerdeyse.bagirsak solucanı bunlara neden olabilir mi.simdi uykusunda da baya bı kasindi.geri uyudu.akinti da var.ne yapalım hocam
Yukarı Dön
Gmzblt Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Gmzblt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Şub 2021 Saat 22:36
Tamam hocam biz bir müddet daha hergun oturtmaya devam edelim.cok sağolun🙏
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112786
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Şub 2021 Saat 21:21
Allahin, "Turk doktoru".. Ne anlar Fizyopatoloji'den! 
Ne yani, Onden-arkaya, yani vaginadan, rektum'a hastalik mi bulasirmis? Laf olsun, torba dolsun. 
Sabunlu sicak su'da, hangi bakteri yasarmis?? Bilgisi yok, fikri var!
Yukarı Dön
Gmzblt Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Gmzblt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Şub 2021 Saat 19:36
Tamam Hocam. Sıcak su oturmasını da söylemiştim cerraha.yanlis yapmışsınız.ondekiler arkaya arkadakiler öne bulaşır o zaman demisti
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Şub 2021 Saat 18:22
Cerrah "-Bir sey yok" dedigine gore; Fistul olma ihtimali yok demektir. 
Oturma banyolarina devam edin. 
Yukarı Dön
Gmzblt Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Gmzblt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Şub 2021 Saat 11:43
Hocam geçen hafta kızımı çocuk cerrahına götürdüm.idrar kültür ve tahlil sonucuna baktı.enfeksiyon görünüyor ama bu akıntıdan mi kaynaklı onu bilebilmemiz için kültür almamiz lazım dedi.genital bölgeden kültür aldı.sonuc yukarda gönderdiğim gibi.doktor sonuç temiz ilaca gerek yok dedi.ama neden oluyor hocam bu akıntı.isterseniz çocuk doktoruna gidebilirsiniz yada bana da gelebilirsiniz dedi. telefonda gorustuk.iyi de neden oluyor bu akıntı.ilaca gerek yoksa çocuk doktoruna gidip ne diyeceğim ben.ne yapayım bu durumda hocam
Yukarı Dön
Gmzblt Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Gmzblt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Oca 2021 Saat 19:24
Tamam hocam yarın cerraha goturuyorum
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Oca 2021 Saat 19:14
IYE yok!!   Akintisi var. Kultur, ne cikarsa ciksin sakin itibar etmeyin. 
Bir Cocuk Cerrahina gosterin. 

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.