Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Lenf bezi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Lenf bezi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Demet Rüzgar Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 52
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Demet Rüzgar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Lenf bezi
    Gönderim Zamanı: 10 Haz 2021 Saat 16:39
Hocam iyi günler sizleri rahatsiz ediyorum kusura bakmayın oğlumu iki gün  once lenf bezlerinde doktora goturdum 
Boyun US Her iki tiroid lobu normal boyutlardadır. Parankim yapısı homojen olup, gland konturları duzgndür. Her iki lobda sınırlanabilen solid lezyon saptanmadı. Her ikisubmandibuler gland boyut ve parankim yapısı normaldir. Yer kaplayan lezyon saptanmamıştır. Boyun ana vasküler yapılarında patoloji mevcut değildir. Boyunda yer kaplayan lezyon saptanmadı. Sol digastrik lokalizasyonda 23×7.5 mm boyutunda düzgün sınırlı hilusu ekojen rektif lenfofamegaliler izlendi. Sağ digastril lokalizasyonda 20x8mm boyutunda düzgün sınırlı hilusu ekojen rektif lenfofamegaliler izlendi. Bilateral servikal zincierler en büyüğü 14×6mm boyutlarında olan hilusü ekojen multibl reaktif lenfodemaliler izlendi. 
Biteral posterior aksesuar zincirlerde en büyüğü 12×4 mm duzgun sinirlı hilusu ekojen reaktif lenfadenomagaliler izlendi . Bır önceki  inceleme ile kıyaslandığında  minimal boyut artışı izlendi.
1 ay sonra USG kontrolü önerilir.
Hocam bezini değiştirirken karin bolgesinin az aşsagisinda kasiklara yakın sağ ve solda iki tane kayan şissikler elime geldi daha dokunmak istemedim. Hocam yakin zaman da bir enfeksiyon geçirmedi açıkçası beni biraz korkuttu tabi ki onceki yazilarinizi okudum her aksam okuyorim ister istemez kafama takiliyor usg ceken doktor antibiyotik sart dedi ama doktorumuz gerek duymuyorum ates gibi olur ve 1 gun siddetli buyurse o zaman kullanabilir dedi
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Demet Rüzgar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Haz 2021 Saat 16:42
Hocam kan tahlili yaptırdım ama geçen ay trombosit degeri 220 ydi 2 once test yaptırdım 195 çıktı hocam anlam veremediğim sekilde vucudunda ya yana bole kırmızı noktalar oluyor geçiyor bir defa baska yerinden çıkıyor doktora sormuştum pek önemsemişti agiz icinde ust dudakta cok vardi ama geçti korkuyorum bir sey oluyor diye şimdi hocam bu trombiosit neden düşer bilmiyorum ama sonuçlarımı degerlendirirseniz cok sewinirim simdi kan sonuclarimi atayim hocam
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Demet Rüzgar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Haz 2021 Saat 17:08
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (1) Teşekkürler(1)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Haz 2021 Saat 18:01
Yaşı????

2 yaşından küçük ise, değerler tamamen NORMALdir.
Bu yaş çocuklarda henüz antikorlar gelişmediği için, vücut Lenf bezleri ile mücadele eder. 
O yüzden de, bu yaştaki BÜTÜN çocuklarda lenf bezleri büyüktür ve ASLA incelenmeleri bile gerekmez...
Türk çocuk doktorları son derecede cahillerdir. Çocuk kan değerlerinin ve vücut çalışmalarının erişkinlerden
farklı olduğunu bilmezler. SAKIN TÜRK ÇOCUK DOKTORLARINI CİDDİYE ALMAYIN. 
Bir daha bu cins tahiller istediklerinde muhakkak bana sorun. Lüzumsuz masraf, telaş ve üzüntülerden
kurtulursunuz.

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 10 Haz 2021 Saat 18:07
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Demet Rüzgar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Haz 2021 Saat 20:22
Hocam 32 aylık değerleri normal midir
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Demet Rüzgar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Haz 2021 Saat 22:06
Hocam çok tesekkur ederim 31.07.2018 doğumlu trmbosit değeri düşük niye korktum açıkçası cok cok tesekkur ederim cevaplarınız için 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.