Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 8 aylık ateş
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

8 aylık ateş

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 112786
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (1) Teşekkürler(1)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Şub 2021 Saat 18:45
Bogazda gorulen "kizariklik" , kasigin tahrisine bagli olabilir. 
Ishal varsa, HEMEN, antibiyotigi kesin. 
Yukarı Dön
Meryemesma Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 169
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Meryemesma Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Şub 2021 Saat 18:52
Evet hocam ıshal var 4, 5 kez ıshal oldu. Vermeyecegm artık. Antıbıyotıgı verdıgımden beri daha kotu oldu sanki midesi bulanıyor. Dun iyiydi azar azar bseyler yiyordu. Ates dun kızımı bu kadar rahatız etmiyordu. Kasıgın sebep oldugu tahriş ates yaparmı. Rahatlasın dıye calpol ve fitili kaç saat arayla verebilirim. 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (1) Teşekkürler(1)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Şub 2021 Saat 18:57
Ates olsa bile Antibiyotik vermeyin. 
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Meryemesma Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Şub 2021 Saat 19:03
Peki hocam vermeyecegım antıbıyotıgı. 1 ay oncede boyle ateslendı ama rahattı dye hıc atese mudahale etmedim. 3 gun ates devam etti sadece bir kere gece calpol vermıstm. Sonra ıyılesmıstı. Bu sefer cok mız mız uyumuyo sureklı kucak istiyor.  Ates dusurucu vermem hastalıgın seyrini degıstırır mi calpol ve paranox s fitil var gece fıtıl verdım gun ıcınde bir kere calpol verdım. 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Şub 2021 Saat 22:02
Ates olmazsa, bagisiklik gec gelisir. Ondan sonra da; Turk doktorlari, "Bagisikligi dusuk" diyerek, sacma 
sapan ilaclar verirler.
Calpol ve ParaNox ayni ilacdir. Ayni anda kullanmayin. Gece ParaNox yaparsaniz, Calpol'u gunduz verin.

Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Meryemesma Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Şub 2021 Saat 02:48
Hocam cok üzgünüm. Cry  Kızımın atesı 39 u gectı. Esim cok panik yaptı ama ben cok sakindim. Genel durumu cok ıyı degıldı aglıyordu halsızdı gozlerı baygın bakıyordu. Calpol verelim dedik kasıgı agzına koymadan kustu ıcıremedık. Eşimin ısrarıyla acile goturduk. Maalesef ikna edemedim. Atesı olctuler paranox fıtıl verildi. İğne yapıldı "yaptıgınız ne dye" sordugumda ıcınde antıbıyotık ve rahatlaması ıcın baska bir ılac var dedıler. Hocam sonradan kagıda baktıgımda decort ve iespor yazdığını gordum. Cok uzuldum decort krup oldıgunda verilir diye bılıyorum. Kızımın sadece atesı vardı. Cok kızıyorum eşıme cocugu orda perisan ettiler diye. Hocam kızımın durumu daha kotuye gıder mı? Suan hıc bir ılac vermıyorum acıldekı doktor cocuk doktoru gorsun dedı. Asla goturmeyı dusunmuyorum. 

Düzenleyen Meryemesma - 23 Şub 2021 Saat 14:53
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Şub 2021 Saat 18:41
Selam verdiginizde bile TAHLIL isteyen Turk sahtekarlari, NIYE bir "Kan Sayimi" yapmadilar??
Yapildi ise, WBC(Lokosit) degerine bir bakin. WBC:17'den dusuk ise, muhtesem bir kazik yemissiniz demektir. 
Maalesef, CAHILLIK ve SAHTEKARLIK ARTIKCA, KORTIZON KULLANIMI ARTAR! 
Aptal; Decort'un 8 saat sonra etki edeceginden bile habersiz.. 
Olan olmus, atesi ilaclarin etkisi gecince tekrar cikabilir, merak etmeyin.

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 23 Şub 2021 Saat 18:42
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Meryemesma Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Şub 2021 Saat 18:54
Hocam dun gece uzuntuden sinirden gozume uyku girmedi. Kızıma bos yere o kortızonu verdiler. Kan sayımı yapmadılar. Atese bakıp antıbıyotık ıgne ve dekort vurdular. Dunden beri ates yok ama cok halsız sadece emmek ıstıyo patates hasladım yogurt vermeye calıstm kusacak gıbı oldu yemedi. Gitmeseydim hastaneye hıc boyle olmayacaktı belki. Ahhh hocam niye sızın gıbı bır doktor hıc denk gelmıyor. Cocuklarımızı canlarımızı maalesef kimlerın elıne teslim ediyoruz. Rabbıme havale ediyorum. Hocam decort ıgnenın kızıma ne gıbı bir zarari olur. Ates oldıgunda kortizon ıgnenın ne gibi etkısı var. Etkısını 8 saat sonra gosterıyorsa sizin dedıgınız gıbı o anda yaptıkları tam bir "şarlatanlık" oluyor. 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.