Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Kan değerleri
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kan değerleri

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Ouzısa Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 173
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Ouzısa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Kan değerleri
    Gönderim Zamanı: 01 Nis 2021 Saat 08:03
Merhaba hocam 11 kg 1 yaş 5 aylık kızım duvarları yemeye başladığı için aile hekimliğinde kan değerini ölçtürdüm ferrozinc şurup verdi günde bir defa bir ölçek (5ml) bir ay sonra tekrar gel Ölçelim değişme olmazsa çocuk doktoruna gidersin dedi kızım kendiliğinden anne sütünü bıraktı bende kutu süt içiriyorum yemek türü seyleri canı isterse yiyor onun dışında günlük 1 lt üzerinde süt içiyor et tarzı şeyleri veriyorum atıyor sizce değerleri nasıl hocam ne yapmalıyım 

Düzenleyen Ouzısa - 01 Nis 2021 Saat 08:07
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112770
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (1) Teşekkürler(1)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Nis 2021 Saat 18:12
Demir ilacini 1 ay kullanin. 
Yukarı Dön
Ouzısa Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Ouzısa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Nis 2021 Saat 21:58
Merhaba hocam ilacı zorla döke saça içiyor olmadı kaçıyor nasıl içiricem süt dışında yemekleri felan kabul etmiyor ne yapmalıyım 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (1) Teşekkürler(1)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Nis 2021 Saat 00:22
Etli gida miktarlarini arttirin. Kahvaltilarda, sucuk, pastirma gibi gidalar verin. 
Yukarı Dön
Ouzısa Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Ouzısa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Nis 2021 Saat 17:23
Tamam hocam bugünden itibaren başladım ek gıda vermeye sabah bir yumurta sarısı bir tatlı kaşığı pekmez yedi süt istedi süt verdim 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (1) Teşekkürler(1)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Nis 2021 Saat 18:55
Pekmez, demir kaynagi degildir!!  
Eskiden seker disardan ithal edildigi icin pahali idi, evdeki bir SURU cocuk sekere, recele dadanmasin diye,
 buyukler; "Pekmez kan yapar" diye uydurmuslardir.  Maalesef gunumuz doktorlari bile bu yalana kanacak
 kadar ahmaktirlar.
Pekmez yapildiktan sonra, eksiligini almasi icin; "Pekmez topragi"(Marn) ilave edilir. Bu toprakta  demir
vardir ama, barsaklardan emilebilen cinste demir DEGILDIR.. 
Ayrica da, ihtiva ettigi seker cinsi; GLIKOZ cinsi oldugundan, vucutta insulin salgisini en fazla arttiran bir 
seker turudur. Tabiat, o yuzden bu zararli etkiyi azaltmak icin, meyvalarin coguna, Glikoz-Fruktoz ikili 
sekeri olan "SUKROZ" sekeri koymustur. 
Turk doktorlari; sekerler konusundan hicbir sey bilmezler, onlarin hicbir dediklerine kanmayin.
O herseyi bilen "Bayan Prof" bir zamanlar," Fruktoz, alkol ile ayni Karbon sayisina sahiptir" demisti de, 
sonra dili bir yerlere girmisti!  Alkol(Etanol) 2 Karbon atomludur, Glikoz, Fruktoz gibi "Heksoz grubu"
 sekerler, 6 karbon atomludurlar. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 08 Nis 2021 Saat 18:56
Yukarı Dön
Ouzısa Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Ouzısa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Nis 2021 Saat 18:39
Anladım hocam dediklerinizi aynen uygulamaya başladım ilacı zorla içiriyorum et ve et türü seyleri de zorla yediriyorum Nisan’ın son haftası tahlil yapılacak sonucu size yazarım herşey için çok teşekkür ederim iyiki varsınız
Yukarı Dön
Ouzısa Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Ouzısa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 May 2021 Saat 19:41
Merhaba hocam tekrar test yaptırdık biraz yükselmiş zorla içirdiğimizi söyledim ferro sanol b günlük 5ml ver iki şişe bitir dedi diğer değerler neden bu şekilde size sormadan birşey yapmak istemedim hocam teşekkür ederim  
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.