Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Kızım için sorularım
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kızım için sorularım

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Burcu87 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 370
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Burcu87 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Kızım için sorularım
    Gönderim Zamanı: 20 Eki 2021 Saat 07:04
Merhaba hocam kızım 7 yaşında 23kg 122cm okula gidiyor, yaklaşık 1 ay önce ailece covid atlattık. Sormak istediğim 3 soru var, cevaplamanızı rica ederim.

1. Birkaç aydır nerdeyse her gece ya ağlayarak uyanıp yanımıza geliyor benimle yatıyor ya da uyurgezer gibi diğer odalara gidiyor konuşuyor ne dediğini hatırlamıyor. Küçükken bende de uyurgezerlik vardı hatta gece evden çıkıp karşı apartmana gitmişim, şans eseri komşular bulup getirmşti eve. Kızımda da bu şekilde olması endişelendirdi. Birşey yapmak gerekir mi?

2. Son günlerde kahvaltı veya akşam yemeği esnasında kalbinin ve midesinin orayı gösterip, anne ben buralarımda acı hissediyorum diyerek masadan kalkıyor. Koltukta uzanıp dinlenmesini önerdim. Bir süre bekleyip geçti diyerek yemeğine devam ediyor. Ne olduğunu anlayamadım. Gaz sıkışması olabilir mi? Yemek yemekten kaçsa sonra devam etmez yemeğe diye düşünüyorum.

3. Son olarak okula gittiği için hastalık mevsimi biliyorum. Dünden beri tek burun deliği tıkalı, diğerinden şeffaf akıntı başlıyor. Yine bir virüs almış belli. Covid olduğumuzda da kızım okuldan getirmişti hastalığı o yüzden tedirginim. Burun akıntısı dışında şimdilik birşey yok ama okula göndermeye devam etmeli miyim? Covid olabilir mi bu kadar kısa sürede? Teşekkürler hocam şimdiden.
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112770
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Eki 2021 Saat 18:45
1- Bir Cocuk Norologu ile gorusun.
2- Hizli yediginde olur. Onemli bir sey oldugunda devamli olur.
3- Ates olmadigi surece gonderin. 
Yukarı Dön
Burcu87 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Burcu87 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Eki 2021 Saat 21:13
Teşekkürler hocam özel bir hastanede çocuk nörologuna 3 yaşında götürmüştüm o zaman sosyalleşme problemi vardı. Nerdeyse otizimli gibi değerlendirip bir çok test istemişti. Devlet hastanelerinde ise ilgi ve alaka sıfır, teşhise ulaşmak çok zor. O yüzden size danışmak istedim çünkü sizden başka güvenecek bir hekim yok ne yazık ki. Sizin bir teşhis veya öneriniz olursa diye.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Eki 2021 Saat 03:02
Bazi barsak solucanlari yapabilir. Tahlillere ugrasmamak icin, bugun 2 olcek, 15 gun sonra tekrar 2 olcek 
icirin. 
Yukarı Dön
Burcu87 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Burcu87 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Eki 2021 Saat 06:30
Hangi ilaç hocam? Andazol mu?

Düzenleyen Burcu87 - 21 Eki 2021 Saat 06:30
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Eki 2021 Saat 20:56
Ah!! Evet, yazmayi unutmusum.. Evet, Andazol.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.