Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Covid mi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Covid mi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
balkongülü Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 192
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı balkongülü Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Covid mi
    Gönderim Zamanı: 21 Eyl 2021 Saat 18:13
Kadir bey 6yasinda ve 9 aylık oğlum 4 yaşında kızım var. Büyükler okula gidiyor. Yaklaşık 4 gündür önce kızımda sonra oğlumda ve bebekte hapşırma ve burum akıntısı şikayetleri vardı ama hiç ateş olmadı. Bugün oğlum okuldan geldikten sonra ateşi cıktı. Sabahtan beri ben de kötüyüm. Hapşırma ve burun akıntısı bas agrisi var. Temmuzda 2. Doz aşımızı olmuştuk. Oğlum şimdi dişinin de ağrıdığını söylüyor. Mis c den korkuyorum nasıl anlarım. 
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı balkongülü Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Eyl 2021 Saat 18:18
Bebek de çok huzursuz sürekli emmek istiyor ben de halsizim ne yapabilirim çocuklarım için çok endişeliyim. Ates düşürmüyoruz kesinlikle. Parol alamayacağım için bas ağrım için başka ne alabilirim. Emzirirken başka hangi ağrı kesici kullanılabilir?
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif
Puanlar: 112770
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (1) Teşekkürler(1)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Eyl 2021 Saat 18:34
Parol; Parasetamol dür.. Aferin ve Peditus ile birlikte alınırsa zararlı olur.. Tek başına değil. 
MIS-C; Önce hasta olacak ve hastalığı ağır geçiyor olacak.
Hastanelik olacak.
Ondan sonra EKG çekildiğinde varsa belli olur. 
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı balkongülü Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Eyl 2021 Saat 18:55
Ateşim çıkarsa diye parol almak istemiyorum. Ama çok bas ağrım var. Ciğerlerim de ağrıyor hapşırdıkça. Doktora gitmak istemiyorum.
Bebegin sesi kısıldı ona yapılacak bir şey var mı?
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı balkongülü Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Eyl 2021 Saat 21:42
6 yaşındaki oğlumun bacakları ağrıyormuş ateşi var hala. Kuru  öksürük de başladı.

Benim de boğazım ve dişlerim ağrımaya başladı henüz ateşim yok. Parol alıyorum o zaman. Aşımı olmama rağmen daha da ağırlaşır mıyım?

Bir de kadir bey benim pıhtılaşma sorunlarım vardı sizinle daha önce de görüşmüştük aşılardan sonra corasprin kullanmıştım. Şimdi yine kullansam her ihtimale karşı bebeğe bir zararı olur mu?

Düzenleyen balkongülü - 21 Eyl 2021 Saat 22:53
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Eyl 2021 Saat 08:43
Coraspirin'in çocuğa etkisi olmaz. 
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı balkongülü Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Eyl 2021 Saat 10:23
Peki iğne kullansam sütten bebeğe geçer mi? Prospektüsünde doktora danışınız yazıyor. Oksapar 4000 var elimde
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Eyl 2021 Saat 11:45
Nasıl alırsanız alın, hepsi çocuğa geçer.
AMA!!!  Geçen miktarlar kilonuz ile orantılıdır. 
50 kilo olsanız ve 500mg ilaç alsanız, 1 litre süte: 10mg ilaç geçer. 
Bütün bu gürültü patırtıya, hesap yapmaktan aciz doktorlar sebep olurlar.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.