Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 18 ay aşısı
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

18 ay aşısı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
afrarana Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 262
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı afrarana Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 18 ay aşısı
    Gönderim Zamanı: 26 Eyl 2021 Saat 01:28
Hocaö bir hemşireden duymuştum karma aşı nadiren de olsa felç yapabiliyor diye bunun doğruluk payı nedir birde hocam hepatit A aşısı olmak zorundamıyız yaptırmasak sıkıntı olurmu pekiştirme doz 18 ay aşısı tehlikeli diyenlerde var
Yukarı Dön
afrarana Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı afrarana Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Eyl 2021 Saat 01:37
Birde hocam sormayı unuttum 18 ay karma pekiştirme yaptırmaZsak ne olur yani bu zamana kadar yapılan 5 li karma korumuyormu ben 5 li karmanın reçetesinde paralitik polio yaptığını okudum tabi çok düşük oranda bile olsa insanı tedirgin ediyor 
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Eyl 2021 Saat 09:47
Hepatit A hastalığı, Hepatit B gibi ölümcül veya araz bırakıcı değildir. Ama olduğunda 2-3 hafta okuldan
 uzak kalabilir.
 İğne şeklinde yapılan Salk Polio aşısında "paralitik polio" oranı 0 yazı ile(-sıfırdır- )
Ağızdan verilen Sabin aşısında: 1 milyonda bir olabilecek(Türkiye'de bunca seneden beri tek vak'a görülmedi)
 bir durum için 999,999 çocuk riske atılamaz. Aşı karştı cahillere kulak asmayın. Asıyorsanız, BANA SUAL SORMAYIN!!! 

Yukarı Dön
afrarana Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı afrarana Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Eyl 2021 Saat 02:13
Hocam aşı karşıtı değilim aşı karşıtı olan birinden de duymadım bunu diyen bizzat sağlıkçı olan hemşire ona istinaden size yazmak istedim kendim gibi birinden duysam zaten göz ardı ederdim hatta bu konuyu biraz araştırdım evet çok evvel çok çok evvel böyle çok küçük bir ihtimalde olsa oluyormuş ancak bunun önüne geçmek için öncelikle inaktif polio uygulamıyormışki bunu önlemesi için ama yinede sağlıkçı birinden duyunca insan acabamı diyor banada hak verin ebeveyn olarak ister istemez evham oluyor konu evlatsa iğneden ipliğe herşeyi düşünüyor insan🤷🏻♀🤷🏻♀
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Eyl 2021 Saat 10:02
Türkiye'deki sağlıkcıları dikkate almayın! Bütün bildikleri; oradan-buradan duydukları kulaktan dolma 
bilgilerdir. Teki bile açıp da bir kitap okumazlar! Aşıların kutularının üstünü bile okumazlar! Ondan sonra da, 
2 aylık bebeklere, HepatitB aşısı diye Covid aşısı yaparlar. 
Yukarı Dön
toprak1 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 239
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı toprak1 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Eyl 2021 Saat 06:30
Hocam yeni konu acmadim ben agizdan verilen cocuknfelci asisini yaptirmadim. Karma,asinin icinde var koruyor diye. Sizin asi takvimindede yoktur opa cunki. Ne bulurlara yapiyorlar.
18 ay asisini 5 li karma 2 yas gibi yaptirsak sorun olur mu..  sizin bir yazinizda bazi okul cagi asilari ne kadar gec yapilirsa o kadar korumasi uzun surer diye okumustum..18  ay yapilan karma asi hatirlatma dozu bu asiyida gec yaptirsak biraz koruma daha uzun surer mi. Yada gec 6apildigi icin korumaz mi 

Düzenleyen toprak1 - 28 Eyl 2021 Saat 06:40
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Eyl 2021 Saat 08:40
Aşı takvimlerinde gösterilen tarihler, aşıların yapılabileceği en yakın tarihlerdir. 3-5 ay geçmelerinde bir 
zarar olmaz. 

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.