Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - helicobacter pylori
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

helicobacter pylori

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Ouzısa Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 173
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Ouzısa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: helicobacter pylori
    Gönderim Zamanı: 16 Oca 2021 Saat 21:53
Hocam 56 yaşında annem mide bulantısı çarpıntı bacaklarda halsizlik şikayetiyle doktora gitti.tüm değerler testler yapıldı be hepsi normal d vitamini 8.00 çıktı ( d vitamini için günlük 16 damla verdi)endoskopi yapıldı iki tane gastrit görüyoruz dediler patolojiye gönderildi. Birkaç ilaç yazıldı sonuçlar gelene kadar kullanın sonrasında bakarız dediler. helicobacter pylori Pozitif çıkacak büyük ihtimal bu bakteriden nasıl kurtuluruz neler yapmalıyız 
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (1) Teşekkürler(1)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Oca 2021 Saat 03:36
Ayni arazlar; Covid-19 gecirenlerin bazisinda da oluyor.
Mide AGRISI yoksa, sakin bu dalaveralara kanmayin. 
Sirf; "Endoskopi" yapabilmek icin bu sahtekarligi yaptilar, sakin bunlara kanmayin, bunlarin ne mal olduklari
yaptiklari islerden belli!!! 
Sadece istirahat etsin, hicbir ilaci kullanmasin. Agri olursa, sadece: Famodin40 tablet, gunde 1 tane alsin. 

D vitamin seviyesi ASIRI dusuk!! Hemen 1 ampul Dvit3 icirin ve bir ay sonra tekrarlayin. Nisan ayinda
 tekrar D vitamini olcumu yapip, bana yazin. 

Yukarı Dön
Ouzısa Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Ouzısa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Oca 2021 Saat 09:41
Hocam 4 ay önce ağrı oluyor dedi günlük bir tane demiş olduğunuz ilaçtan verdim geçen hafta şikayetler arttığı için doktora gittik.Mide ağrısı olduğunu söylüyor ve bulantı için verilen ilacı almadığında midesi bulandığını ve halsizlik gibi birşey oluyor diyor.hocam d vitamini için verilen günlük 16 damla (coledan d3) bitikten sonra bir ampul versem bir şey olur mu hocam.çok teşekkür ederim zor günlerimizde hep yanımızdasınız 

Düzenleyen Ouzısa - 17 Oca 2021 Saat 09:48
Yukarı Dön
Ouzısa Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Ouzısa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Oca 2021 Saat 14:12
Hemoglobin 4 ay önce 15 idi.Hocam tahlil sonuçları bu şekilde 

Düzenleyen Ouzısa - 17 Oca 2021 Saat 14:16
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (1) Teşekkürler(1)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Oca 2021 Saat 19:53
Anemi :YOK.
WBC(Lokosit) degeri dusuk, muhtemelen, VIRAL enfeksiyon gecirmis. 
Sadece sekeri yuksek, ona dikkat edin. 
Yukarı Dön
Ouzısa Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Ouzısa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Oca 2021 Saat 21:19
Tamam hocam sağolun endoskopi sonucu cıkmadı (bilgilendirme yaparım )
Yukarı Dön
Ouzısa Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Ouzısa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Oca 2021 Saat 10:56
hocam endoskopiden sonra verilen kağıtta bunlar var.pangastrit denilmiş pangastrit midenin tamamı yada bir kısmı iltihap demek olduğunu biliyorum. Doktora sorduğumuzda gastrit var ilaçları kullansın pataloji sonucuna göre ilaç verip vermeyeceğimizi konuşuruz demiş önemli bir şey var mı mide kanseriyle bağlantısı var mı ne yapmalıyız sizin değerlendirmeleriniz benim için çok önemli yardımcı olur musunuz
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (1) Teşekkürler(1)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Oca 2021 Saat 18:51
10 seneden beri anlatiyorum.... Turk doktorlari; ARTIK, muayene ederek en basit hastaliklari bile teshis
 edebilmekten ACIZDIRLER. 
Bir Gastrit teshisini bile Endoskopi olmadan koyamazlar. 
Ben size ILK gun ne dedim!!!
" Sadece istirahat etsin, hicbir ilaci kullanmasin. Agri olursa, sadece: Famodin40 tablet, gunde 1 tane alsin." 

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.