Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Ayak yanması
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Ayak yanması

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12345>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
MRTECVT Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 372
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı MRTECVT Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Şub 2021 Saat 16:19
[url=https://hizliresim.com/qcFl4i][/url hocam röntgen filmi çekildi bronşit teşhisi konuldu ilaçları augmentin ventolin budecort sıngulair verdi
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Şub 2021 Saat 19:10
1- Bronsit'in Rontgen bulgusu yoktur...
2- Rontgen NORMAL.. Sadece derin nefes alip tutmasi gerekirken Rontgenin, nefes verdiginde cekildigini
 gosterir. 
3- SAKIN o SAHTEKAR doktora inanip o ilaclari kullanmayin. 
Tam bir sahtekar. 
Eger bir doktor "Bronsit" deyip, Antibiyotik (Augmentin) veriyorsa, sahtekardir.
Antibiyotik  gereken bir durumda, Kortizon(Budecort) veriyorsa, gene SAHTEKARDIR!! 
Yapildi ise; "Kan Sayimina" bir bakin. WBC:12 'den dusuk ise, gene SAHTEKARDIR! 
4- Sol omuz NIYE DUSUK??? Skolyoz mu var? 
Skolyoz yoksa, Rontgen zaten teknik olarak HATALI cekilmis demektir ... Boyle hastanenin boyle Rontgen
 bolumu olur!

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 23 Şub 2021 Saat 19:13
Yukarı Dön
MRTECVT Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı MRTECVT Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Şub 2021 Saat 19:26
Wbc 8.9 hocam peki o sıkışma nefes allamama durumu nedir? Hava verildikten sonra  nefesi normale döndü çocuğumun neyi var hocam. 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Şub 2021 Saat 19:55
  "sikisma" NE demek..
Astim veya Bronsit varsa, rahat nefes alinir, nefes veris sikintilidir. 

"hava" NE??  Oksijen mi verildi, Ventolin puf.mi ??
Kesinlikle Antibiyotik gerekmiyor. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 23 Şub 2021 Saat 20:03
Yukarı Dön
MRTECVT Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı MRTECVT Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Şub 2021 Saat 20:17
Mete nefes alırken zorlanıyorum dedi (HOCAM burda devlettede özelde de doğru dürüst anlatmıyorlar tek dedikleri sıkışık bu çocuk bugün neredeyse adrenalin vuracaklardı  itiraz etmesem sen doktormusun ki işimize karşıyosuna getiriyorlar) ventolin pulmicort karışık verildi. Neyi var anlayamadım yardımcı olun hocam bugüne kadar sizin tedavilerinizle geldik
Yukarı Dön
MRTECVT Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı MRTECVT Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Şub 2021 Saat 11:04
Hocam Mete nin durumu aspirin alerjisi olduktan sonra ortaya çıktı alerjik bronşit olabilir mi ilaçları vermezsem yine aynı nefes alamama durumu ortaya çıkacak diye korkuyorum dün gece ventolin budecort nebilüzasyon hava olarak verdim sıngulair çiğneme tabletini verdim geceyi rahat uyudu ama içim rahat değil üzerimdeki baskıyı anlatamamCry
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (1) Teşekkürler(1)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Şub 2021 Saat 18:58
Hicbir ilac (simdilik) vermeyin, SADECE Ventolin puf, GEREK oldugunda kullanin. 
1-2 ay takip edelim, sonra goruselim.
Yukarı Dön
MRTECVT Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı MRTECVT Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Şub 2021 Saat 01:17
Hocam Mete nin bugün kontrolü vardı gittik doktor sırtını göğsünü dinledi gayet iyi dedi. Boğazı biraz kızarık sprey kullansın dedi. 4 gün sonra bizi tekrar muaynanesine çagırdı evde verdiğim havayı sabah akşam yapın dedi ilaçları içsin dedi. Ben sizin dediklerimizden çıkmadım sadece ventolin verdim. Oğluma bronşit teşhisi koymuştu 4 günde bronşit düzelir mi şuan nefesinde hiç sorun görünmüyor. Akciğerleri dinleyip gayet iyi dediği halde neden kortizonlu havayı vermemizi istiyor anlamadım.bronşit hakkında bilgi verirmisiniz hocam iyiki varsınız 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12345>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.