Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Ates
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Ates

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
maydanoz Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 179
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı maydanoz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Ates
    Gönderim Zamanı: 20 Eyl 2021 Saat 22:45
Hocam merhaba. Kızım 20 aylık, 12 kilo, 85 cm. 5_6 gündür ateşi var. Ama ateş dışında başka bir rahatsızlığı yok, yani hafif bi huzursuzluk ve istahsizlik dışında. Ateşi geceleri daha çok oluyor(39,5 civari) gün içinde biraz daha düşük(38,5 civarı). Ne olabilir bu hocam? Hiç bı ilaç kullanmadım bugüne kadar. Ama meraklandim artık 1 hafta olacak neredeyse 38_39 derece ateş normal mi hocam?
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Eyl 2021 Saat 08:33
Grip.
Gripler ile ilgili yazıları okuyun. 
Yukarı Dön
maydanoz Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı maydanoz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Eyl 2021 Saat 16:07
Hocam yazılarınızı 6 senedir okuyorum, sayenizde doktora gitmiyoruz, hakkınız ödenmez💐 sadece ateş olması dikkatimi çekti hocam, herhangi bir grip arazi yok, ne hapşırık ne öksürük ne burun akıntısı... Ağızda koku ve dilde pas çok çok azdı, eski maillerinizden onların sayılmayacagini anladım. Ateş her gece 39.5 civarı, dün gece 39.7 idi. Her gün de 38.6 gibi çıkıyor. 1 haftadır böyle. Ve buna rağmen genel durumu iyi. Acaba ateşin sebebini bulmak için tetkik yaptırmalı mıyım. Yoksa hiç bişey yapmamaya devam mı?
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Eyl 2021 Saat 18:20
Sebebini bulmak isterseniz, Kan Sayımı yaptırın. Enfeksiyöz Mononükleoz ise; MON% yüksek çıkar. 
Bir tedavi yapılmaz, kendiliğinden iyileşir. 
Yukarı Dön
maydanoz Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı maydanoz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Eyl 2021 Saat 19:57
Hocam merhabalar, kızımın bugün ateşi yok ama 2 gündür ishal, bugün 5 kere kaka yaptı, 5i de cıvık, kötü kokulu, fıstık yesiliyle sarı arası bı renkte. Köpüklü gibi, asitli hatta pişik oldu kakanin asidinden herhalde. Kakanin içeriği de bi değişik hocam, hem su gibi hem de içinde uzun ip gibi sümük kıvamında şeyler var. Hareketli değiller kurt olduğunu düşünmedim o yüzden.
Nedir hocam bu bir hafta yüksek ateş ardından ishal, yani birbiriyle bağlantılı mi acaba,.?
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Eyl 2021 Saat 09:15
Olabilir. İlaç kullanmayın. 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.