Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Ateş
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Ateş

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Ayten1 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 216
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Ayten1 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Ateş
    Gönderim Zamanı: 20 Eyl 2021 Saat 23:00
3 yaş 2 ay erkek cumartesi sabah güne öksürük ve ateşle başladı 37.5 ve 37.7 arası gidib geliyor hiç mudahile etmedim akşama burnu aktı çok yoğun oksurunce kusuyor balgamı bu gün 3 gün oldu hala devam ediyor belirtiler nefes darlığı yok dakikada 40  i bulmuyor .gözleri kizarik ve iştahsız sadece su ve süd icire biliyorum bir de bir muz yedire biliyorum dudakları kurudu atesden mi kurudu yoksa burnununa Okyanus suyu sıkıyorum sık sık ondan mı bilemedim boğazında şişlik falan göremiyorum hafiften ses tonu değişik dili falan pembe sabah akşam bir kaşık bal veriyorum ve ya ballı su limon sikinca icmiyor sorum o ki daha evde geçmesini bekleyin mi yoksa doktora götüreyim mi goturdugumuz anda hemen bir film çekelim diyorlar diye götürmek istemiyorum 
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Eyl 2021 Saat 08:39
Grip.. Siz Türkiye'nin ahmak doktorlarına kanar da; her ateşlendiğinde/öksürdüğünde Röntgen çektirirseniz
 18 yaşından sonra Tiroid kanserleri olması kaçınılmazdır. Türk doktorları son derecede mesuliyetsiz olup, 
sadece ceplerini ve alacakları komisyon/performansları düşünürler. 
Oturun oturduğunuz yerde, yazılarımı okuyun. 

Yukarı Dön
Ayten1 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Ayten1 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Eyl 2021 Saat 05:36
Hocam bu gün de yemek yemediği için çok halsiz düştü en son yediğini de kusunca (kusması öyle çok değil sadece balgam onu rahatsız ediyor çıkarmak da istemiyor ağzına yemek götürdüğünde kusucam korkusuyla yemek istemiyor) babası ben bir doktora göstereceğim diye ısrar edince doktora gosterdik dudaklarindan Kawasaki ola bilir dedi (belki covid geçirmiş bilmemissiniz diyor biz hiç semptom yaşamadık oğlum da yaşamadı biz sadece eşimle Eylül 14 de 2 doz asilarmiz oldu)yarın 5 gün olucak ateşi yarını bekleyelim dedi hocam sizin yazılarınızda Kawasaki de kızıl görünüm şart yazmisiniz sadec dudagin kirmizi ve çatlak olması Kawasaki dusundururmu eğer subhe varsa hangi testleri yaptıralım ne onerirsiniz ben ateşini düşürmek için hiç uğraşmadım üstünü soymadım bile sık sık ölçtüm hiç 38 i görmedi en fazla  37.1 ve 37.9 oldu bazen gündüzleri 36.6 da oldu ben dedim ki dudağı atesden ve besinsizlikten kurumuş olamazmi ve ya her gün okyanuz suyu sıkıyorum burnununa o tahris etmiş ola bilirmi dedim yok yarını bekleyip öyle konuşalım ben de korkmaya başladım bizde hiç grip belirtisi yok dedim ola bilirmi acaba Kawasaki  
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Eyl 2021 Saat 09:06
Anlaşılan bu senenin moda SAHTEKARLIĞI "Kawasaki"!! 
Covid öncesi her öksürene "Astım" diyen bu serseriler, şimdi anlaşılan kafayı bu son derecede nadir görülen
bu hastalığa taktılar. 
Benim yazılarımı okuyun. Bunları da kafanıza takmayın.
Yukarı Dön
Ayten1 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Ayten1 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Eyl 2021 Saat 23:17
Hocam hastalığın üstünden 1 hafta 2 gün geçti öksürüğü azalsa da halen devam ediyor burnunu daha akıyor (Burnunu artık temizletmiyor bu süreci uzatmış ola bilirmi) dün akşam tavuk yedirdim ama tavuğu çözerken bir az uzun bekledi beni hep yanında istiyordu diye çözülür çözülmez pisiremedin sadece ona pisirdigim için biz yemedik sabah güne ishalle başladı 3 defa 1 saatde bir sonra 3 saatde bir 3 defa sulu kaka yaptı bir şey yemedi daha meme emiyor diye sadece meme istedi ve uyumak uzanmak şimdi uyudu baktım ateşi var 37.8 tavuktan zehirlenmis ola bilirmi ateş de yaparım zehirlenme bu durumda siz bol su oneriyorsunuz okuduğum kadarıyla  (bir de hocam geçen hafta hastayken kan sayımı yaptılar hepsi normal dedi sadec ne düşük ly yüksek dedi bir hafta sonra tekrar ölçüm yapmamız lazım dedi ben de kadir hocam virüs zamanı netrofil düşer ly yükselir normaldir dedim,,😀)
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Eyl 2021 Saat 09:36
Tavukdan değil.. Daha evvel yediği bir şeyden. 
NE düşük olması ve LY yüksek olması:  Viral bir hastalık geçirdiğinin işaretidir. 
Türk doktorları Covid salgını olana kadar ASLA Grip teşhis etmeyip, hepsine Astım teşhisi koydukları için, 
viruslarla hiç uğraşmamışlar ve virularla ilgili hiçbir şey okuyup, öğrenmemişlerdir. 
Bu ahmaklara inanmayın, hiçbir "tekrar" ölçüm yaptırmayın. Bunlar bildiğin CAHİL!! 
Bunları onlara söyleseniz de bir şey değişmez.. Bunlarda "megalomanlık" zirve yapmıştır. 
"Bilmeyene ve bilmediğini bilene " öğretebilirsiniz.
"Bilmeyene ve bilmediğini bilmeyene" hiçbir şey öğretemezsiniz...

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.