Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - bilgi rica
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

bilgi rica

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
gul78 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 297
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı gul78 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: bilgi rica
    Gönderim Zamanı: 16 Haz 2021 Saat 13:20

Kadir hocam merhaba, son zamanlarda aşı konusu ile ilgili bir sürü soru soruluyor ve sizin tüm cevaplarınızı okuyor ve bu konudaki fikrinizi de biliyorum. Asla aşı karşıtı bir insan değilim hatta devletin ödemediği aşıları bile kendim alarak çocuğuma yaptırdım. Şu anda çocukluk çağı aşılarını bile yaptırmayan ve bununla ilgili bir sürü hastalık yaşadığını söyleyen ciddi bir kitle var. Covid aşısına gelince ise sadece en başından beri sürekli farklı söylemlerle oluşan güvensizlik ortamı beni de etkiledi. Mesela ilk olarak en güvenli olanın inaktif aşı olduğu için sinovac olduğu söylendi şimdi ise sinovac yok sadece biontech aşısı olabiliyoruz. Ben hiçbir zaman grip aşısı olmadım her zaman sizin tavsiyeleriniz ile gribi çok şükür hiçbir sıkıntı yaşamadan atlattık. Domuz gribi zamanını hatırlıyorum o zaman da çok ciddi bir panik yapmıştım yine sizin sayenizde onu da sorunsuz atlattık. Şimdi benim anlamadığım bu hastalıkta adeta mutlaka aşı olunması gerekir gibi bir yaklaşım var. Hatta aşı olmayanların ikinci sınıf muamele görmesi gibi durumlar konuşuluyor. Bu yaklaşım da benim güvensizliğimi daha da arttırıyor. 

sorularıma gelince; 1- Bu hastalığı geçirseler dahi neden insanlara tekrar aşı yapılıyor. Hastalık geçirince bağışıklık kazanılmıyor mu? 2-Bu aşının uzun vadede yan etkileri ile ilgili bir sorun yaşanabilir mi? 3- Bu aşı da grip aşıları gibi her sene tekrarlanan bir aşı haline gelebilir mi? Bu durumda şimdi vurulduk diyelim eylül ekim gibi yeni bir aşı önümüze çıkabilir mi?  Çok teşekkür ederim.

Düzenleyen gul78 - 16 Haz 2021 Saat 13:21
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Haz 2021 Saat 21:00
Aşınızı olun. En iyi aşı; BionTech aşısıdır.
Sinovac aşısını millet olsun diye resmi makalar resmen YALAN söylediler. Tarihte de örnekleri vardır, ne
 zaman bizim Sağlık Ulemaları, sözüm ona "Beyaz yalan" söyleseler hep ayaklarına dolanmıştır. 
Gerisi teferruattır. Geyik muhabbetidir. 

Yukarı Dön
gul78 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 297
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı gul78 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Haz 2021 Saat 21:41
Çok teşekkür ederim cevabınız için. Siz de bildiğim kadarı ile biontech aşısı olmuştunuz. Orada da aşı onam formunda tüm sorumluluğun size ait olduğuna dair imza alıyorlar mıydı hocam? Bu süreçte bildiğim kadarı ile aşı firmalarının hiçbir yükümlülüğü yok sanırım biz bu aşıların üçüncü fazı için denem yapmayı kabul ediyoruz gibi anlıyorum ben doğru mu acaba? tekrar çok teşekkür edertim iyi ki varsınız.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Haz 2021 Saat 22:51
Yooo, öyle imza filan alınmıyor. 
DSÖ,  (BÜTÜN)aşılardan olabilecek zararlardan aşı firmalarına (toplum için çok yararlı olduklarından), bir
 mesuliyet yüklemiyor.
Yukarı Dön
akasya2213 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 329
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı akasya2213 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Haz 2021 Saat 18:37
Hocam maalesef imza alınıyor. Olabilecek tüm olumsuzluklardan şansım sorunludur minvalinde bir metin var. Bana çok ürkütücü geldi bu imza olayı o nedenle Sinovac oldum. Gerçi oldum da içim rahat etti mi? Etmedi tabii ki. Ama bir yıldır ücretsiz izin aldım ve evdeyim işe başlayacağım 1 ay sonra ve mutlaka bir tercih yapmak zorundaydım. 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Haz 2021 Saat 19:37
Biz Arizona da BionTech olduk, bize hiçbir şey imzalatmadılar.
Saçmalık!
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.