Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Öksürükt
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Öksürükt

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12345 6>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
bucus Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 287
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı bucus Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Eki 2021 Saat 23:23
Sağolun hocam atlattık sayılır. Küçük tam toparlayamadı. Büyük iyi maşallah. Bendede ishal kusma geçti. Ama bulantı ve halsizlik var. Yarın işe gideceğim. Bunlar için yapabileceğim bir şey var mı? 
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Eki 2021 Saat 05:03
Dramamine tablet , yarim tablet bile size yeterli olur. 
Yukarı Dön
bucus Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı bucus Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Eki 2021 Saat 12:54
Hocam ilk mesajımda durumu yazmıştım. 18 eylülden bu yana 4-5 gün öksürüğü düzeldi sonrasında hep öksürük, burun tukanıklığı oldu, burun tıkanıklığını açmak için illiadin damla kullandık, serum fiz kullandık. Ama bir türlü düzelmedi.
Bugünde çocuğun tam net duymadığını farkettik. Ne desek hı diyor anlamıyor, yüksek sesle söyleyince  anlıyor.Tvnin sesini çok açıyor.  Kbb dr. Na gideceğiz sizin görüşünüz önemli.

Dr. A gittik hocam. Her 2  Kulak zarı dışa doğru bombe yapmış ekranda bizde gördük, deni simidi gibi - lokma gibi. Aşırı sıvı biriktiği için kulak zarına baskı yapıyor dedi. 

Düzenleyen bucus - 09 Eki 2021 Saat 16:08
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Eki 2021 Saat 18:58
Ara ara Iliadin damla kullanin. 5 gun, gunde:2x2'ser damla.
Yukarı Dön
bucus Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı bucus Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Eki 2021 Saat 23:29
Hocam merhaba  oğlum 3.5 yaşında, kreşe başladığı eylülün başından beri  hep hasta. Kaç kere acile dr.a gittik hep ilaç antibiyotik verdiler kullanmadım. Ama bir türlü iyileşmedi. Son nokta kulağının duymaması oldu ve çok tepki yedim. Verilen ilaçları kullandık. Pedifen, ceftinex250mg, sudafed, illiadin damla, nazoster burun spreyi. (büyük oğlum 8 yaşında hiç ilaç kullanmadık sayenizde ama küçükte malesef bu ilaçları kullandık bitmek üzereler) kızacaksınız biliyorum, çokta üzülüyorum ama kulak olunca, tepkiler olunca mecbur kaldım.

Kulak duymaya başladı. Ama öksürük azalmadı aksine krup gibi oldu havlar tarzda ama hafif (kruptaki gibi çok yüksek tonda değil) sanıırm probiyotik kullanmak lazım antibiyotikle dr onu yazmamış dün ishal başladı. Antibiyotik bağırsaklarını bozdu çocuğun.
Burun akıntısı ve öksürük devam ediyor. Dr salı kontrole çağırdı. Çocuğu  hasta görünce kim bilir neler isteyecek, neler diyecek???  Bu kadar ilaç iyi etmedi çocuğu aksine daha çok öksürüyor.
Pandemi de çocukları fazla koruduk sanırım. Şu an kimi duysam hep hasta. Forumuda okuyorum, hastalanan çok zor iyileşiyor.

Kuru öksürüyor krup mu acaba?  
İshal için ne yapalım? 

Düzenleyen bucus - 17 Eki 2021 Saat 23:39
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Eki 2021 Saat 03:09
Ishal icin??? Antibiyotigi kesin. 
Yukarı Dön
bucus Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı bucus Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Eki 2021 Saat 23:10
Hocam merhaba 3.5 yaşında oğkum eylülde kreşe başladı, o zamandan beri hep hasta. İlk kulak ağrısı ile başladı, sonra öksürük ateş devam etti.
2 hafta önce duymadığı için kbb gittik. Kulak zarı bombeleşmiş. Verdiği ilaçlar yukarıya yazmıştım kullandık ama fayda etmedi öksürük devam etti. Duyması normalleşmişti. Çarşamba günü kontrole götürdü babası. Bombelik gitmiş ama hala sıvı varmış, koyu geniz akıntısı varmış. Bu sefer deloday, zespira aguementinS100mg vermiş, kullanmadık. 10 gün sonra yine çağırmış, İlliadin damla yaptık. Hocam 1- 2 gündür duyması yine azaldı. Öksürük arttı. Gıcık gibi sürekli öksürüyor. Çocuk çok yoruldu  öksürükten, ağlıyor ne zaman bitecek diye?
Öksürükten değilde kulaktaki sıvıdan korkuyorum. Kulağa zarar verir mi diye? 
Sağolun hocam. Saygılar 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Eki 2021 Saat 03:53
Ben 10 seneden beri BOSA MI  yazi yaziyorum!! 
10 seneden beri bu sahtekar Turk doktorlarinin yaptiklari hileleri dolandiriciliklari anlatiyorum.. 
Kulakta sivi olsa, cocuk agridan yeri-gogu yikardi.. 
Bu sahtekarlar kasten bu sekilde hicbir ise yaramayacak ilaclari verip, aileleri biktirip, sanki baska care 
yokmus gibi "ameliyata hazir hale" getiriyorlar...

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12345 6>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.